Zavrieť

Porady

Vystavenie daňového dokladu k zálohovej platbe

Vážení poradcovia
sme správcovská spoločnosť, ktorej platia na základe predfaktúry každý mesiac zálohy. Doteraz som vyhotovovala "dohodu o platbách" na celý rok, na základe ktorej si uplatňovali DPH. Teraz chcú každý mesiac ostrú faktúru na
zálohové platby. Ja však môžem vystaviť ostrú faktúru iba po ukončení roka,
t.j. vyúčtovaciu faktúru za celý rok. Aký iný daňový doklad im môžem vystaviť, na základe ktorého by si vedeli uplatniť DPH ?!?

Vopred veľmi pekne ďakujem za Vaše názory
PEKNÝ DEŇ !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janulka9 Pozri príspevok
    Vážení poradcovia
    sme správcovská spoločnosť, ktorej platia na základe predfaktúry každý mesiac zálohy. Doteraz som vyhotovovala "dohodu o platbách" na celý rok, na základe ktorej si uplatňovali DPH. Teraz chcú každý mesiac ostrú faktúru na
    zálohové platby. Ja však môžem vystaviť ostrú faktúru iba po ukončení roka,
    t.j. vyúčtovaciu faktúru za celý rok. Aký iný daňový doklad im môžem vystaviť, na základe ktorého by si vedeli uplatniť DPH ?!?

    Vopred veľmi pekne ďakujem za Vaše názory
    PEKNÝ DEŇ !!!
    Vystavíš doklad k prijatej platbe. Zákon o dph § 20(4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

    janulka9 je offline (nepripojený) janulka9

    janulka9
    Ďakujem,

    lenže aký doklad k prijatej platbe ? Faktúra ?
    Tú môžem vystaviť až po skončení roku.

    Ďakuuuuuuuuuuujem !

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    janulka9 Pozri príspevok
    Ďakujem,

    lenže aký doklad k prijatej platbe ? Faktúra ?
    Tú môžem vystaviť až po skončení roku.

    Ďakuuuuuuuuuuujem !
    každý mesiac môžeš vystaviť daňový doklad k zálohovej platbe , na konci roka vystavíš ostrú fa a zálohy na nej odpočítaš: - zaklad -DPH

    janulka9 je offline (nepripojený) janulka9

    janulka9
    každý mesiac môžeš vystaviť daňový doklad k zálohovej platbe , na konci roka vystavíš ostrú fa a zálohy na nej odpočítaš: - zaklad -DPH

    - Ako vyzerá daňový doklad k zálohovej platbe ? My účtujeme v MRP a
    tam nič také nemajú. Iba klasickú faktúru.
    A ako sa zaúčtuje daňový doklad k zálohovej platbe ???

    Ďakujem !!!!!!!!!!!!!!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zákon o dph už pojem daňový doklad nepozná, je len klasická faktúra, v tvojom prípade to bude faktúra k prijatej platbe s dátumom dodania rovným dátumom prijatia platby. Ale o tom som už písala vyššie v prísp. 2.

    janulka9 je offline (nepripojený) janulka9

    janulka9
    A viete mi prosím Vás poradiť, ako sa zaúčtuje faktúra, ktorú vystavím po každej zálohovej platbe, a ako sa zaúčtuje ostrá faktúru za celý rok ?
    Ďakujem pekne !

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    janulka9 Pozri príspevok
    každý mesiac môžeš vystaviť daňový doklad k zálohovej platbe , na konci roka vystavíš ostrú fa a zálohy na nej odpočítaš: - zaklad -DPH

    - Ako vyzerá daňový doklad k zálohovej platbe ? My účtujeme v MRP a
    tam nič také nemajú. Iba klasickú faktúru.
    A ako sa zaúčtuje daňový doklad k zálohovej platbe ???

    Ďakujem !!!!!!!!!!!!!!
    MRP má aj riadnu faktúru aj Predfaktúru /zálohová/...treba pohľadať vo výstupoch . A je možnosť aj vystaviť z predfaktúry hned riadnu fakturu aj s odpočtom zálohy .

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Práve pred chvíľov som mala telefonát s jednou účtovníčkou:

    Pre pochopenie:
    Vystavujeme faktúry za prenájom splatny vopred - išlo o celý rok. Poslali sme v januári zálohovú faktúru a následne po jej úhrade riadnu, kde sme dali text prenájom fakturovaný na základe prijatej platby. Ona požaduje prerobenie na preddavok na prenájom a k 31.12. vyúčtovaciu faktúru s textom na prenájom, lebo do konca roku to bude mať na preddavkoch a až potom to dá do nákladov.

    Musí to byť takto, nemôžeme vystaviť riadnu faktúru na základe platby s textom na prenájom nie preddavok na prenájom a 31.12.2009 nevystavovať nič?

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Vie tá "účtovníčka" o novele zákona o dph od 1.1.2010 ? Akonáhle ty prijmeš platbu vopred aj za služby ,musíš vystaviť riadny daňový doklad do 15 dní od prijatia platby !!! § 19 odst.4 tuším

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Daggmar Pozri príspevok
    Vie tá "účtovníčka" o novele zákona o dph od 1.1.2010 ? Akonáhle ty prijmeš platbu vopred aj za služby ,musíš vystaviť riadny daňový doklad do 15 dní od prijatia platby !!! § 19 odst.4 tuším
    Tento § 19 odst. 4 platil aj predtým.

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Súhlasím Tweenty, len ona si to asi nejako mýli s niečim iným .... asi má problém s určením daňovej povinnosti .

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Jej ide o to, aby to na konci roku mala na základe čoho preúčtovať z preddavku do nákladov.

    Ale keď teraz uvažujem, aký dátumy by boli na vyúčtovacej faktúre? Dátum vystavenie: 31.12.2009 alebo do 15.dní na základe dodania a dátum dodania??? deň úhrady?

    V § 19 ods.4 sa píše, kedy je daňová povinnosť, ale nie že sa mení deň dodania - už som z toho taká zamotaná - každý to chce inak, niekomu postačuje faktúra na základe úhrady a teraz ona chce aj vyúčtovaciu po 31.12., aby mala verný obraz účtovníctva.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    [QUOTE=Lotarka;1285223]Práve pred chvíľov som mala telefonát s jednou účtovníčkou:

    Pre pochopenie:
    Vystavujeme faktúry za prenájom splatny vopred - išlo o celý rok. Poslali sme v januári zálohovú faktúru a následne po jej úhrade riadnu, kde sme dali text prenájom fakturovaný na základe prijatej platby. Ona požaduje prerobenie na preddavok na prenájom a k 31.12. vyúčtovaciu faktúru s textom na prenájom, lebo do konca roku to bude mať na preddavkoch a až potom to dá do nákladov.

    Musí to byť takto, nemôžeme vystaviť riadnu faktúru na základe platby s textom na prenájom nie preddavok na prenájom a 31.12.2009 nevystavovať nič?[/QUOTE]

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    [QUOTE=Lotarka;1285268]
    Lotarka Pozri príspevok
    Práve pred chvíľov som mala telefonát s jednou účtovníčkou:

    Pre pochopenie:
    Vystavujeme faktúry za prenájom splatny vopred - išlo o celý rok. Poslali sme v januári zálohovú faktúru a následne po jej úhrade riadnu, kde sme dali text prenájom fakturovaný na základe prijatej platby. Ona požaduje prerobenie na preddavok na prenájom a k 31.12. vyúčtovaciu faktúru s textom na prenájom, lebo do konca roku to bude mať na preddavkoch a až potom to dá do nákladov.

    Musí to byť takto, nemôžeme vystaviť riadnu faktúru na základe platby s textom na prenájom nie preddavok na prenájom a 31.12.2009 nevystavovať nič?
    Musia sa vystavovať nulové vyúčtovacie faktúry po ukončení daného obdobia alebo nie???

    Ďakujem za odpovede.

    mturnova je offline (nepripojený) mturnova

    mturnova
    Zdravím, prišli ste k záveru, či je teda potrebné vystavovať tie nulové vyúčtovacie faktúry???? Aj od nás to vyžadujú... ale my sme to uzavreli faktúrou s dátumom dodania prijatej platby - ak bol nájom za február uhradený v januári, bol dátum dodania v januári, vtedy sme to účtovali aj do výnosov (neberieme to ako preddavky), samozrejme pri účtovnej závierke účtujeme nájom za január platený v decembri ako výnos budúcich období. Takže moja otázka ešte raz: je povinnosť vystavovať nulové vyúčtovacie faktúry po ukončení obdobia????? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.