Zavrieť

Porady

Výsledok daňovej kontroly

Prosím o radu. Mali sme daňovú kontrolu kvoli nadmernému odpočtu.
Kontrola trvala 2 roky, pretože sme sa sudili s DU. Samozrejme sud sme prehrali a neuznali nam odpočet DPH, dokonca nam vyrubili povinnost
zaplatit, pretoze nam neuznali dodav.faktury z dovodu, ze dodavatel
neodviedol dan. Neviem ako preuctovat nadmerny odpocet, ktory uz vlastne nie je a nedoplatok DPH - teda predpis na vyrubenu danovu povinnost. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Predpokladám že na 343AE máš pohľadávku, takže podľa mňa musíš aj upraviť hospodársky výsledok za kontrolovaný rok, keďže to bude mať naň dopad a zaúčtovať to ako záväzok voči DÚ čiže 428 alebo 429 / 343AE

    Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

    snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac Ivánuška
    ahojte, ja sa tiež chcem opýtať na to: ked máme kontrolu DPH v tomto roku 2010 za rok 2009 bližšie obdobie 01-06/2009. Danový úrad nam zistil že sme neodviedli DPH z tovaru do EU, lebo odberateľ nebol platca DPH. Kontrola ešte nie je ukončená ale viem že tu DPH budem musieť doplatiť a faktúru odberateľovi opraviť s 19% DPH. Ako to bude účtovne? Mám to už zohladniť v roku 2009 alebo len dorubením od DU zaučtujem v roku2010. Aj faktúru mám nechať opravenú? Asi nie ked mi to v roku 2010 dorubia? poradte mi prosím.

    Výsledok daňovej kontroly

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.