Zavrieť

Porady

Neviem aký účet

Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, ako mám zaúčtovať banku, keď faktúra, ktorá bola uhradená ešte nie je, ale v banke mi visí tá suma? Faktúra bude neskôr a v banke to je už uhradené. Čo s tou sumou?

A taktiež mám úhradu v banke za vozík, ale zaplatilo sa to skôr - dopredu a faktúra bude v januári.

Ďakujem za vašu pomoc vopred.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martina0203 Pozri príspevok
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, ako mám zaúčtovať banku, keď faktúra, ktorá bola uhradená ešte nie je, ale v banke mi visí tá suma? Faktúra bude neskôr a v banke to je už uhradené. Čo s tou sumou?

A taktiež mám úhradu v banke za vozík, ale zaplatilo sa to skôr - dopredu a faktúra bude v januári.

Ďakujem za vašu pomoc vopred.
314AE/221, v obidvoch prípadoch.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

martina0203 Pozri príspevok
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, ako mám zaúčtovať banku, keď faktúra, ktorá bola uhradená ešte nie je, ale v banke mi visí tá suma? Faktúra bude neskôr a v banke to je už uhradené. Čo s tou sumou?

A taktiež mám úhradu v banke za vozík, ale zaplatilo sa to skôr - dopredu a faktúra bude v januári.

Ďakujem za vašu pomoc vopred.
ako preddavok na účet 314AE a keď budeš mať fa potom 321AE/314 AE
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

martina0203 Pozri príspevok
Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, ako mám zaúčtovať banku, keď faktúra, ktorá bola uhradená ešte nie je, ale v banke mi visí tá suma? Faktúra bude neskôr a v banke to je už uhradené. Čo s tou sumou?

A taktiež mám úhradu v banke za vozík, ale zaplatilo sa to skôr - dopredu a faktúra bude v januári.

Ďakujem za vašu pomoc vopred.
Je firma, ktorú účtuješ, platiteľ DPH ?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Platba za vozík by možno mala byť MD 052 (záleží od sumy platby).
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

Dobry den poradaci,
vedel by mi prosim niekto poradit? S.r.o-cka zaplatila cez interet reklamnu sluzbu pre jedeho ich odberatela. Uhradila to z BU, cize na vypise z BU to uz bude a aj potvrdenie o platbe uz mam (z interetu) ale obdobie tej reklamy bude trvat dva mesiace, t.j. februar-marec a FA na celu sumu bude az v marci. Naslede s.r.o. posle fa odberatelovi, ze mu zaplatila reklamu. Vie mi niekto poradit postup? Ja rozmyslam takto:
BV 314AE/221
v marci ked bude FA: 321/314AE, potom 518/321
A co potom s tou FA, kt. naslede vystavia pre toho odberatela, ktory si vlaste celu tu sumu zaplati? Ako ju zauctovat? Dakujem.
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

Prosim prosim, poradi mi niekto? Kedze s tym viac menej zacinam nie som si ista. Vela veci som uz nasla tu na porade - ste super, ale s tymto si neviem rady. Dakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Vystavenú faktúru zaúčtuješ do výnosov 311/602.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

AndrejkaZ Pozri príspevok
Dobry den poradaci,
vedel by mi prosim niekto poradit? S.r.o-cka zaplatila cez interet reklamnu sluzbu pre jedeho ich odberatela. Uhradila to z BU, cize na vypise z BU to uz bude a aj potvrdenie o platbe uz mam (z interetu) ale obdobie tej reklamy bude trvat dva mesiace, t.j. februar-marec a FA na celu sumu bude az v marci. Naslede s.r.o. posle fa odberatelovi, ze mu zaplatila reklamu. Vie mi niekto poradit postup? Ja rozmyslam takto:
BV 314AE/221 toto je O.K.
v marci ked bude FA: 321/314AE, potom 518/321 aj toto je O.K.
A co potom s tou FA, kt. naslede vystavia pre toho odberatela, ktory si vlaste celu tu sumu zaplati? Ako ju zauctovat? Dakujem.
Vystavenú faktúru pre Vášho odberateľa zaúčtujete 311AE/602AE. Ak ste platiteľom DPH uvažujete ešte o účtovaní DPH na 343. Ale to by potom platilo aj pre došlú faktúru.
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

Dakujem za odpoved poradaci. Nie, nie su platitelia DPH. Este jedna otazocka na tu 602 musim robit AE kedze ich maju strasne vela??Robia www stranky, cize na kazdej fakture maju trzbu z predaja sluzieb. A vzdy je to iny odberatel - zatial mali len slovenskych. Nestaci tam robit AE slovensku a zahranicnu?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AE urob na 311, na 602 nie je potrebná.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Nie je povinnosť viesť AE podľa druhu služieb. Stačí úplne jeden anal. účet rovnaký pre všetky služby. Ak by to však malo mať pre Vás vypovedaciu schopnosť - že by chcel niekto niekedy vedieť roztriediť tržby podľa druhu pokytnutej služby, je dobré analytiku zaviesť.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Zoltán, vždy ma stihnete predbehnúť. Som akási pomalá a "obšírna"...
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

Zoltán Kovács Pozri príspevok
AE urob na 311, na 602 nie je potrebná.
Vdaka, tak to aj robim. 311AE ale len na slovenskych a zahranicnych odberetelov. Moze to tak byt?
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

alušik Pozri príspevok
Nie je povinnosť viesť AE podľa druhu služieb. Stačí úplne jeden anal. účet rovnaký pre všetky služby. Ak by to však malo mať pre Vás vypovedaciu schopnosť - že by chcel niekto niekedy vedieť roztriediť tržby podľa druhu pokytnutej služby, je dobré analytiku zaviesť.
Nie, v tomto pripade si myslim, ze nie je nutne robit analytiku, kedze stale poskytuju tu istu sluzbu. cize davam cisto 602. Dakujem pekne.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Len aby sme sa pochopili, nemôžete účtovať na čisto syntetickom účte 602. Musíte mať nejakú analytiku za tým, aj keď používate len jeden jediný účet...
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

alušik Pozri príspevok
Len aby sme sa pochopili, nemôžete účtovať na čisto syntetickom účte 602. Musíte mať nejakú analytiku za tým, aj keď používate len jeden jediný účet...
Fijuuu fit...tak to musim poupravovat. Myslela som, ze ked stale maju tu istu sluzbu tak to moze byt...uff. No co uz, opravim to. A myslite keby som to prepisala uz na vytlacenej fa perom bude to vadit pri kontrole?? Mate nejaku skusenost s tym? V softe by som to opravilia, ale zase to kvoli tomu vytlacit. No neviem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Kľudne dopíšte rukou. Dôležité je, čo je naozaj zaúčtované v PC, ak to poupravujete tam, tak akou formou máte na dokladoch zapísané účtovanie - na tom nezáleží.
Len nepoužívajte syntetické účty. Je to dosť častá chyba hlavne začínajúcich účtovníkov.
0 0
AndrejkaZ AndrejkaZ

AndrejkaZ je offline (nepripojený) AndrejkaZ

alušik Pozri príspevok
Kľudne dopíšte rukou. Dôležité je, čo je naozaj zaúčtované v PC, ak to poupravujete tam, tak akou formou máte na dokladoch zapísané účtovanie - na tom nezáleží.
Len nepoužívajte syntetické účty. Je to dosť častá chyba hlavne začínajúcich účtovníkov.
Dakujem za upozornenie a rady.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
alušik Pozri príspevok
Len aby sme sa pochopili, nemôžete účtovať na čisto syntetickom účte 602. Musíte mať nejakú analytiku za tým, aj keď používate len jeden jediný účet...

A to už prečo nie?
To beriem, že na účet 600, 500 a podobne nie je možné účtovať. Ale, že na 602 musím tvoriť analytiku, keď ju nevyužijem, neviem o tom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať