Zavrieť

Porady

Odoslané faktúry

Potrebujem poradiť!
Sme s.r.o. a konateľ firmy je dlhodobo nemocný. Zastupuje ho jeho človek, ktorý má svoju firmu. Kedže sa dlhodobo neplatia odvody,dane máme exekúciu na účty. Zastupca konateľa mi nariadil na OF do hlavičky uvádzať jeho číslo účtu. Teda všetky platby za uhradené pohľadávky idú na jeho účet a ja to mám v účtovníctve ako neuhradenú pohľadávku i keď viem, že už platby za OF boli uhradené. Môj názor je že porušuje zákon o účtovníctve, DPH a dani z príjmu. Môžete mi poradiť ako mám ďalej postupovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miškova je offline (nepripojený) miškova

    miškova
    Tiež mam takýto stav v jednej firme, a snazime sa to riesit tak, aby klienti hradili v hotovosti, teda ak sa to dá. No niektorí zaplatia aj na učet, a peniaze potom idú v prospech exekúcie.

    Evka 63 je offline (nepripojený) Evka 63

    Evka 63
    Tiež to riešime tak, ale nedá sa to vždy, spravila som to raz, že som uviedla firemné číslo účtu a nie jeho a dal mi vypoveď

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Evka 63 Pozri príspevok
    Potrebujem poradiť!
    Sme s.r.o. a konateľ firmy je dlhodobo nemocný. Zastupuje ho jeho človek, ktorý má svoju firmu. Kedže sa dlhodobo neplatia odvody,dane máme exekúciu na účty. Zastupca konateľa mi nariadil na OF do hlavičky uvádzať jeho číslo účtu. Teda všetky platby za uhradené pohľadávky idú na jeho účet a ja to mám v účtovníctve ako neuhradenú pohľadávku i keď viem, že už platby za OF boli uhradené. Môj názor je že porušuje zákon o účtovníctve, DPH a dani z príjmu. Môžete mi poradiť ako mám ďalej postupovať? Ďakujem

    Podľa zákona o Správe daní a poplatkoch ....ste povinní nahlásiť všetky účty v bankách , ktoré používate ......takže to čo robíte je protizákonné , peniaze idú úplne inam a nie na Váš firemný účet a to napriek tomu , že ste si vedomí , že máte exekúciu .

    http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-...2009-a.html#31
    http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-...2009-a.html#35

    Chráňte sa , nech Vám dajú písomne , ktorý účet máte uvádzať do faktúr . Inak nesiete spoluzodpovednosť , nakoľko o tom viete , že postupujete protizákonne.

    Evka 63 je offline (nepripojený) Evka 63

    Evka 63
    Ďakujem za odpoveď, to som spravila hneď, že mi museli dať písomný príkaz, ktorý účet mám používať vo fakturácií, ale aj tak si myslím, že by som to mala nahlásiť na DÚ.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím Vás, žiadajú ma aby som vystavila FA 01/2013...to zn., aby nám ako firme išla FA už do 01/2013 ale inej firme do 12/2012...dá sa to vôbec?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Maxinka Pozri príspevok
    Prosím Vás, žiadajú ma aby som vystavila FA 01/2013...to zn., aby nám ako firme išla FA už do 01/2013 ale inej firme do 12/2012...dá sa to vôbec?
    NIe, nedá. Ak ide o dodanie roka 2012, musíte fakturovať aj vy s dodaním roka 2012.
    Maxinka Ďakujem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.