Zavrieť

Porady

dva pracovné pomery a stravovanie

Ahojte,

chcem vás poprosiť o radu, či má zemestnanec nárok na stravné lístky, ak má 2 pracovné pomery u toho istého zamestnáveteľa. Ak pracovné pomery zrátame, počet hodín je viac ako 4. A ak ich berieme samostatne, ani jeden z pracovných pomerov nepresiahne 4 hodiny.
Viem, že v prípade viacerých pracovných pomerov u toho istého zamestnávateľa sa práva a povinnosti vyplývajúce z nich posudzujú samostane, to by znamenalo, že nárok na stravné lístky nemá, ale nie som si istá, či sa v tomto prípade pracovné pomery nezčítavajú, potom by to znamenalo, že nárok na stravné lístky zamestnanec má.

Za odpovede ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak pracuje kazdy den v kuse najskor 1 PP a hned na to druhy PP, ja by som s internym predpisom definovala ,ze takyto zamestnanec ma narok na listky tak ako keby sa to bol jeden PP.
    To zamestnavatel podla ZP moze a pribudne mu jeden spokojny zamestnanec

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    poga Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcem vás poprosiť o radu, či má zemestnanec nárok na stravné lístky, ak má 2 pracovné pomery u toho istého zamestnáveteľa. Ak pracovné pomery zrátame, počet hodín je viac ako 4. A ak ich berieme samostatne, ani jeden z pracovných pomerov nepresiahne 4 hodiny.
    Viem, že v prípade viacerých pracovných pomerov u toho istého zamestnávateľa sa práva a povinnosti vyplývajúce z nich posudzujú samostane, to by znamenalo, že nárok na stravné lístky nemá, ale nie som si istá, či sa v tomto prípade pracovné pomery nezčítavajú, potom by to znamenalo, že nárok na stravné lístky zamestnanec má.

    Za odpovede ďakujem
    štandardne nárok na lístok nemá, lebo ide o 2 samostatné pracovné zmeny. Z každého PP odrobí najpr 1 zmenu 2 hodiny a potom 1 zmenu 2,5 hodiny. Takže ani jedna jeho pracovná zmena netrvá viac ako 4 hodiny.

    Riešenie navrhla ivka70 - tak je to možné.

    dva pracovné pomery a stravovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.