Zavrieť

Porady

Prekážka v práci - návšteva psychologickej poradne s dieťaťom

Potrebovala by som si potvrdiť informáciu :

Pracovníčka doniesla v priebehu mesiaca 5 potvrdení o návšteve psychológa s dieťaťom. Nikdy nešlo o celý pracovný deň, dohromady to bolo 18 hodín. Tu na porade som sa stretla s názorom, že návštevu psychológa nemožno považovať za prekážku v práci, nakoľko nejde o zdravotnícke zariadenie. Potrebovala by som si overiť, či je to naozaj tak, predpokladám, že u tejto pracovníčky sa to bude opakovať.
Predpokladám, že ak by som jej tieto hodiny vykázala ako ospravedlnené, ale neplatené nie je potrebné nahlasovať na sociálnu poisťovňu prerušenie poistenia.

Vopred ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Pozri si § 141 ZP. V podstate nárok má, aspoň ja som sa v ZP nedočítala vylúčenie takéhoto zariadenia. Ak s tým máte problémy, tak skúste zistiť či nemôže navštíviť ambulanciu po pracovnej zmene.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Konkrétna psychologická poradňa patrí pod ministerstvo školstva, tak naozaj neviem, či sa to dá považovať za zdravotnícke zariadenie - aspoň tu na porade v jednom príspevku bol názor, že nie je možné považovať psych.poradňu za zdravotnícke zariadenie. Týkalo sa to minulého mesiaca, takže už sa to stalo.

    luciave je offline (nepripojený) luciave

    luciave
    Ja som navštevovala Pedagogicko psychologickú poradňu s dieťatom pravidelne a priepustky mi uznali bez problémov u oboch zamestnávateľov(menila som prácu), nie je to síce zdravotné zariadenie ale návštevy sú z dôvodu určitého zdravotného postihnutia (väčšina problémov, pre ktoré sa navštevujú tieto poradne sú "vývinové poruchy" disgrafia, dislexia, hyperaktivita atď.), takže je oprávnený dôvod na sprevádzanie dieťaťa do takéhoto zariadenia vrámci "priepusky"

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    luciave Pozri príspevok
    Ja som navštevovala Pedagogicko psychologickú poradňu s dieťatom pravidelne a priepustky mi uznali bez problémov u oboch zamestnávateľov(menila som prácu), nie je to síce zdravotné zariadenie ale návštevy sú z dôvodu určitého zdravotného postihnutia (väčšina problémov, pre ktoré sa navštevujú tieto poradne sú "vývinové poruchy" disgrafia, dislexia, hyperaktivita atď.), takže je oprávnený dôvod na sprevádzanie dieťaťa do takéhoto zariadenia vrámci "priepusky"

    Mne to je jasné, nemám záujem zamestnankyni uškodiť, že by som jej nechcela niečo zaplatiť. Ale stretla som sa s týmto názorom, že psychologická poradňa nie je zdravotnícke zariadenie, preto nemôže ísť o platené voľno v rámci 7 dní podľa zákonníka práce. Možno niektoré poradne patria aj pod zdravotnícke zariadenia, táto konkrétne patrí pod rezort školstva.

    Keby sa niekto vedel k tomu ešte vyjadriť, veľmi by som uvítala názor. Ide o dosť veľa hodín a zrejme sa budú opakovať, preto by som to potrebovala vedieť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    GABAZ Pozri príspevok
    Mne to je jasné, nemám záujem zamestnankyni uškodiť, že by som jej nechcela niečo zaplatiť. Ale stretla som sa s týmto názorom, že psychologická poradňa nie je zdravotnícke zariadenie, preto nemôže ísť o platené voľno v rámci 7 dní podľa zákonníka práce. Možno niektoré poradne patria aj pod zdravotnícke zariadenia, táto konkrétne patrí pod rezort školstva.

    Keby sa niekto vedel k tomu ešte vyjadriť, veľmi by som uvítala názor. Ide o dosť veľa hodín a zrejme sa budú opakovať, preto by som to potrebovala vedieť.
    Ak sa pýtaš na názor, tak každý ti môže dať svoj názor a tie môžu byť diametrálne odlišné. Ja som ti našiel na porade 2 témy, kde to už bolo diskutované a môj názor je, že zamestnanec má nárok:

    http://www.porada.sk/t71797-dolezite...y-v-praci.html

    http://www.porada.sk/t74106-navsteva-psychologa.html

    Prekážka v práci - návšteva psychologickej poradne s dieťaťom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.