Zavrieť

Porady

DPH a preprava+sprostredkovanie

Dobrý deň, poprosím poradiť, mám daňovú kontrolu a už som so všetkých informácií totálne dopletená.
Sme firma s.r.o., platitelia DPH na Slovensku, zaoberajúca sa predajom tovaru do Francúzka. Faktúra, vystavená za predaj tovaru do Francúzka, je bez DPH - je to správne??? Tovar prepravuje iná Slovenská firma, platca DPH, ktorá nám refakturuje dopravu s DPH - je to správne??? Táto prepravná firma však tovar nepreváža až k odberateľovi, ale v taliansku nastáva prekládka tovaru, ďalším prepravcom je Talianska firma, ktorá ten tovar dopraví až k odberateľovi. Prepravná Talianska firma nám vystaví faktúru za prepravu - ktorú mám samozdaniť alebo nie???Celý tento obchod, čiže predaj tovaru nám sprostredkováva Talianska firma, ktorá nám svoje služby tiež fakturuje - mám aj túto službu samozdaniť alebo nie???
SAMOZDAŇUJEM len služby spojené s kúpou/nadobudnutím tovaru z EU??? alebo aj služby spojené s predajom/dodaním tovaru do EU???
Čím viac čítam a počúvam, tým viac som z toho zmätená, poraďte, prosím, a podľa možnosti sa neodvolávajte na § ale viac ocením gazdovské vysvetlenie. Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    DPH a preprava+sprostredkovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.