Zavrieť

Porady

daňové priznanie za rok 2009

prosím o radu, či som povinná priložiť výmer z vdovského dôchodku k žiadosti pre zamestnávateľa pre vykonanie výpočtu dane z príjmov a vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň. ak ano, načo? Je možné, že budem odvádzať vyššie dane? dôchodok je zdaňovaný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Brumik69 Pozri príspevok
    prosím o radu, či som povinná priložiť výmer z vdovského dôchodku k žiadosti pre zamestnávateľa pre vykonanie výpočtu dane z príjmov a vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň. ak ano, načo? Je možné, že budem odvádzať vyššie dane? dôchodok je zdaňovaný?
    žiadny dôchodok nie je zdanitelný príjem. Ak nie si súčasne poberatelom starobného dôchodku, potvrdenie o výške vdocského dôchodku neprikladáš.

    Starobný dôchodca nemá nárok na nezd.časť základu dane, resp. len v ročnom zúčtovaní dane môže si uplatniť rozdiel medzi sumou 4025,70 a skutočne vyplatenou výškou dôchodku. Preto musí priložiť potvrdenie o výške starobného dôchodku.

    mepos13 je offline (nepripojený) mepos13

    mepos13
    Mám starobného dôchodcu prijem DPČ je za rok 1438,41 ako mám vyplnit DP. suma do 2012,85 sa nezdaňuje.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Vypíšeš DP a na riadku 54 daňová povinnosť /DP A ak nieje dôchodca aj živnostník/ dáš 0 a suma zrazenej dane bude preplatok.

    daňové priznanie za rok 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.