Zavrieť

Porady

zaokruhlovanie DPPO a vykazov za rok 2009

neviete mi poradit ako sa budu zaokruhlovat vykazy z dppo za rok 2009? na cele cisla alebo na 2 desatinne?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    brcko1 Pozri príspevok
    neviete mi poradit ako sa budu zaokruhlovat vykazy z dppo za rok 2009? na cele cisla alebo na 2 desatinne?
    dakujem
    V roku 2009 sú údaje vo Výsledovke a Súvahe uvedené v celých číslach...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    brcko1 Pozri príspevok
    neviete mi poradit ako sa budu zaokruhlovat vykazy z dppo za rok 2009? na cele cisla alebo na 2 desatinne?
    dakujem
    Čítal si prvú stranu výkazov ?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Výkazy DPPO - nie je mi jasné, čo tým chcel básnik povedať ...

    Ak sa pýtaš na výkazy, odpovede vyššie.
    Ak sa pýtaš na DP PO - tak tam sa údaje píšu na 2 des. miesta, je to jasné z tlačiva.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    A ako sa vyčísli bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie v suvahe a výsledovke? V roku 2008 sa uvádzali čísla v tis.Sk.
    Teraz tis.Sk prepočítame na tis.EUR?
    V r.2008 suma 424 (v tisícoch Sk) bude v roku 2009 vo výkaze uvedená ako 14 € ?

    Prosim pripojte svoje skusenosti. Pekne dakujem.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    alebo tak ako hovoríš, alebo prepočítaš údaje z výkazov pred zaokrúhlením. Jedno ani druhé nebude presne sedieť, takže postupuješ v zaokrúhľovaní zhora dole t.j. najprv súčtové riadky.

    PS: 424 tis. Sk bude uvedené ako 14074 €

    brcko1 je offline (nepripojený) brcko1

    brcko1
    dakujem za odpoved. nebol som si isty co sa tyka vykazov (suvaha, vykaz ziskov a strat - cele cisla) a danoveho priznania, 2 desatinne miesta. potreboval som to potvrdit. vrela vdaka kolegovia

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    hena22 Pozri príspevok
    alebo tak ako hovoríš, alebo prepočítaš údaje z výkazov pred zaokrúhlením. Jedno ani druhé nebude presne sedieť, takže postupuješ v zaokrúhľovaní zhora dole t.j. najprv súčtové riadky.

    PS: 424 tis. Sk bude uvedené ako 14074 €
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Potešila si ma, lebo medzitym som uz prepočítavala vykazy vyššie uvedeným spôsobom a dnes s malou dušickou som si pozrela odpovede. Zatial som nenasla vysvetlivky k prepočtom z r.2008, ale predpokladam, že to bude správne.

    Pekny dník.
    marta bodonova
    Potrebovala by som poradit, či treba prepočítať Sk na EURA vo výkaze majetku a závezkov - začiatok obdobia 2009. Npr. 105 099 Sk - 3 488,65 EUR, ako to zaokrúhliť v JU? Nijak mi to nesedí.
    Ďakujem

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    Dobrý deň, neviem či som správna pochopila to zaokrúhľovanie. Napr. minulý rok bola položka v súvahe úver 213sk /v tis/. Nebol žiadny pohyb a tak tento rok mi vychádza na eurá 7065 /tá istá/. Vydelím 213000 deleno 30,126 = 7070. Je tam rozdiel 5€. Asi to robím zle, lebo je dosť veľký rozdiel. Mohli by ste ma opraviť? Dík.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    SERVIS Pozri príspevok
    Dobrý deň, neviem či som správna pochopila to zaokrúhľovanie. Napr. minulý rok bola položka v súvahe úver 213sk /v tis/. Nebol žiadny pohyb a tak tento rok mi vychádza na eurá 7065 /tá istá/. Vydelím 213000 deleno 30,126 = 7070. Je tam rozdiel 5€. Asi to robím zle, lebo je dosť veľký rozdiel. Mohli by ste ma opraviť? Dík.

    Všetky položky v súvahe, t.j. nie jednotlivé zostatky účtov spočítaných na konkrétnej položke súvahy, ale jednu čiastku uvedenú na konkrétnom riadku súvahy treba prepočítať jednotlivo konverz.kurzom - každú samostatne a tak sčítať jednotlivé súčtové riadky súvahy...možno práve tam je ten rozdiel.

    Stanovisko MF SR:

    Usmernenie DRSR k spôsobu prepočtu peňažných údajov za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie v účtovnej závierke zostavenej za prvé účtovné obdobie končiace po 1.januári 2009 je v súlade s §3b opatrenie MF SR č. MF/24219/2008-74, ktorým sa dopĺňa opatrenie MF SR č. 4455/2003, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individ.účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov.

    § 3b


    (1) Pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa na účely vykazovania peňažných údajov v súvahe a výkaze ziskov a strát za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie preradia zostatky súvahových účtov a výsledkových účtov podľa položiek súvahy a výkazu ziskov a strát.

    (2) Pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa na účely vykazovania peňažných údajov za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie prepočítajú sumy položiek súvahových účtov a výsledkových účtov vykazované na jednotlivých riadkoch súvahy a výkazu ziskov a strát zo slovenských korún na eurá konverzným kurzom tak, že pri prepočte spôsobom zhora nadol sa v súvahe najskôr prepočíta suma vykazovaná na súčtových riadkoch 001 a 066 a vo výkaze ziskov a strát sa najskôr prepočíta suma vykazovaná na súčtovom riadku 61.

    (3) Na účely uvádzania peňažných údajov za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie v poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa postupuje primerane podľa odseku 2.

    (4) V poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa v časti E. písm. b) uvádzajú aj informácie o zmene meny, v ktorej sa vedie účtovníctvo a zostavuje účtovná závierka a o prepočte porovnateľných údajov zo slovenských korún na eurá konverzným kurzom vrátane jeho hodnoty.

    (5) V poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa v informáciách uvádzaných v časti H. písm. e) osobitne uvádza aj suma kurzových ziskov účtovaná ku dňu zavedenia eura.

    (6) V poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa v informáciách uvádzaných v časti I. písm. c) osobitne uvádza aj suma kurzových strát účtovaná ku dňu zavedenia eura.“.
    Naposledy upravil Lenka1979 : 12.02.10 at 11:48

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    Dobry den, zaujima ma, ci Valne zhromazdenie schvaluje vysledok hospodarenia uctovnej jednotky z Vykazu ziskov a strat, cize zaokruhleny na cele eura?

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Prima73 Pozri príspevok
    Dobry den, zaujima ma, ci Valne zhromazdenie schvaluje vysledok hospodarenia uctovnej jednotky z Vykazu ziskov a strat, cize zaokruhleny na cele eura?
    čistý VH po zdanení v celej sume, čiže presne (v roku 2010 musíš celú 431 preúčtovať)

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    grammatika Pozri príspevok
    čistý VH po zdanení v celej sume, čiže presne (v roku 2010 musíš celú 431 preúčtovať)
    vysledkom hospodarenia sro bola strata, takze na VZ sa iba rozhodne o jej vysporiadani.
    Moze byt navrhnute napr: "strata sa prevedie do nasledujuceho roku a v pripade zisku v roku 2010 bude táto strata vysporiadana z tohto zisku" ?!

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Prosím Vás, pri vyplňovaní súvahy sa zaokrúhľuje matematicky na celé eurá:
    a/ výsledná suma po sčítaní stavu účtov v riadku
    alebo
    b/ zaokrúhľuje sa suma jednotlivých účtov v riadku pred sčítaním

    Ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.