Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodok a výška príjmu

Chcela by som poprosiť o radu, lebo sa neviem narýchlo zorientovať a neviem aký zákon si mám pozrieť. Zamestnávame invalidnú dôchodkyňu, ktorá samozrejme poberá invalidný dôchodok. U nás má skrátený úväzok 0,55.Ponúkli sme jej zvýšenie úväzku na celý. Pracovníčka však odmietla s odôvodnením, že jej bude odobraný dôchodok keď sa jej zvýši príjem.Je to pravda? Ja som si myslela že príjem sa už nezisťuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Nie nemá pravdu. Invalidný dôchodca môže podľa "súčasného stavu" zarobiť neobmedzene - bez obavy o svoj dôchodok.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Ak bola prehodnotená sociálnou poisťovňou podľa platného zákona, tak môže zarobiť neobmedzene a ani úväzok nemá obmedzený.

    Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

    Martina80
    Len k tomu súhlasu naozaj treba dať pozor, či bola prehodnotená ak nie treba sa riadiť §138 odst 11 písm a,b Zákona o soc.poist. , ak majú moc tak im ho môžu zobrať

    Invalidný dôchodok a výška príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.