Zavrieť

Porady

danové priznanie

dobrý den

poprosím o radu:
uhr.zúčtovaných a vypl.príjmov je 1616,02 a to za obdobie, 1,2,3,4,9
poistné 188,52eur
čiast.základ: 1427,50
zrazená dan: 83,11
a danový bonus vo výske 77,96 za obdobie 1,2.3.9

a dopl.dochodkové 29,75

a za mesiac 4-10/09 nemocenské
a čast 10/2009-001/2010 materské... a suma celkom za tie obdobia je 3980,20 eurtakže príloha by bola to potvrdenie zo soc.poistovne a od zamestnaávatela chcem sa spýtat

či to mám dobre:

do riadku 32 spočítam uhr + materské a nemocenské tj. 5596,22eur
33a poistné
zaklad dane do riadku 5407,70
do riadku 36 : 5407,70
na danovníka atd. ale chcem sa spýtať môžem jej uplatnit celý danový bonus alebo len do toho 9 mesiaca a zbytok by si uplatnil manzel?
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

K výpočtu na riadku 32 si pozri §9 ods.2 Zákona o dani z príjmov, k spôsobu uplatnenia nároku na DB § 33 ods.4 a nasl.
0 0
polis1 polis1

polis1 je offline (nepripojený) polis1

dakujem mam to uz hotové, pozerala som si to v zákone čo a ako...takže už je to hotové dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

polis1 Pozri príspevok
dakujem mam to uz hotové, pozerala som si to v zákone čo a ako...takže už je to hotové dakujem
Ak si do r.32 uviedla sumu ako v 1. príspevku, tak to nie je OK - materské a nemocenské nie je zdanitelný príjem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

veronikasad Pozri príspevok
Ak si do r.32 uviedla sumu ako v 1. príspevku, tak to nie je OK - materské a nemocenské nie je zdanitelný príjem.
Ona to už má hotové, ale nepodelí sa s výsledkom. Ak bude mať niekto iný podobný problém, nech si poradí ako vie.... Pritom by to bol pekný vzor na vyplnenie DP.
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

No to je pravda, nic som sa nedozvedela.
Prosim Vas ak bol manzel mesiace 4,5,6,7,8,9 na nezamestnaneckej podpore, mozem si ako jeho manzelka uplatnit znizenie zakladu dani v pomernej sume na dane mesiace?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Na manžela si môžeš uplatniť nezdaniteľnú položku vo výške 4025,70 mínus jeho príjem.
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

a za prijem sa pocita jeho plat, nezamestnanecke a aj odstupne?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kuk sem: http://www.porada.sk/t44602-vlastny-...apocitava.html
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

Musím v daňovom priznaní uvádzať príjmy a výdavky zaokr. na eurocenty ? Nemôžem vypisovať príjmy a výdaje v celých eurách a až daň a ďalej počítať na eurocenty ?
Neviem sa dopátrať o zaokrúhlovaní meny v daňovom priznaní
Ďakujem.
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

Prosim vas, robim to danove priznanie. Manzel pracoval:
1. 1-3 mesiace ma tam ale odpocitatelnu len 908 eur, nemala by byt na kazdy mesiac 335,47 eur cize za 3 prve mesiace dohromady 1006,41 eur?
2. 4-9 mesiace bol na nezamestnaneckej podpore, to sa do danoveho zapocitava?
3. 10-12 mesiacov pracoval v inej firme a tam mu do rocneho zuctovania vobec nezahrnuli 10 mesiac, ma narok na odpocitatelnu na ten mesiac?
4. z hrubeho prijmu sa mu odpocitava poistne ale zdravotne postenie nie?
Dakujem za urychlenu odpoved
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Na potvrdení za 1-3 mesiac je v poriadku NČ, pretože 1,2 mesiac bola 286,27x2 + 335,47 za marec, avšak v DP si uplatníte celú ročnú NČ a to je tých 4025,70 €. Podpora z úradu práce nie je zdaniteľný príjem. Za 10 mesiac možno nemal podpísné vyhlásenie na uplatnenie NČ. Zhrubého príjmu sa odratáva všetko poistné, vrátane ZP.
Naposledy upravil Timka1 : 11.02.10 at 14:43 Dôvod: preklep
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

A preco si moze uplatnit na cely rok NČ ked 4-9 nepracoval a bol na nezamestnaneckej podpore. NČ nezalezi aky mal prijem, je stale rovnaka? To zdravotne poistenie pripocitam k inym poistnemu a zapisem to do riadku 33a pre FA typ A
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

A musi dat nejake potvrdenie ze bol na nezamestnaneckom aby mohol mat celu NČ?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

majkaaa Pozri príspevok
A musi dat nejake potvrdenie ze bol na nezamestnaneckom aby mohol mat celu NČ?
Nie.
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

cize aj ked na potvrdeni o rocnom zuctovani dani ma od 1-3 odpocitatelnu 908 a od 10-12 odpocit. 670,94 si moze uplatnit celu NČ???? Neni to tak, ze len tie mesiace co pracoval????
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

prosím,robím typ A ,na potvrdení o príjmoch mám v r.09 /zrazené príspevky na dopln.dôch.sporenie §11 ods4 pís.a/ uvedenú sumu 39,84€.Mám ju zapísať do DP do r. 39?
Keď to tam nahodím,vznikne mi ešte vyšší preplatok.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

majkaaa Pozri príspevok
cize aj ked na potvrdeni o rocnom zuctovani dani ma od 1-3 odpocitatelnu 908 a od 10-12 odpocit. 670,94 si moze uplatnit celu NČ???? Neni to tak, ze len tie mesiace co pracoval????
áno ,celú NČ,bez ohľadu na to ,koľko mesiacov pracoval
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

a to bolo vzdy tak, alebo len teraz?
A ked moja sestra pracovala prve 2 mesiace na dohodu a potom v tej istej firme na zmluvu tak si tiez moze uplatnit celu odpocitatelnu aj ked v rocnom zuctovani jej dali len za 10 mesiacov.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

majkaaa Pozri príspevok
a to bolo vzdy tak, alebo len teraz?
A ked moja sestra pracovala prve 2 mesiace na dohodu a potom v tej istej firme na zmluvu tak si tiez moze uplatnit celu odpocitatelnu aj ked v rocnom zuctovani jej dali len za 10 mesiacov.

áno bolo to vždy tak aj to tak je, bez ohľadu na to, koľko mesiacov pracovala, uplatňuje si celú ročnú NČ 4025,70 €.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

majkaaa Pozri príspevok
a to bolo vzdy tak, alebo len teraz?
A ked moja sestra pracovala prve 2 mesiace na dohodu a potom v tej istej firme na zmluvu tak si tiez moze uplatnit celu odpocitatelnu aj ked v rocnom zuctovani jej dali len za 10 mesiacov.
ešte k tomu, určite mala zrazenú daň z dohody, keďže nemala podpísané vyhlásenie na uplatnenie NČ, nech si podá DP a daň jej vrátia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať