Zavrieť

Porady

d.priznanie-zamestnanie v čr

Dobrý deň, pracujem v čr, budem si podávat daňové priznanie na slovensku, ale neviem aký je priemerný ročný kurz za minulý rok, na stranke NBS som údaj za minulý rok nenašla. A ešte by som mala jednu otázku: podla nejakeho zákona sa na výpočet dane z príjmov zo zahraničia používala v pripade čr metóda zápočtu dane. Je pravda že vyšiel nejaký nový zákon, podla ktorého možem použit metódu ktorá vyhovuje mne? Teda by som použila metódu vyňatia príjmov, a kedže príjmy mam iba zo zahraničia daň by mi vyšla nulova. Prosím poraďte, vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Áno, príjmy z ČR môžeš zdaniť metódou, tou lepšou, teda metódou vyňatia príjmov:
    - podľa ustanovenia § 45 ods. 3 písm. c/ novely zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, podľa ktorého môžete na zdanenie príjmov z ČR použiť metódu vyňatia príjmov. Ustanovenie je účinné od 1. marca 2009 a prvýkrát sa bude môcť použiť za zdaňovacie obdobie 2009.

    dzufka je offline (nepripojený) dzufka

    dzufka
    dakujem za odpoveď, ale asi tomu nejako nerozumiem, v tej tabuľke bolo k mene CZK udaj 26,435 ale ja som mala priemerny ročny kurz za minule roky okolo 1,2

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    dzufka Pozri príspevok
    dakujem za odpoveď, ale asi tomu nejako nerozumiem, v tej tabuľke bolo k mene CZK udaj 26,435 ale ja som mala priemerny ročny kurz za minule roky okolo 1,2
    Minulé roky to bol kurz k slovenskej korune , ale od 1.1.2009 máme euro , tak je to na prvý pohľad trocha iné číslo ....

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    Ach jaj, to nestastne zaokruhlovanie. . . . Ked mi vyjde hrubý príjem v zahraničí napriklad. . . 13763,856. Na dve desatinne nadol? Dakujem

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    Tak sa teda pokusam urobit to danove, chcem sa spytat, do riadku 32, napisem aj slovenske prijmy+zahraničné prepocitane na eura, tym padom kvoli milionarskej dani sa mi znizilo nezdanitelne minimum, potom v riadku 46 napisem len ceske prijmy, a do riadku 62 aj slovensku dan + cesku dan, lebo mam pocit, ze tomu chapem uplne blbe. . . . dakujem moc

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Zaokrúhľuješ matematicky. Odpoveď modrým.
    viera_j Pozri príspevok
    Tak sa teda pokusam urobit to danove, chcem sa spytat, do riadku 32, napisem aj slovenske prijmy+zahraničné prepocitane na eura,Áno tym padom kvoli milionarskej dani sa mi znizilo nezdanitelne minimum, potom v riadku 46 napisem len ceske prijmy Základ dane, a do riadku 62 aj slovensku dan + cesku dan, Ak príjmy vynímaš zo zdanenia, nemôžeš si daň uhradenú do štátneho rozpočtu ČR započítať v SR ako preddavok, to by náš štátny rozpočet vyšiel na psí tridsiatok lebo mam pocit, ze tomu chapem uplne blbe. . . . dakujem moc
    Vierka, a vieš prečo? Ak by si pozorne čítala DP, určite by si porozumela a aj vedela ho vyplniť. Napr. sa pýtaš, či preddavok dane podľa § 35 uvádzaš okrem SR aj z ČR. V DP pod bodom 13) je uvedené: Preddavok(preddavky) z potvrdenia(potvrdení) o príjmoch zo závislej činnosti plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky, ktoré sú prílohou daňového priznania. Tiež na r. 46 je uvedené: Úhrn vyňatých príjmov(základov dane)
    Naposledy upravil Marína : 24.02.10 at 20:49

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    Jaj, ďakujem moc,
    čiže do riadku 46 nejde uhrn prijmov? ide tam zaklad dane(v ceskom danovom je uhrn prjmov + odvody = zaklad dane)?
    už mi rodičovská dovolenka zjavne kvapka na mozog, nebyvala som taka nepozorna, strasne moc dakujem
    Naposledy upravil viera_j : 25.02.10 at 19:36

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    viera_j Pozri príspevok
    Jaj, ďakujem moc,
    čiže do riadku 46 nejde uhrn prijmov? ide tam zaklad dane(znizeny o odvody)?
    už mi rodičovská dovolenka zjavne kvapka na mozog, nebyvala som taka nepozorna, strasne moc dakujem
    Áno, "hrubá" mzda(česká) mínus odvody(české) zo mzdy = základ dane
    Pozor, odvody neuvádzaš z potvrzení o zdanitelných příjmech z r. 6, na ktorom(českom) sú sú uvedené odvody len za zamestnávateľa. Zamestnanec musí požiadať zamestnávateľa o potvrdenie o výške odvodov alebo nasčítaš z výplatných pások.
    Naposledy upravil Marína : 25.02.10 at 19:45

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    To mi nehovor práve teraz, keď som ti to vysvetlila. Dúfala som v tvoje - tak teraz to "nezbúcham".
    Naposledy upravil Marína : 25.02.10 at 21:05

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    Odovzdane, teda uz davno, ale az teraz som sa rozkyvala. . . . DAkujem moc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.