Zavrieť

Porady

Výber internetu

Zdravim, potrebujem poradit pri vybere internetu.
Skoncila mi viazanost v T-Come a rozhodujem sa nad alternativnymi providermi, pretoze maju ovela lepsiu cenu za rovnake sluzby.
Ide o DSL pripojenie,lebo v nasej dedine nie je nic ine mozne. Rozhodujem sa medzi Slovanetom a Swanom.

Slovanet:
Rýchlejší internet Basic 2048 /256 kbit/s FUP 10GB/mesiac potom 256 kbit/s
Cena: 10,50 €/mesacne

Swan:
FLAT Home 2048 /256 kbit/s FUP nema, ale agregacia 1:40
Cena:11,90/mesacne

Takze podmienky a ceny su velmi podobne, zaujuma vase skusenosti s oboma providermi a pre koho by ste sa rozhodli vy?

Dakujem za vase reakcie
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slovanet nikdy...pozri na www.sme.staznosti.sk a pochopis preco.radsej certa ako slovanet
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zamoro Zamoro

Zamoro je offline (nepripojený) Zamoro

Rozhodne Swan
0 0
knight knight

knight je offline (nepripojený) knight

nad swanom vazne uvazujem,len neviem co v praxi znamena ta agregacia 1:40 a ako ju uplatnuju.. Nema niekto DSL od swanu,a nepodeli sa o skusenosti?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Slovanet nikdy v živote. !!

Takúto rýchlosť mi kedysi poskytovali za 1622,.-sk mesačne !!, keby sa tu dalo napísať, čo si o nich myslím, tak stránka bude červená od hora dole...
Naposledy upravil Halli : 03.02.10 at 19:53
0 0
Zamoro Zamoro

Zamoro je offline (nepripojený) Zamoro

· agregácia 1:10 znamená, že rýchlosť sa zníži len málokedy
· agregácia 1:20 znamená, že rýchlosť mierne kolíše a v špičke býva znížená
· agregácia 1:30 znamená, že rýchlosť kolíše a klesá výraznejšie
· agregácia 1:40 až 1:50 znamená, že rýchlosť môže klesnúť aj na nízku úroveň

ALE!!

Agregácia nie je jediným činiteľom určujúcim rýchlosť pripojenia. Výrazne na ňu vplýva charakter používania internetu užívateľmi v agregovanej skupine, pri dostatočne veľkom počte užívateľov v skupine je ale vplyv agregácie pre väčšinu z nich zanedbateľný. Okrem toho pokles rýchlosti pripojenia môže byť spôsobený napríklad aj kvalitou telefónneho vedenia, priepustnosťou telekomunikačnej siete (ST), vzdialenosťou ústredne alebo elektromagnetickým rušením linky inými zdrojmi. Často býva príčinou nižšej rýchlosti obmedzenie na strane zdroja dát, napríklad priepustnosť navštevovaného www servera.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

inak,je to len s viazanostou?ja uz na net ficim bez viazanosti-i ked chapem ze vy tam mate asi obmedzeny vyber operatorov :-(
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
Slovanet nikdy v živote. !!

Takúto rýchlosť mi kedysi poskytovali za 1622,.-sk mesačne !!, keby sa tu dalo napísať, čo si o nich myslím, tak stránka bude červená od hora dole...
slavi,vsak 1622sk-to je ako zadarmo/no nezober to za tu cenu :-)
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Swan, poznam tych ludi co to robia.
Slovanet je humus, poznam tych ludi co to robia.
0 0
knight knight

knight je offline (nepripojený) knight

Zamoro Pozri príspevok
· agregácia 1:10 znamená, že rýchlosť sa zníži len málokedy
· agregácia 1:20 znamená, že rýchlosť mierne kolíše a v špičke býva znížená
· agregácia 1:30 znamená, že rýchlosť kolíše a klesá výraznejšie
· agregácia 1:40 až 1:50 znamená, že rýchlosť môže klesnúť aj na nízku úroveň

ALE!!

Agregácia nie je jediným činiteľom určujúcim rýchlosť pripojenia. Výrazne na ňu vplýva charakter používania internetu užívateľmi v agregovanej skupine, pri dostatočne veľkom počte užívateľov v skupine je ale vplyv agregácie pre väčšinu z nich zanedbateľný. Okrem toho pokles rýchlosti pripojenia môže byť spôsobený napríklad aj kvalitou telefónneho vedenia, priepustnosťou telekomunikačnej siete (ST), vzdialenosťou ústredne alebo elektromagnetickým rušením linky inými zdrojmi. Často býva príčinou nižšej rýchlosti obmedzenie na strane zdroja dát, napríklad priepustnosť navštevovaného www servera.
Jasne,tomu rozumiem.. Len by som bol rad,keby sa tu nasiel niekto kto ma net od Swanu a povedal ake ma skusenosti..
Doteraz som mal DSL od T-Comu a rychlost bola v pohode,taka aku slubovali. Ale som sa niekde docital,ze T-Com tiez uplatnuje agregaciu 1:51. Je to pravda?

Stanislav 1975
inak,je to len s viazanostou?ja uz na net ficim bez viazanosti-i ked chapem ze vy tam mate asi obmedzeny vyber operatorov :-(
hej,viazanost 18 mesiacov, Slovanet ma dokonca az 24.. Tiez mam momentalne O2 Data Neobmedzene bez viazanosti,ale k tej rychlosti sa radsej nevyjadrujem
0 0
cipo13 cipo13

cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

Zdravím Poraďákov. Tiež mi končí viazanosť u T-comu a mám záujem o internet od Swan, kto má s nima skúsenosť? Ďakujem. Ľuboš
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

knight Pozri príspevok
Tiez mam momentalne O2 Data Neobmedzene bez viazanosti,ale k tej rychlosti sa radsej nevyjadrujem
Len si uvedom, ze je to produkt primarne urceny pre mobily!! To ze to ludia pouzivaju ako mobilny net je druha vec... Ale potom sa nemozes stazovat na "rychlost" . Na druhej strane je pravda, ze O2 stale nema vybudovanu poriadnu siet, ale to sa hadam cca o rok zacne menit k vyrazne lepsiemu, ak uspesne otestuju LTE
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Urcite si zoberte net bez obmedzenia dat ... neivme aky ste vy pouzivatel netu ale 10 GB na mesiac sa mi zda mizerne malo ... uz len to ze asi pozerate obrazky na webe, hudbu sem tam nejaky film stiahnete a bac 10 GB prec ... no ja mam 10 GB za tyzden malo ... a ta rychlost up tiez nic moc ... ale az vela neposielate maily s velkou prilohou alebonieco neuploadujete tak vpohode ; ) ja by som si zobral tu druhu moznost a tiez sa opytajte providera za akych okolnosti zaraduje ludi do tejto agregacie (to znamena ze tvoju sirku pasma zdiela 40 ludi) ... viem ze Tcom ma tiez agregaciu a tam zaraduje ludi co vela stahuju povedzme az staihnes 100GB za mesiac tak ta zaradi do tejto skupiny take male obmedzenei rychlosti ....
Skus sa poobzerat v Tcome po inych sluzbach .. priapdne so susedom sa dohodnut napoly ze pojdete ale bez obmedzenia dat si zober ...
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Ahoj poraďaci!
Neviem prečo nadávate na Slovanet. Mám od nich 20 megový net plus káblovku za 26,30 €. Až na jeden výpadok je to vcelku ok. S oranžovým netom sa to nedá porovnať. Do bytovky je zavedená optika a v byte mám wifi. Zatiaľ som nemal vážnejšie problémy, takže ja som za Slovanet.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

na slovanet sa nadava koli pristupu k zakaznikom, hlavne pri nejakych problemoch
druha vec je dost brutalne fup, ktore sa vsak uplatnuje len pri adsl, nie pri optike
1 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

Končila mi viazanosť u T-comu, mám Turbo 2. V našej oblasti je prístupná táto služba: http://www.kaliant.sk/internet.html
Oplatí sa mi prejsť? Ďakujem za vaše názory.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Musis sam uvazit co je pre teba lepsie. Najprv si pozri cenove ponuky, rychlosti a stabilitu pripojenia a porovnaj to.
U t-comu mas zo zaciatku nejake zlavy, prvich 6 mesiacov 8,95€, objednavka cez NET 10€ zlava ...
0 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

Fero11 Pozri príspevok
Musis sam uvazit co je pre teba lepsie. Najprv si pozri cenove ponuky, rychlosti a stabilitu pripojenia a porovnaj to.
U t-comu mas zo zaciatku nejake zlavy, prvich 6 mesiacov 8,95€, objednavka cez NET 10€ zlava ...
Ceny si musím porovnať samozrejme sám. Ide mi hlavne o spoľahlivosť, vieryhodnosť, či má niekto s týmto poskytovateľom skúsenosť, prípadne ak by sa niekto vyjadril k tej technológii WNMT.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Podla google/wiki je WNMT diskusia rozhlasovej stanice v Hibbing, Minnesote fakt neviem aka je to technologia
1 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

Ďakujem za príspevky.
0 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

...poradí ešte niekto?...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať