Zavrieť

Porady

PLATBY KARTOU - 261

Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Pekný dník,
potrebujem si ujasniť prakticky účtovanie platieb platobnou kartou )
Podľa Cenigovej je jasné že sa účtujú cez 261,

Príklad:
Mám bloček, pri ňom malý lístok, že platba sa uskutočnila platobnou kartou (cez 335 to neúčtujem, pretože zamestnancov nemame), takže cez 261 sa to chápe takto?

1. dať bloček len do ID - 5../261 a v banke 261/221
alebo
2.
dať bloček do pokladne - 5../261 (ale to asi nie, lebo neúčtujem cez 211)
a v banke 261/221

veľmi pekne ďakujem
Naposledy upravil Dav : 12.10.10 at 18:10
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja preferujem používanie účtu 261, ide o podobný prípad ako výber z účtu. Táto platba - na rozdiel od odoslaného prevodného príkazu - je neodvolateľná.
2 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

mám v tom mierny chaos,prosím vysvetlite mi to. teda takto? predpis ID:bloček z ERP 501/261 343/261, úhrada: BV 261/221
Alebo tam treba aj ten účet 335 ? Môže sa účtovať 501 oproti 261?
Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
renix1 Pozri príspevok
mám v tom mierny chaos,prosím vysvetlite mi to. teda takto? predpis ID:bloček z ERP 501/261 343/261, úhrada: BV 261/221
Alebo tam treba aj ten účet 335 ? Môže sa účtovať 501 oproti 261?
Ďakujem
práve toto mi vadí na použití účtu 261.
Preto preferujem záväzkový účet, ako som spomínala vyššie a nie 261.
1 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

KEJKA Pozri príspevok
práve toto mi vadí na použití účtu 261.
Preto preferujem záväzkový účet, ako som spomínala vyššie a nie 261.
Ja účtujem platby kartou cez 261, sú to priebežné položky, a podľa postupov účtovania platby kartou sa účtujú ako priebežné položky.
1 0
11marcoPolo 11marcoPolo

11marcoPolo je offline (nepripojený) 11marcoPolo

Dobrý večer prajem,

mal by som otázku ohľadom účtovania platby firemnou kartou v zahraničí...

Príklad:
Zamestnanec zaplatí kartou v zahraničí PHM v hodnote 1000 CZK
1) VBU (kurz 25 CZK/1 EUR) = 40 EUR 335/221?
2) ID zúčtovanie bloku po príchode do kancelárie (kurz NBS 26 CZK/ 1 EUR) = 38,46 EUR 501/335?
3) ID zúčtovanie kurzového rozdielu (40-38,46) = 1,54 EUR 563/335?

Mohol by mi prosím niekto potvrdiť správnosť hore uvedeného postupu?

Ďakujem
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Iwett Pozri príspevok
Ja účtujem platby kartou cez 261, sú to priebežné položky, a podľa postupov účtovania platby kartou sa účtujú ako priebežné položky.
... sme v téme podvojné účtovníctvo; prešiel som si znova postupy účtovania pre PÚ a akosi neviem nájsť "priebežné položky"; ale postupy JÚ ich naopak uvádzajú. Zmiešať dva postupy účtovania mi akosi nesedí .
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Tita Pozri príspevok
a este casty problem, ze bankomat nevydava doklady..

to nevadi, ze nemas doklad z bankomatu, poziadaj banku, aby ti vidala prilohu k vypisu z uctu o platbach kartou a to pouzijes ako doklad o vybere resp. platbe
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

mna by zaujimalo, ze ci sa pri postupoch uctovania riadite vydanim p. cenigovej alebo postupmi uctovania vydanimi ministerstvom, pretoze ako citam, tak citam, nikde nenachadzam, ze platenie kartou, napr. tovar, PHM, nikde nie je definovane, ze sa musi uctovat cez 261, samozrejme okrem vyberu penazi, a definuje to len p. Cenigova , takze vobec nie som presvedcena o tom, ze to co tu pisete je spravne, mozete mi to niekto vyvratit?
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

posúvam, nikto neporadi?
0 0
zuziku zuziku

zuziku je offline (nepripojený) zuziku

monikago Pozri príspevok
mna by zaujimalo, ze ci sa pri postupoch uctovania riadite vydanim p. cenigovej alebo postupmi uctovania vydanimi ministerstvom, pretoze ako citam, tak citam, nikde nenachadzam, ze platenie kartou, napr. tovar, PHM, nikde nie je definovane, ze sa musi uctovat cez 261, samozrejme okrem vyberu penazi, a definuje to len p. Cenigova , takze vobec nie som presvedcena o tom, ze to co tu pisete je spravne, mozete mi to niekto vyvratit?
Tento problém teraz riešim s auditorkou, my sme účtovali cez 379 a máme vytknuté že sme mali cez 261 kde to dopekla je v postupoch účtovania
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
zuziku Pozri príspevok
Tento problém teraz riešim s auditorkou, my sme účtovali cez 379 a máme vytknuté že sme mali cez 261 kde to dopekla je v postupoch účtovania
Aj audítor je človek a má právo na svoj vlastný názor; za svojej praxe som sa neraz stretol s rozdielnym názorom na rovnakú problematiku...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
monikago Pozri príspevok
mna by zaujimalo, ze ci sa pri postupoch uctovania riadite vydanim p. cenigovej alebo postupmi uctovania vydanimi ministerstvom, pretoze ako citam, tak citam, nikde nenachadzam, ze platenie kartou, napr. tovar, PHM, nikde nie je definovane, ze sa musi uctovat cez 261, samozrejme okrem vyberu penazi, a definuje to len p. Cenigova , takze vobec nie som presvedcena o tom, ze to co tu pisete je spravne, mozete mi to niekto vyvratit?
námietky sa opakujú, aj názory. Vid môj príspevok č.41
zuziku Pozri príspevok
Tento problém teraz riešim s auditorkou, my sme účtovali cez 379 a máme vytknuté že sme mali cez 261 kde to dopekla je v postupoch účtovania
Stefan2005 Pozri príspevok
Aj audítor je človek a má právo na svoj vlastný názor; za svojej praxe som sa neraz stretol s rozdielnym názorom na rovnakú problematiku...
presne tak, vyhýbala by som sa slovám správne, či nesprávne a vytýkať...... táto problematika je výsostne na riešení v rámci ÚJ a ňou vytvorenej smernice.
0 0
suschi suschi

suschi je offline (nepripojený) suschi

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, ako účtujete platbu kartou na konci roka? t.j. mám bloček na platbu PHM k 30.12.2011, ktorý som zaúčtovala do nakladov. ale z účtu je to odpočítané až v 3.1.2012. poradte mi nejaký účet prosím, ved podla mna na 261tke by to nemalo zostať... dakujem
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

suschi Pozri príspevok
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, ako účtujete platbu kartou na konci roka? t.j. mám bloček na platbu PHM k 30.12.2011, ktorý som zaúčtovala do nakladov. ale z účtu je to odpočítané až v 3.1.2012. poradte mi nejaký účet prosím, ved podla mna na 261tke by to nemalo zostať... dakujem
261 môže mať na konci roka zostatok
0 0
suschi suschi

suschi je offline (nepripojený) suschi

jeeej, to fakt? počas celych študii nam vysvetlovali opak.. ale inak diky... robim učto už niekolko rokov, ale takto mi to ešte nevyslo, zostatok na 261...hihi... pekny den prajem
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Zdravim Poradaci,

jeden zo zamestnancov kupoval tovar do firmy a platil svojou sukromnou kartou, kedze nemal dost hotovosti.
ako to mam spravne zauctovat?

5xx/333
333/211
je to takto spravne? este som sa s tym nestretla. dakujem
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Maaaria Pozri príspevok
Zdravim Poradaci,

jeden zo zamestnancov kupoval tovar do firmy a platil svojou sukromnou kartou, kedze nemal dost hotovosti.
ako to mam spravne zauctovat?

5xx/333
333/211
je to takto spravne? este som sa s tym nestretla. dakujem
platby súkromnou kartou účtujem tak, ako keby to platil v hotovosti, čiže 5.../211, pozri aj tu:

http://www.porada.sk/t170227-platba-...mestnanca.html
0 0
namor111 namor111

namor111 je offline (nepripojený) namor111

Dobrý deň, prosím Vás pri platbe "za tovar" bankomatovou kartou v zahraničí mi má alebo nemá vzniknúť kurzový rozdiel?

Kúpil som v ČR na benzínke PHL v českých korunách - toto zaúčtujem cez ID v CZK 501/261 - kurzom banky alebo referenčným kurzom ECB????
a následne platbu kartou v EUR z EUR účtu 261/2221

Ďakujem
0 0
namor111 namor111

namor111 je offline (nepripojený) namor111

posúvam
0 0
namor111 namor111

namor111 je offline (nepripojený) namor111

namor111 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás pri platbe "za tovar" bankomatovou kartou v zahraničí mi má alebo nemá vzniknúť kurzový rozdiel?

Kúpil som v ČR na benzínke PHL v českých korunách - toto zaúčtujem cez ID v CZK 501/261 - kurzom banky alebo referenčným kurzom ECB????
a následne platbu kartou v EUR z EUR účtu 261/2221

Ďakujem
prosíím posúvam - nájde sa niekto, kto mi poradí?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať