Zavrieť

Porady

Súvaha a výkaz počiatočné stavy 2009

Zdravím všetkých,
Zistil som, že môj SW má problém zo zostavením súvahy a výkazu - konkrétne údajov za minulé účt. obdobie (r.2008) prepočítaných na EUR. Nemáte niekto skúsenosť alebo informáciu ako čo najjednoduchšie vyriešiť túto situáciu?
Bodla by taká XLS tabulka 2008/2009 (SKK/EUR) alebo niečo iné. Ď.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tú tabuľku potrebuješ na prepočet SK na eurá?
Ak áno, pripájam ti tabuľku.
V prvom stĺpci sú uvedené tisíc Sk, vo vedľajšom prepočet na celé eurá.
Sú tu údaje od 1000 do 1000000
ak potrebuješ vyššie čísla, v modrom políčku napíšeš prvú tisícku, ostatné čísla sa prepočítajú.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

marians Pozri príspevok
Zdravím všetkých,
Zistil som, že môj SW má problém zo zostavením súvahy a výkazu - konkrétne údajov za minulé účt. obdobie (r.2008) prepočítaných na EUR. Nemáte niekto skúsenosť alebo informáciu ako čo najjednoduchšie vyriešiť túto situáciu?
Bodla by taká XLS tabulka 2008/2009 (SKK/EUR) alebo niečo iné. Ď.
Problém Ti nebude robiť iba prepočet tisícov Sk na celé Eurá, ale aj fakt, že sa zmenilo tlačivo Súvahy. Tým, že účet 353 bol z riadku 002 aktív tlačiva 2008 presunutý až do riadku 072 pasív tlačiva 2009.....došlo k rádovému posunu všetkých ostatných riadkov. Ak v svojom programe nemáš nejaký prevodový nástroj, tak....nedá sa nič robiť, musíš si urobiť súvahu za rok 2008 do nového tlačiva 2009 v Eurách a potom výsledky uviesť do stĺpcov minulého obdobia. Výkaz ziskov a strát....ako doposiaľ viem, sa v riadkoch nezmenil.
0 0
marians marians

marians je offline (nepripojený) marians

Ach jaj, idem urobiť prevodovú tabuľku v exceli na prevod konečných stavov v SKK na EUR stavy min. obdobia, ak sa mi to podarí prilepím to. Bude zaujímavé hlavne to súčtové zaokrúhlovanie :/
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
marians Pozri príspevok
Ach jaj, idem urobiť prevodovú tabuľku v exceli na prevod konečných stavov v SKK na EUR stavy min. obdobia, ak sa mi to podarí prilepím to. Bude zaujímavé hlavne to súčtové zaokrúhlovanie :/
Zaujímavý je aj príspevok č. 2 od Rozalky.
0 0
marians marians

marians je offline (nepripojený) marians

Prikladám Výkaz SKK/EUR prevod 2008/2009
Pôvodnú tabuľku výkazu som našiel na PORADE, upravil som ju o dva stlpce.
Stplpec F - vpísať údaje v tis. SKK, stlpec G - pre údaje novovytvorených riadkov, stlpec E - priamy prepočet, stlpec D - požadované údaje, ak sa nerovná bunka E65 a D65 je potrebné upraviť natvrdo niektorý údaj zo stlpca D (tzv. presné číslo z podielu nepresného čísla ). Samozrejme po tejto "tvrdej" úprave už tabuľka nebude plne funkčná....

Súvaha nabudúce...
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
ďakujem tabuľky mi veľmi pomohli, len mi není jasné jedno, keď min.obdie som mala v súvahe v tis.Sk 194 (194.401,10 Skk).prepočítala som si na 6440 € a v r. 2009 nebol na tomto účte žiaden obrat, tak mi zaokruhlene na celé € vychádza tento účet 6453 €. Je tam rozdiel. to môže byť???
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Ja mám takú istú otázku ako kacena26, pri prepočte na konci roka 2008 - 8 tis. - 266 €, na účet žiaden obrať - teraz KS 280 €.
Môže byť taký rozdiel?
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

a_je_to Pozri príspevok
Problém Ti nebude robiť iba prepočet tisícov Sk na celé Eurá, ale aj fakt, že sa zmenilo tlačivo Súvahy. Tým, že účet 353 bol z riadku 002 aktív tlačiva 2008 presunutý až do riadku 072 pasív tlačiva 2009.....došlo k rádovému posunu všetkých ostatných riadkov. Ak v svojom programe nemáš nejaký prevodový nástroj, tak....nedá sa nič robiť, musíš si urobiť súvahu za rok 2008 do nového tlačiva 2009 v Eurách a potom výsledky uviesť do stĺpcov minulého obdobia. Výkaz ziskov a strát....ako doposiaľ viem, sa v riadkoch nezmenil.
Tento problem mam aj ja, napisala som to v inom prispevku, ale zatial mi nikto neodpovedal ... viete mi tu poradit? Kopirujem :

Prosim, vie mi niekto poradit?
Zacala som vypisovat Suvahu 2009 a nesedia mi po prepocitani na EUR oproti roku 2008 zostatky na riadku 001 a 066.
Problem je v tom, ze v suvahe v aktivach vynechali oproti minulemu roku riadok 002 - Pohladavky za upisane vlastne imanie, ktory dali do pasiv na riadok 072. Uplne mi to zmenilo suctove riadku 001 a 066, hoci vsetky ostatne budu v poriadku.
Co mam teraz robit, ako postupovat aby to bolo spravne? Ak zacnem prepocitavat tak ako sa to ma od riadku 001 a 066 tak mi nebudu sediet ostatne riadky. Ak to vypisem spravne, prehodim pohladavku za upisane vl.imanie z aktiv do pasiv, tak mi nebudu sedie tie "prve" suctove riadky ...
0 0
AdamC AdamC

AdamC je offline (nepripojený) AdamC

Mne to pride tak, ze sa nemaju prepocitavat na EUR tie TISICE KORUN. ale proste tie koncorocne SKK plne sumy...tak ako pri konverzii. Inak nam to nikdy nesadne. Predsa najvacsi rozdiel je cca nasledovny..... 5499 SKK = 182,53 EUR. a Ked vezmeme 5000 SKK = 165,97 EUR. Tam je az 16 EUR rozdiel a to zrejme nie je spravne. Ja by som dal do suvahy 183 EUR a nie 166 EUR.
0 0
AdamC AdamC

AdamC je offline (nepripojený) AdamC

Pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura sa na účely vykazovania peňažných údajov za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie prepočítajú sumy položiek súvahových účtov a výsledkových účtov vykazované na jednotlivých riadkoch súvahy a výkazu ziskov a strát zo slovenských korún na eurá konverzným kurzom tak, že pri prepočte spôsobom zhora nadol sa v súvahe najskôr prepočíta suma vykazovaná na súčtových riadkoch 001 a 066 a vo výkaze ziskov a strát sa najskôr prepočíta suma vykazovaná na súčtovom riadku 61.


MNE to teda vychadza tak nejak, ze sa prepocitaju SUMY poloziek jednotlivych uctov ..... a nie zaokruhlena suma RIADKU V TISICOCH.

Uz to niekto mudrejsi a skusenejsi prosim rozlusknite :-)))))
0 0
AdamC AdamC

AdamC je offline (nepripojený) AdamC

Nuz, v usmerneni je, ze sa vezmu cele riadky vykazov v tisicoch a prepocitaju, no tak to potom vzniknu "nechutne" rozdiely... asi to nikoho netrapi.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

tu sme to rozoberali http://www.porada.sk/t110632-p2-ucto...ok-2009-a.html. pozri prisp. 15
0 0
AdamC AdamC

AdamC je offline (nepripojený) AdamC

Dakujem, presne toto riesim. Hneva ma to, je to velmi pracne. Softver predsa ma pekne krasne celociselne SKK hodnoty z minuleho obdobia a vie mi to uplne presne spocitat. Takto ja teraz beriem tie sumy v tisicoch, prepocitavam, a napasovavam zhora nadol aby aspon HV v suvahe a vysledovke sedel a celkova suma aktiv a pasiv.... No a tie rozdiely , to uz ani nehovorim.
0 0
marians marians

marians je offline (nepripojený) marians

marians Pozri príspevok
Prikladám Výkaz SKK/EUR prevod 2008/2009
Pôvodnú tabuľku výkazu som našiel na PORADE, upravil som ju o dva stlpce.
Stplpec F - vpísať údaje v tis. SKK, stlpec G - pre údaje novovytvorených riadkov, stlpec E - priamy prepočet, stlpec D - požadované údaje, ak sa nerovná bunka E65 a D65 je potrebné upraviť natvrdo niektorý údaj zo stlpca D (tzv. presné číslo z podielu nepresného čísla ). Samozrejme po tejto "tvrdej" úprave už tabuľka nebude plne funkčná....

Súvaha nabudúce...
Pripájam prepočet súvahy a výkazu z SKK na EUR pre naplnenie stavov min. období do EUR výkazu. Návod a navigácia v jednotlivých listoch.
0 0
jana1970 jana1970

jana1970 je offline (nepripojený) jana1970

Dobrý deň, mám otázku:
musia byť odpisy za rok zhodné vo výkaze ziskov a strát s odpismi v súvahe?
Ďakujem.
0 0
Džejn Džejn

Džejn je offline (nepripojený) Džejn

Ahoj marians - ta tabuľka je naozaj super ale máš tam chybu vo vzorci - vo Výkaze ziskov a strát v súčtovom riadku č. 26 má byť -D26 a nie +D26, ale inak dik pomohlo... prajem pekný deň
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
martina2006 Pozri príspevok
Ja mám takú istú otázku ako kacena26, pri prepočte na konci roka 2008 - 8 tis. - 266 €, na účet žiaden obrať - teraz KS 280 €.
Môže byť taký rozdiel?
Môže.
Na účtoch, kde bol pohyb, to nie je také markantné, ale ak za celý rok na účte nebol pohyb, vychádzajú totálne nezmysly.

Aj mňa to irituje, v poznámkach v prehľade o pohybe dlhodobého majetku som k stavu k uvedenému ako konečný stav 31.12.2008 po prepočte musela "dokúpiť" pozemky za 12€ ( ), aby mi súhlasil stav ku koncu roka.


Doteraz som u každého klienta mala aj Cashflow, no prepočítavať toľko čísiel mi pripadá strašná "onánia".
Tento rok sa budem trápiť s Prehľadom o pohybe peňažných prostriedkov len pri auditovanej spoločnosti.
Naposledy upravil Rozalka : 28.02.10 at 15:07 Dôvod: oprava preklepu
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
AdamC Pozri príspevok
Mne to pride tak, ze sa nemaju prepocitavat na EUR tie TISICE KORUN. ale proste tie koncorocne SKK plne sumy...tak ako pri konverzii. Inak nam to nikdy nesadne. Predsa najvacsi rozdiel je cca nasledovny..... 5499 SKK = 182,53 EUR. a Ked vezmeme 5000 SKK = 165,97 EUR. Tam je az 16 EUR rozdiel a to zrejme nie je spravne. Ja by som dal do suvahy 183 EUR a nie 166 EUR.

Tak tam teda musí aj byť rozdiel 16 €, ve´je veľký rozdiel 5499 Sk a 5000 Sk, je to 501 Sk, a tam je tých 16 €. Najlepšie je prepočítať tisíce Sk tak ako majú byť a nie zaokrúhlené.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Vlastička, to je fakt najlepšie, čo narobíme, keď Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. 4455/2003-92, píše takto:

§ 3b
(1) Pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura
sa na účely vykazovania peňažných údajov v súvahe a výkaze ziskov a strát za bezprostredne predchádzajúce
účtovné obdobie preradia zostatky súvahových účtov a výsledkových účtov podľa položiek súvahy a výkazu
ziskov a strát.
(2) Pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky za prvé účtovné obdobie končiace po dni zavedenia eura
sa na účely vykazovania peňažných údajov za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie prepočítajú
sumy položiek súvahových účtov a výsledkových účtov vykazované na jednotlivých riadkoch súvahy a výkazu
ziskov a strát zo slovenských korún na eurá konverzným kurzom tak, že pri prepočte spôsobom zhora nadol sa
v súvahe najskôr prepočíta suma vykazovaná na súčtových riadkoch 001 a 066 a vo výkaze ziskov a strát sa
najskôr prepočíta suma vykazovaná na súčtovom riadku 61.

(3) Na účely uvádzania peňažných údajov za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie
v poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po dni
zavedenia eura sa postupuje primerane podľa odseku 2.
(4) V poznámkach individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za prvé účtovné obdobie končiace po
dni zavedenia eura sa v časti E. písm. b) uvádzajú aj informácie o zmene meny, v ktorej sa vedie účtovníctvo
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Tento štát je už celý na hlavu.

Ak účtovná jednotka zistí, že účtovné metódy a zásady použité v účtovnom období sú nezlučiteľné s požiadavkou verného a pravdivého zobrazenia(metóda zaokrúhľovania hala-bala), je povinná zostaviť účtovnú závierku tak, aby poskytla verný a pravdivý obraz skutočnosti. O tom je účtovná jednotka povinná informovať v účtovnej závierke.

Ten, kto vydal ten pokyn, asi v živote nedržal v ruke súvahu alebo VZS.

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať