Zavrieť

Porady

2 poistky - 1 zrusena

Dobry den, moja otazka sa tyka ROČNÉHO ZÚČTOVANIA DANE ZA ROK 2009. Do minuleho roka som si uplatnoval znizit zaklad dane s dvoma zivotnymi poistkami, minuly rok som 1 zrusil. A z 2. poistovne mi uz doslo potvrdenie o zapleteni poistiek na rok 2009. Ako teraz postupovat - zuctovanie budem davat robit zamestnavatelovi. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Keďže si si uplatňoval minulý rok nezdaniteľnú sumu na životné poistenie, ktoré si zrušil, nemôžeš požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane ale musíš si urobiť sám DP.

    Zároveň:
    (12) Ak daňovník nedodrží podmienky ustanovené v odsekoch 10 a 11, je povinný zvýšiť základ dane do troch zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok o sumu zaplatených príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie, platieb finančných prostriedkov na účelové sporenie a platieb poistného na životné poistenie, o ktorú si v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach znížil základ dane. Nedodržaním podmienok je aj výplata odstupného z doplnkového dôchodkového sporenia pred dovŕšením 55. roku života daňovníka a pred uplynutím desiatich rokov od uzavretia účastníckej zmluvy

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    A berie sa do úvahy už výpoveď zaslaná poisťovni, alebo musí prísť nejaké vyjadrenie od nich. Mám SZČO, ktorý zrušil v 2009 životnú poistku - poslal výpoveď, ale žiadnu odpoveď nemá. Čo s tým?

    zolee003 je offline (nepripojený) zolee003

    zolee003
    dakujem za odpoved, aj ked som sa takejto odpovedi bal... a nie je ziadna moznost aby mi to zamestnavatel spravil? 5 rokov mi to robil zamestnavatel, takze netusim, ako sa to robi, nikdy som to nerobil..

    zolee003 je offline (nepripojený) zolee003

    zolee003
    mozno je to blba otazka, a pytam sa ju na nespravnom mieste, lebo asi by sa to nemalo robit, ale ked jednoducho odovzdam zamestnavatelovi papire a o zrusenej poistke pomlcim? to je asi to najhorsie riesenie, vsak?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ale Ty sa nemusíš dodaniť hneď za r. 2009. Však si dostal odpoveď , že do troch rokov.(do r.2012)

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    zolee003 Pozri príspevok
    Dobry den, moja otazka sa tyka ROČNÉHO ZÚČTOVANIA DANE ZA ROK 2009. Do minuleho roka som si uplatnoval znizit zaklad dane s dvoma zivotnymi poistkami, minuly rok som 1 zrusil. A z 2. poistovne mi uz doslo potvrdenie o zapleteni poistiek na rok 2009. Ako teraz postupovat - zuctovanie budem davat robit zamestnavatelovi. Dakujem
    Prečo si znižoval základ dane až dvoma živ.poistkami ?

    V DP k riadku 75 máš uvedené,že pre zníženie základu dane možeš odpočítať sumu za živ.poistenie do výšky max. 398,33 €

    Teda za jeden mesiac 33 €. čo je dosť malá suma pre živ.poistenie podľa mňa.

    Ja platím živ.poistenie každý mesiac 66 €.

    zolee003 je offline (nepripojený) zolee003

    zolee003
    tak mal som 2 poistky, mohol som si to uplatnit, tak som uplatnil...
    teda..tento rok to nemozem dat zamestnavatelovi, ale nemusim si este tento rok zvysit zaklad dane o sumu, kt. som si uplatnil ako bonus z poistky, kt. bola zrusena a mam nato tri roky? ci mozem to dat tento rok este zamestnavatelovi, a nabuduci rok to spravit sam,,, diky.. som z toho jelen

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Rok 2009 s tým dodanením nechaj tak, tú 2.poistku predlož zamestnávateľovi.

    A daň doplatíš za tú zrušenú poistku v budúcnosti, ako som písala vyššie do troch rokov. Hajaj... to je ešte ďaleko.

    zolee003 je offline (nepripojený) zolee003

    zolee003
    ahaa no dakujem teda, teda si to zhrnme: ziadny postih mi nehrozi, ked teraz dam zamestnavatelovi spravit zuctovanie, o zrusenej poistke som ticho a do 2012 si to dodanim, napr. buduci rok.. a este, ked si to budem dodanovat iba vtedy mi to zuctovanie nesmie robit zamestnavatel, ale ja.. pochopil som to? )

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Robím B priznanie a chcem dodaniť životnú poistku, lebo bola zrušená. Do ktorého riadku to mám uviesť?

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Dada Pozri príspevok
    Robím B priznanie a chcem dodaniť životnú poistku, lebo bola zrušená. Do ktorého riadku to mám uviesť?
    r.67 DPFO B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.