Zavrieť

Porady

Pohrebný veniec

Zomrel nám zamestnanec, firma kúpila pohrebný veniec. Zaujímalo by ma, či si to môžem dať do daňových výdavkov. Ja si myslím že nie, ale kolegyňa má opačný názor. Ak áno - tak je to nákup materiálu 501 AÚ (podvojné účtovníctvo)? Za Vaše názory vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zejnova Pozri príspevok
    Zomrel nám zamestnanec, firma kúpila pohrebný veniec. Zaujímalo by ma, či si to môžem dať do daňových výdavkov. Ja si myslím že nie, ale kolegyňa má opačný názor. Ak áno - tak je to nákup materiálu 501 AÚ (podvojné účtovníctvo)? Za Vaše názory vopred ďakujem.
    Nie je to daňovo uznaný náklad. V lepšej firme sa na veniec poskladajú kolegovia.

    zejnova je offline (nepripojený) zejnova

    zejnova
    Ďakujem, veď my sme sa aj poskladali a šéfovi vystavili faktúru ale chce ju dať do účtovníctva ... Bola som presvedčená o tom, že nedaňový výdavok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zejnova Pozri príspevok
    Ďakujem, veď my sme sa aj poskladali a šéfovi vystavili faktúru ale chce ju dať do účtovníctva ... Bola som presvedčená o tom, že nedaňový výdavok.
    Takže chce mať jednu faktúru preplatenú dvakrát? Šikovný Nech ju teda do účta dá, ale bude si ju musieť pripočítať k ZD.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zejnova Pozri príspevok
    Ďakujem, veď my sme sa aj poskladali a šéfovi vystavili faktúru ale chce ju dať do účtovníctva ... Bola som presvedčená o tom, že nedaňový výdavok.
    To akože zamestnanci dali peniaze, a vystavili faktúru na firmu? Alebo som nechápavý?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety Pozri príspevok
    Toto sa Zoli ťažko chápe aj chápajúcemu.
    Takýto človek nie je šéf ale hajzel. (Prepáčte za výraz).

    zejnova je offline (nepripojený) zejnova

    zejnova
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    To akože zamestnanci dali peniaze, a vystavili faktúru na firmu? Alebo som nechápavý?
    Nie pohrebná služba vystavila faktúru za veniec, zamestnanci sa vyzbierali na ten veniec (dokonca viac ako naozaj zaplatil) a tú faktúru chce dať šéf do účtovníctva. Väčšiu blbosť ako toto som teda ešte nevidela ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.