Zavrieť

Porady

Vratenie dani

Dobry den prajem.

Na zaciatok,by som rad podotkol ze vobec nemam ziadne skusenosti/vedomosti z daneho okruhu,tak preto ma prosim nekamenujte.Minule leto som pracoval v jednej firme ako brigadnik.V tom case som bol vedeny ako student na strednej skole,ale v septembri som uz nastupoval na vysoku.V prvom mesiaci som si zarobil 333eur,v druhom 500.Zdanilo sa mi iba ta druha mzda.Mal som studentsku zmluvu.Chcem sa teraz opytat,ci mam narok vratenia dani z tohto obdobia.Ak ano,do kedy si mam podat ziadost a ako to cele prebieha.Dakujem pekne za Vase rady a ochotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Merju je offline (nepripojený) Merju

    Merju
    Dobry den,tak som tu zas )

    Dnes som si bol pre tlacivo pre FO typ:A.Situacia je takato.Za cely minuly rok sa mi zdanila jedna vyplata a to takymto sposobom:

    hruba mzda:504e
    nezdanitelny zaklad: 335,47e
    dan z prijmov zo zakladu 168.53e(zaklad) 32,02e(dan)
    cista mzda:471,98e

    mohli by ste mi prosim Vas pomoct,ako vyplnit tlacivo?Jedna sa o vratenie tej dane(32,02e).Dakujem pekne za pomoc a rady

    Merju je offline (nepripojený) Merju

    Merju
    Ano dakujem.Potvrdenie o prijme sa moze povazovat aj vyplatna paska co som dostal?A dokedy je mozne podat toto priznanie?Kde dostanem formular?

    Merju je offline (nepripojený) Merju

    Merju
    No mam akurat tak vyplatne listky za kazdy mesiac.Dokopy ich je 5 ci 6.A poziadal som uctovnicku firmy nech mi spravi rocne zuctovanie,snad to stihne.Cize k vyplnenemu formularu staci prilozit toto zuctovanie,alebo aj tie pasky?

    EIDT:a robil som viac mesiacov v tomto roku,len IBA RAZ mi to zdanili,cize otazka je ci sa to zohladnuje pri cislach alebo nie?

    Merju je offline (nepripojený) Merju

    Merju
    No...teraz som volal s uctovnickou a nakoniec to dopadlo tak ze firma za mna spravi priznanie a nemusim sa nicim zatazovat,takze vsetkym dakujem za rady a pomoc

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Vitaj na porade.
    Áno, máš nárok na vrátenie dane z príjmu. Od zamestnávateľov potrebuješ potvrdenia o príjme. Budeš podávať daňové priznanie typ A. Podľa toho, čo uvádzaš, asi to sám nezvládneš, popros niekoho, koho je to parketa, nech ti s tým pomôže alebo ak budeš mať potvrdenia v ruke, uveď tu presné sumy príjmu a dane, pomôžeme.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Zamestnavateľ ti pošle potvrdenie o príjme. Tlačivo daňového priznania si vypýtaj na podateľni daňového úradu. Podať ho je potrebné do konca marca.

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    Iniciály na prvej strane si vypíš podľa predtlače.
    No a teraz:
    r. 32 504,00
    r.34 504,00
    r.36 504,00
    r.37 4025,70
    r. 43 4025,70
    r.44 0,00
    r. 45 0,00
    r. 62 32,02
    r. 65 -32,02 vrátia.
    Nezabudni zaškrtnúť políčko "žiadam o vrátenie preplatku dane"

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    podľa mňa potrebuješ riadne potvrdenie od zamestnávateľa, kde budeš mať aj príjem za ten druhý mesiac. Toto potvrdenie sa aj prikladá k DP. Zamestnávateľ Ti to mal automaticky poslať, keď si nepožiadal o ročné zúčtovanie.
    Na preplatku sa nič nezmení, ale ostatné čísla sa zmenia.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    ak ti urobia ročné zúčtovanie, dostaneš peniaze od zamestnávateľa a daňovým sa nezaťažuj...

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    Pekný deň prajem. Prosila by som o radu.Keď ako invalidná dôchodkyňa zarobím asi 600 eur mesačne, koľko platím mesačne daň? A aká je nezdaniteľná časť mesačne, príp. ročne? Môžem na budúci rok požiadať o vrátenie dane? A koľko by asi vrátili? Ďakujem za odpoveď. :-)

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    58vlasta Pozri príspevok
    Pekný deň prajem. Prosila by som o radu.Keď ako invalidná dôchodkyňa zarobím asi 600 eur mesačne, koľko platím mesačne daň? A aká je nezdaniteľná časť mesačne, príp. ročne? Môžem na budúci rok požiadať o vrátenie dane? A koľko by asi vrátili? Ďakujem za odpoveď. :-)
    ako invalidná dôchodkyňa máš nárok na celú ročnú NČ, pre rok 2010 je to 4025,70 a mesačne suma 335,47

    podpíš vyhlásenie a budeš si ju uplatňovať mesačne, aby si mala nižšiu daňovú povinnosť každý mesiac

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    Alebo koľko mesačne by som mohla mať príjem, aby mi vyšla nulová daň mesačne? Díky Timka1.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    58vlasta Pozri príspevok
    Alebo koľko mesačne by som mohla mať príjem, aby mi vyšla nulová daň mesačne? Díky Timka1.
    vyhlásenie treba podpísať u mzdovej účtovníčky, určite má tlačivká, len jej treba povedať, že si chcete uplatňovať mesačne NČ

    koľko mesačne zarobiť a neplatiť daň záleží aj od toho či máte normálnu pracovnú zmluvu, nakoľko z príjmov sa ešte odrátavajú odvody a až potom daň

    alebo

    či máte dohodu o pracovnej činnosti so zamestnávateľom, z tej sa odvody neplatia, len sa od príjmu odráta NČ a hneď sa vypočíta daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.