Zavrieť

Porady

dodatok k spl. kalendaru

Ahojte, z leasingovky mi prisiel takyto list, no nerozumiem tomu.

1. Datum splatnosti splatky najomneho, uvedeny v splatkovom kalendari je sucasne dnom dodania sluzby.

2. Posledna splatka najomneho, splatna v roku 2009, sa vztahuje na obdobie, ktore je vymedzene jej splatnostou a terminom 31.12.2009.

3. Prva splatka najomneho, splatna v roku 2010, sa vztahuje na obdobie vymedzene terminom 1.1.2010 a splatnostou predmetnej splatky.

4. Na kazdu dalsiu splatku najomneho, splatnu od 1.1.2010 (okrem prvej splatky najomneho splatnej v roku 2010) plati, ze sa vztahuje na obdobie vymedzene datumom splatnosti predoslej splatky a datumom splatnosti predmetnej splatky.

do r. 2009 bol datum dodania a datum splatnisti 25. den v mesiaci
aky je v r. 2010 datum dodania a splatnosti? vobec sa v tom nevyznam

skusi mi niekto pomoct?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    aliiica Pozri príspevok
    Ahojte, z leasingovky mi prisiel takyto list, no nerozumiem tomu.

    1. Datum splatnosti splatky najomneho, uvedeny v splatkovom kalendari je sucasne dnom dodania sluzby.

    2. Posledna splatka najomneho, splatna v roku 2009, sa vztahuje na obdobie, ktore je vymedzene jej splatnostou a terminom 31.12.2009.

    3. Prva splatka najomneho, splatna v roku 2010, sa vztahuje na obdobie vymedzene terminom 1.1.2010 a splatnostou predmetnej splatky.

    4. Na kazdu dalsiu splatku najomneho, splatnu od 1.1.2010 (okrem prvej splatky najomneho splatnej v roku 2010) plati, ze sa vztahuje na obdobie vymedzene datumom splatnosti predoslej splatky a datumom splatnosti predmetnej splatky.

    do r. 2009 bol datum dodania a datum splatnisti 25. den v mesiaci
    aky je v r. 2010 datum dodania a splatnosti? vobec sa v tom nevyznam

    skusi mi niekto pomoct?
    Napísali to tak krkolomne, že už ani "jednoduchšie" sa nedalo.
    Predsa ak je dokladom splátkový kalendár, tak tam musí byť jednoznačný dátum - deň dodania.
    Bolo by vhodnejšie, aby ste obdržali Nový správny splátkový kalendár.
    Kontaktuj svoju leasingovku, nech toto čo napísali do dodatku premietnu do Splátkového kalendára a nech máte v ruke Správny doklad , ktorý bude čitateľný pre každého. (nie len pre toho kto písal ten dodatok).

    Každá leasingovka si urobila nejaký svoj postup.
    Naša leasingovka uplatnila takýto postup, ktorému aj rozumiem a mám k tomu doklad na r. 2010 - čierne na bielom.
    http://www.porada.sk/1275262-post146.html

    aliiica je offline (nepripojený) aliiica

    aliiica
    Dakujem, ze si sa ozvala. Ja som tam uz volala, no nepochodila som. Bolo mi povedane, presne to iste, co je aj v tom liste. Nerozumiem tomuuuu

    dodatok k spl. kalendaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.