Zavrieť

Porady

stravné lístky

Prosím Vás o radu, môžeme my ako s.r.o. vyfakturovať inej s.r.o. stravné lístky, ktoré sme utŕžili za tovar?
Ak nie, ktorý zákon to zakazuje?

Prosím, vyjadrite sa mi k tomu, lebo ja šéfovi vravím že nie, že SL sú majetkom tej ktorej strav.spoločnosti, a obchodovať s nimi môžu iba oni.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    El Cid je offline (nepripojený) El Cid

    El Cid
    Je to druh živnosti - výpis z OR : centrálny predaj stravných lístkov .Ak to nemá v povolení , tak to nemôže faktúrovať .Pod pojmom ceniny sa rozumie:
    -poštové známky
    -kolky
    -stravné lístky
    Poverený zamestnanec vedie evidenciu cenín, v ktorej sleduje príjem a výdaj( aj číslo stravných lístkov) ako prísne zúčtovateľné tlačivo.
    Naposledy upravil El Cid : 02.02.10 at 13:20

    JanaDr je offline (nepripojený) JanaDr

    JanaDr
    Samozrejme, že to nemá s.r.o. v činnosti...
    ale nevieš mi povedať, aké nariadenie to zakazuje, aby som to mala v ruke? Logika mi vraví, že sa to nesmie... ale rukolapný dôkaz je rukolapný dôkaz

    El Cid je offline (nepripojený) El Cid

    El Cid
    Asi by bola najvhodnejšia odpoveď priamo zo stravovacích spoločností, v zmluve je uvedené ,na čo sa môžu poukážky použiť. Napríklad ako z Metra :Ako postupovať?
    Odovzdajte stravovacie poukážky pri Pulte služieb partnerom a podpíšte odovzdávací protokol
    METRO preberie zásielku a na svoje náklady ju doručí konkrétnemu vydavateľovi stravovacích poukážok.
    Vydavateľ stravovacích poukážok spracuje zásielku a informuje METRO o výške peňažnej čiastky, ktorou disponujete pre nákupy v danom veľkoobchodnom stredisku.
    Od 7. pracovného dňa po dni odovzdania stravovacích poukážok ste oprávnení používať túto čiastku na nákup tovaru a služieb vo veľkoobchodnom stredisku, kde ste stravovacie poukážky odovzdali.
    Podmienky služby vám oznámi vydavateľ stravovacích poukážok. Tak si myslím, že oprávnenie musí dať stravovacia spoločnosť.

    Oriona je offline (nepripojený) Oriona

    Oriona
    Sme skola, rozp. organizacia zriadena obcou. Vlani sme kupili stravne listky, nevycerpane sme vratili do zavodnej jedalne a dosiel nam teraz dobropis. Zostatok 213 (ktore sme vratili) mam v pociatocnych stavoch. Ako zauctovat ? Dobropis bezne uctujem: 315 alebo 318/648, ked pridu peniaze na vydav. ucet tak 222 mylna platba/315 alebo 318; preposielam na prijmovy ucet a odtial zriadovatelovi. Mam teraz uctovat 315/213 (miesto 648?)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.