Zavrieť

Porady

PLATBY KARTOU - 261

Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Pekný dník,
potrebujem si ujasniť prakticky účtovanie platieb platobnou kartou )
Podľa Cenigovej je jasné že sa účtujú cez 261,

Príklad:
Mám bloček, pri ňom malý lístok, že platba sa uskutočnila platobnou kartou (cez 335 to neúčtujem, pretože zamestnancov nemame), takže cez 261 sa to chápe takto?

1. dať bloček len do ID - 5../261 a v banke 261/221
alebo
2.
dať bloček do pokladne - 5../261 (ale to asi nie, lebo neúčtujem cez 211)
a v banke 261/221

veľmi pekne ďakujem
Naposledy upravil Dav : 12.10.10 at 18:10
Usporiadat
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

prvý spôsob je správne, až nato že ID sa používa len pri uzávierkových operáciach, takže ja by som si na platby kartou tvorila v ostatných záväzkoch.
Cez pokladňu to nemá prečo isť.
Preto je prvá možnosť správna.
.................................................. ...............................................
Ospravedlnujem sa za mylnú informáciu, ja v JU ID používam len na uzávierkové operácie, a tušim som to aj v nejakej diskusii tak čitala že sa majú nato používať. Avšak bola to diskusia k JU.
Naposledy upravil bv_alexandra : 30.01.10 at 12:24
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Prečo ID len v uzávierk. operáciach? ID používam aj pri účtovaní DP DPH, pri mzdách, pri mesač. odpisoch.....
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
bv_alexandra hovorila asi o účtovaní v JU. Otázka sa týkala PU. Takže Paula má pravdu ohľadom PU, bv_alexandra ohľadom JU. Môj názor.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tita Pozri príspevok
Pekný dník,
potrebujem si ujasniť prakticky účtovanie platieb platobnou kartou )
Podľa Cenigovej je jasné že sa účtujú cez 261,

Príklad:
Mám bloček, pri ňom malý lístok, že platba sa uskutočnila platobnou kartou (cez 335 to neúčtujem, pretože zamestnancov nemame), takže cez 261 sa to chápe takto?

1. dať bloček len do ID - 5../261 a v banke 261/221
alebo
2.
dať bloček do pokladne - 5../261 (ale to asi nie, lebo neúčtujem cez 211)
a v banke 261/221

veľmi pekne ďakujem
Ak nemáte zamestnancov, kto tou kartou platí - spoločník ? Potom záväzok voči spoločníkovi ...
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

veronikasad Pozri príspevok
Ak nemáte zamestnancov, kto tou kartou platí - spoločník ? Potom záväzok voči spoločníkovi ...
plati konatel...ja som sa drzala toho ze platby kartou maju ist cez 261 a v banke som teda uctovala 261/221..

ale este otazocka..ak mam hradené fa cez net- teda visa kartou,
mozem priamo v banke sparovat uhradu s fa 321/221 alebo musim tiez 261/221 a potom ID uhradzat fa 321/261 ??
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Nedavno som toto riesila. Zistila som, ze nemozem priamo sparovat uhradu podla BV s fakturou, nakolko banka platbu zuctovala s neskorsim datumom - takze som uctovala cez ID ako platbu kartou datumom skutocnej platby 321/261 a datumom podla BV 261/221.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Ak nemáte zamestnancov, kto tou kartou platí - spoločník ? Potom záväzok voči spoločníkovi ...
Veronika, mam jednoosobovu spolocnost, bez zamestnancov, spolocnik = aj konatel, takze nikto iny v tej firme zainteresovany nie je. Mala by som aj tak uctovat platby kartou cez 355 ci iny ucet? Uctujem len 5xx/261 a 261/221. Zriedkavo plati kartou. Aj vybery uctujem len cez 261.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lianka Pozri príspevok
Veronika, mam jednoosobovu spolocnost, bez zamestnancov, spolocnik = aj konatel, takze nikto iny v tej firme zainteresovany nie je. Mala by som aj tak uctovat platby kartou cez 355 ci iny ucet? Uctujem len 5xx/261 a 261/221. Zriedkavo plati kartou. Aj vybery uctujem len cez 261.
Lianka, ja to tak robím, dúfam že správne. Účtovať cez 261 ma nenapadlo, lebo sem-tam sa objavia aj súkromné platby, ktoré potom účtujem ako splátku pôžičky spoločníka.
Výbery z bankomatu učtujem cez 261 ako dotáciu pokladne.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Lianka, ja to tak robím, dúfam že správne. Účtovať cez 261 ma nenapadlo, lebo sem-tam sa objavia aj súkromné platby, ktoré potom účtujem ako splátku pôžičky spoločníka.
Veronika, platby kartou uctujes teda len 5xx/355 a 355/221?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lianka Pozri príspevok
Veronika, platby kaartou uctujes teda len 5xx/355 a 355/221?
platbu kartou ano, výbery z bankomatu cez 261
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Jeden z mojich klientov má nákupy kartou mesačne v množstve cca 120 dokladov v rôznych obchodoch, k účtu 261 som si preto vytvorila asi 30 AÚ (napr. Metro, Tesco, Kaufland ...).
Takto mám presne prehľad, ak dačo zaplatí a chýba doklad, no stal sa aj taký prípad, že mal doklad a platba doteraz nebola zrealizovaná, pritom v ten deň tou istou kartou platil ešte 2x, a tie sú v poriadku.
Ktovie, komu tých 160 euro chýba?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
veronikasad Pozri príspevok
platbu kartou ano, výbery z bankomatu cez 261
Dakujem, zdanlivo banalna otazka, ale este vychytavam drobne nedostatky, ktore robim v PU.

V Cenigovej som citala, ze 261 je aj ucet aj pre platbu kartou, preto som to tak uctovala. A pohladavku/zavazok som neuctovala, nakolko k financnym transakciam ziadna ina osoba okrem konatela nemala pristup.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
Jeden z mojich klientov má nákupy kartou mesačne v množstve cca 120 dokladov v rôznych obchodoch, k účtu 261 som si preto vytvorila asi 30 AÚ (napr. Metro, Tesco, Kaufland ...).
Takto mám presne prehľad, ak dačo zaplatí a chýba doklad, no stal sa aj taký prípad, že mal doklad a platba doteraz nebola zrealizovaná, pritom v ten deň tou istou kartou platil ešte 2x, a tie sú v poriadku.
Ktovie, komu tých 160 euro chýba?
Rozalka, robím chybu ak to učtujem cez 355 ? Mám podobný prípad ako Lianka, jednoosobová s.r.o.-dosť nákupov na kartu.
(v PU účtujem len jednu firmu).
Naposledy upravil veronikasad : 30.01.10 at 14:45
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak vieš vždy vypárovať platby, prečo nie? Zrejme je ten tvoj "jednoosobák" disciplinovaný, nič nestratí, nič neplatí naviac.
Cez 261 mne osobne to pripadá prehľadnejšie, ak ide o firemné platby.
Ak by zaplatil firemnou kartou súkromné platby, potom máš pravdu, treba MD 355.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
Ak vieš vždy vypárovať platby, prečo nie? Zrejme je ten tvoj "jednoosobák" disciplinovaný, nič nestratí, nič neplatí naviac.
Cez 261 mne osobne to pripadá prehľadnejšie, ak ide o firemné platby.
Ak by zaplatil firemnou kartou súkromné platby, potom máš pravdu, treba MD 355.
viem si to ustriehnuť cez 355 - ďakujem za potvrdenie.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Lianka Pozri príspevok
Nedavno som toto riesila. Zistila som, ze nemozem priamo sparovat uhradu podla BV s fakturou, nakolko banka platbu zuctovala s neskorsim datumom - takze som uctovala cez ID ako platbu kartou datumom skutocnej platby 321/261 a datumom podla BV 261/221.
No ja vidím len 1 dátum - ten na BV, pretože je to platenie faktúr platobnou kartou cez internet, čiže nemá bloček z terminálu s iným dátumom.
Vtedy môžem 321/221?, teda dokonca v mojom prípade asi 314/221? pretože faktura došla neskor ako platba odišla.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Prosím poraďte mi s týmto:

Platba z účtu odíjde 10.12.09 - zrealizovaná platobnou kartou. Je to vlastne ZALOHA, pretoze faktura je vystavena 31.12.09.
Môžem v banke (napriek karte) zaúčtovať priamo 314/221 ??
Alebo musím cez 261? neviem si to teraz predstaviť, ale tak nejako?
261/221 uhrada
5.. /321 fa
321/314 fa uhradena zalohou
a ?? 314/261 ID ci ako? príde mi to zamotané ) poraďte prosím, ako správne účtovať.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Tita Pozri príspevok
Prosím poraďte mi s týmto:

Platba z účtu odíjde 10.12.09 - zrealizovaná platobnou kartou. Je to vlastne ZALOHA, pretoze faktura je vystavena 31.12.09.
Môžem v banke (napriek karte) zaúčtovať priamo 314/221 ??
Alebo musím cez 261? neviem si to teraz predstaviť, ale tak nejako?
261/221 uhrada
5.. /321 fa
321/314 fa uhradena zalohou
a ?? 314/261 ID ci ako? príde mi to zamotané ) poraďte prosím, ako správne účtovať.
Neviete mi to niekto aspoň odobriť alebo vyvrátiť ?? Podľa Cenigovej sa snažím dodržať platby kartou cez 261 ale pri zálohe to vyzerá tak domotane, že by som bola rada ak by ste sa vyjadrili ako to účtujete vy
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
V tomto prípade by som to účtovala ako uhradenú zálohu (314).
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Rozalka Pozri príspevok
V tomto prípade by som to účtovala ako uhradenú zálohu (314).
Takže to neva že je platba kartou?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať