Zavrieť

Porady

Zverené predmety

Ahoj! Poradil by mi niekto, mam tlačivo-Osobná karta na zverené predmety a chcem sa spytat-ake zverene predmety tam vlastne mozem uviest. Je to nejak definovane v Zákonníku práce, či niekde inde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Nie je to, myslím, stanovené nikde v zákone. Malo by to byť v internej smernici a je to v kompetencii organizácie určiť za ktoré predmety má pracovník zodpovedať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zverené predmety sú obvykle tie, ktoré sa účtujú ako drobný hmotný majetok a sledujú sa v operatívnej evidencii. pritom ide o drobnosti prípadne aj väčšie veci, ktoré sú premiestniteľné. Ale aj odpisovaný majetok, ak sa vynáša z pracoviska, napr. notebook. Všetko, čo chcete, aby zamestnanec, ak z firmy odíde, vrátil a nemohol odškriepiť že za to zodpovedá.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já na osobnú kartu dávam a j pracovný odev , obuv , uterák a iné predpísané pracovné pomôcky , ktoré zamestnanec pre vykonávanie jeho pracovného zaradenia potrebuje / podľa Zákona o ochrane zdravia pri práci / .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Zita5
    Já na osobnú kartu dávam a j pracovný odev , obuv , uterák a iné predpísané pracovné pomôcky , ktoré zamestnanec pre vykonávanie jeho pracovného zaradenia potrebuje / podľa Zákona o ochrane zdravia pri práci / .
    súhlasím, je to vhodné aj kvôli tomu, aby sa vedelo, odkedy ich má pridelené, lebo sa raz za čas vymieňajú za nové (1-2 roky)

    matik je offline (nepripojený) matik

    matik
    Ďakujem za odpovede.A mám ešte nejaké dotazy. Lida, mozeš mi vysvetliť, čo je to "operatívna evidencia"? A tie drobnosti, môže to byť napr.aj kalkulačka, USB kľúč a pod.?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    matik
    Ďakujem za odpovede.A mám ešte nejaké dotazy. Lida, mozeš mi vysvetliť, čo je to "operatívna evidencia"? A tie drobnosti, môže to byť napr.aj kalkulačka, USB kľúč a pod.?
    OE - zoznam predmetov s dátumom obstarania, číslom dokladu, meno pracovníka. Sú to predmety, ktoré sa neeviduju na 02x účtoch a nie sú ani na sklade. Zaúčtuješ na 501 a zapíšeš do OE.
    V rôznych sof. sú na to podsystémy rôzne nazvané, napr. "Kniha drobného majetku", ...
    kalkulačka, USB, ... áno, presne.

    matik je offline (nepripojený) matik

    matik
    Lida
    OE - zoznam predmetov s dátumom obstarania, číslom dokladu, meno pracovníka. Sú to predmety, ktoré sa neeviduju na 02x účtoch a nie sú ani na sklade. Zaúčtuješ na 501 a zapíšeš do OE.
    V rôznych sof. sú na to podsystémy rôzne nazvané, napr. "Kniha drobného majetku", ...
    kalkulačka, USB, ... áno, presne.
    Keďže nie som účtovníčka, ale len personalista, môžem si viesť "operatívnu evidenciu" len v nejakej písanke,v PC, či nejak podobne? Alebo len na základe podkladov od účtovníčky, budem vedieť, ktoré predmety môžem uviesť do osobnej karty jednotlivých zamestnancov?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    matik
    Keďže nie som účtovníčka, ale len personalista, môžem si viesť "operatívnu evidenciu" len v nejakej písanke,v PC, či nejak podobne? Alebo len na základe podkladov od účtovníčky, budem vedieť, ktoré predmety môžem uviesť do osobnej karty jednotlivých zamestnancov?
    Forma vedenia operatívnej evidencie nie je predpísaná, môže sa použiť aj písanka. Do OE treba zapisovať z účtovných dokladov v čase zaúčtovania, na osobnú kartu súčasne s vydaním predmetu zamestnancovi.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    liba2
    Forma vedenia operatívnej evidencie nie je predpísaná, môže sa použiť aj písanka. Do OE treba zapisovať z účtovných dokladov v čase zaúčtovania, na osobnú kartu súčasne s vydaním predmetu zamestnancovi.
    prioritne si tie predmety určuješ sama, ale odporúčam konzuktovať s účtovníčkou. Ale ak budeš chcieť mať v OE napr. mobil za 1,- Sk, tak Ty rozhoiduješ - účtovníčka to tam dá. Ak sa splahneš na účtovníčku, tak zasa spätne si to odsúhlasuje s jej údajmi. Ona má na to vyhradený účet a Tebe to zasa musí sedieť. Čo nebude zverené zamestnancom, to máš akoby na vlastnej karte.
    Písanka, stačí

    BIGBOSSS je offline (nepripojený) BIGBOSSS

    BIGBOSSS
    tu je možné stiahnuť tlačivo online vo worde
    Code:
    https://rapidshare.com/files/3409155479/Osobn___karta_na_zveren___predmety.doc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.