Zavrieť

Porady

Čo je výhodnejšie?

Ahojte, chcela by som Vás skúsenejších poprosiť o radu, čo je výhodnejšie pre začínajúceho drobného živnostníka - FO:
A. uplatniť si paušálne výdavky vo výške 40%
B. viesť jednoduché účtovníctvo a:
1. viesť knihu jázd
2. uplatniť si 80% paušálne výdavky na PHM
3. nevložiť auto do podnikania a robiť cestovné príkazy ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Všetko závisí od výšky príjmov a výšky preukázateľných výdajov. Pokiaľ sa živnostník nechce zapodievať účtovníctvom, jednoduchšie je použiť 40% výdaje + platené odvody.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    anna81 Pozri príspevok
    To som mu aj ja povedala. Ale on chce silou mocou viesť účtovníctvo...
    Vyrátaj mu aké bude platiť dane pri vedení účta a koľko pri paušali. Urob mu to cez tabulky. Hádam pochopí.

    Btw. cez paušalne výdaje nemajú čo z DU kontrolovať. Pri JU môžu prísť na kontrolu. Skús aj taký argument.

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    Ďakujem za Vaše názory. Ja som sa mu to pokúšala vysvetľovať, lenže on si myslí, že vedením účtovníctva nebude platiť žiadnu daň. Ako sa chce postarať o výdaje, to neviem, hádam nečaká že mu to urobím ja???
    A ak sa predsa len rozhodne viesť účto., ktorý z troch spôsobov uplatňovania PHM by ste odporúčali?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    anna81 Pozri príspevok
    Ďakujem za Vaše názory. Ja som sa mu to pokúšala vysvetľovať, lenže on si myslí, že vedením účtovníctva nebude platiť žiadnu daň. Ako sa chce postarať o výdaje, to neviem, hádam nečaká že mu to urobím ja???
    A ak sa predsa len rozhodne viesť účto., ktorý z troch spôsobov uplatňovania PHM by ste odporúčali?
    Ak auto nebude v obchodnom majetku, tak možnosť uplatnenia 80% výdavkov na PHM nie je možný. Táto možnosť je len pre motorové vozidlá, ktoré sú zahrnuté so obch.majetku.

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    ak mu budeš viesť účtovnictvo, je to len plus pre teba - nie? ak chce platiť za účtovnictvo celý rok a nie len za DP- ja by som to na tvojom mieste brala

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    Súhlasím, lenže on tam toho moc nemá, takže ani nebudem mať počas roka čo robiť, a teraz je toho dosť asi pre všetkých účtovníkov..

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    práve preto by som sa s ním dohodla na kvartáli- jemu sa to nebude zdať drahé a ty budeš mať viac času na koci roka ( možno)

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    Ďakujem slavka124. Toto ma fakt nenapadlo! Ale ešte sa ho pokúsim prehovoriť na ten paušál.

    Čo je výhodnejšie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.