Zavrieť

Porady

účtovná uzávierka

Prosím môže mi niekto poradiť kde by som našla v elektronickej pobobe (vo Worde) poznámky, ktoré môžem použiť k účtovnej uzávierke? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Jarka 1 Pozri príspevok
    Prosím Vás, už som prečítala pokyny pre ÚZ, ale stále neviem ako je to s dátumami.

    Dátum zostavenia musí byť rovnaký na Výkaze, Súvahe aj DP? Ja som písala dátumy, podľa toho, v ktorý deň som spracovala jednotlivé tlačivá. Prosím o vysvetlenie.
    väčšinou sa výkazy aj DPPO robí v jeden deň - teda u mňa. Výnimkou je tento rok, kedy výkazy mám zo začiatku februára - píšem tam teda napr. 02.02.2012
    a daňové priznanie zostavujem neskôr, tiež tam nedávam dnešný dátum, ale napr. 10.2.2012 - kedy mi klient odsúhlasil, prevzal výsledky.
    Môžu byť rozdielne dátumy a hlavne musia zodpovedať skutočnému uzavretiu roka. Teda nedávam marcový dátum, teraz som sa dostala k podávaniu elektronicky, ale nechávam ten februárový, kedy som dostala a spracovala posledné doklady a informácie od klienta.

    reading je offline (nepripojený) reading

    reading
    DObrý deň, chcela by som sa opýtať či zriaďovateľ musí podpisovať ročné účtovné uzavierky?? Ak áno tak podľa akého zákona. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Môžem použiť vzor Poznámok k ÚZ z roku 2008 za rok 2009??
    alebo musím mať nejaké nové tlačivo??

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Prosím Vás, už som prečítala pokyny pre ÚZ, ale stále neviem ako je to s dátumami.

    Dátum zostavenia musí byť rovnaký na Výkaze, Súvahe aj DP? Ja som písala dátumy, podľa toho, v ktorý deň som spracovala jednotlivé tlačivá. Prosím o vysvetlenie.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    ahojte, mam otazocku, poslala som na du elektronicky suvahu, avsak so zlym datumom , suvaha k 20.03.2012, namiesto 31.12.2011..vsimla som si to az ked som odoslala, tak som hned poslala suvahu s dobrym datumom..mam zaniest na du aj krycie listy k tej so zlym datumom? dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.