Zavrieť

Porady

DPH - SAMOZDANENIE, DATUM??

Ahojte poraďáci,
došla mi faktúra od nemca, v ktorej nam fakturuje kontaktnu databázu od 1.1.2010 - 30.6.2010. na faktúre je uvedený len dátum vystavenia 14.1.2010..
ku akému dátumu mám dať samozdanenie?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    caucico Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    došla mi faktúra od nemca, v ktorej nam fakturuje kontaktnu databázu od 1.1.2010 - 30.6.2010. na faktúre je uvedený len dátum vystavenia 14.1.2010..
    ku akému dátumu mám dať samozdanenie?
    Ďakujem
    Ja by som dala k 14.01.2010.
    Ináč ak je to v EUR tak je to úplne jedno či 1.1.2010 a či 14.01.2010, bude to v jednom mesiaci a DPH bude v tej istej výške.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    a keď sa jedná o opakovanú platbu? každý polrok nám fakturujú tú databázu.
    vážne neviem ako mám postupovať.

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    caucico Pozri príspevok
    a keď sa jedná o opakovanú platbu? každý polrok nám fakturujú tú databázu.
    vážne neviem ako mám postupovať.
    Dátum dodania - ak uvádzajú na faktúre zdaniteľné plnenie tak ten a ak neuvádzajú tak daj dátum vystavenia dokladu, ak je to v EUR nič tým nepokazíš.

    Luci12 je offline (nepripojený) Luci12

    Luci12
    Dobrý večer, môžem sa ja spýtať ak naopak ja vystavujem českej firme, ktorá je platcom v ČR, faktúru pravidelne raz týždenne za prepravu a raz mesačne za skladovanie tovaru, dá sa to považovať za opakovanú platbu, však a tam by to zdan. plnenie malo byť vždy posledný deň toho týždňa or posledný deň mesiaca. Ďakujem.

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    ja mam otázku takú, že ked mi moj dodavatel doda fakturu neskor ako ja podavam priznanie DPH tak kedy mam vykonat samozdanenie. momentalne sa jedna o fakturu za 12/2009 ktoru som dostala teraz 03/2010.

    kedy ju mam samozdanit? teraz? ide o jednoduche uctovnictvo.

    11MON04 je offline (nepripojený) 11MON04

    11MON04
    Zdravim, co mam robit v pripade, ak mam zahranicnu doslu fakturu z ceskej republiky v CZK a na fakture je datum dodania 30.03.2012 a datum vystavenia 01.04.2012. Kurzom z ktoreho dna mam vypocitat DPH a akym kurzom fakturu zauctovat v uctovnictve? Doteraz som to robila tak, ako mi povedalo vedenie spolocnosti a to tak, ze som uvadzala vzdy len jeden datum a to datum dodania - tym som sa mala riadit a tak bol datum vystavenia i dodania ten isty. Doteraz sa to tak robilo, ze sa vlastne neprihliadalo na to, ak na fakture bol datum vystavenia iny ako dodania, jednoducho sa dal len ten dodania a bolo. Neviem ci to tak je spravne. Dakujem za pomoc.

    DPH - SAMOZDANENIE, DATUM??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.