Zavrieť

Porady

Danový bonus, podanie dan. priznania A - prijmy z dohôd

Dobrý deň,
prosím o radu, v roku 2009 som bola celý rok na rodičovskom príspevku, od 03/2009 - 12/2009 som poberala odmeny z dohody o pracovnej činnosti. Okrem toho bolo mi v októbri vyplatené odstupné z bývalého zametnania, ktoré som ukoncila formálne k 30.09.2009 ešte počas rodičovského príspevku. Zaujíma ma: môžem si za rok 2009 uplatniť daňový bonu? - splňam podmienku "príjem zo závislej činnosti" ? - podla mňa áno, ak tam patria aj dohody, a potom vlastne ešte akoby príjem z minulého vykonávania závislej činnosti _ odstupné?
Ďalej ma zaujíma či azda nemám nárok aj na zamestnaneckú prémiu. Ale to asi nie..keďže som mala príjmy len na základe dohody a potom len vyplatené odstupné - prakticky som nebola zamestnanec v roku 2009.
Pri dohode o pracovnej činnosti si uplatňujem nezdaniteľnú časť.
Prípadne uvítam, vaše upozornenia, čo všetko a ako si mám zahrnúť do dańového priznania A, keďže tento rok si ho musím podať...Uvádza sa tam potom aj príjem z rodičovského príspevku za celý rok 2009?
Ďakujem za ochotu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Danový bonus, podanie dan. priznania A - prijmy z dohôd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.