Zavrieť

Porady

413 ost.kap.fondy použitie

Ahojte, chcem sa opýtať, kde by som mohla nájsť, na čo sa používa účet 413 ostatné kapitálové fondy....viem že ich môžeme použiť v prípade likvidácie spoločnosti, ale neviem kde sa to píše.....ďakujeeeem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Žeby postupy účtovania?

    http://www.porada.sk/t18282-postupy-...12-2008-a.html

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    eha Pozri príspevok
    Zoltán pozerám tie postupy účtovania, ale nejdem to tam nájsť......
    Keď nejdeš, tak nejdeš....
    (6) Na účte 413 – Ostatné kapitálové fondy sa účtujú ostatné peňažné kapitálové vklady aj nepeňažné kapitálové vklady, ktoré pri ich vytvorení nezvyšujú základné imanie účtovnej jednotky a nie je pre ne v predchádzajúcich účtoch tejto účtovej skupiny samostatný syntetický účet. V prospech účtu sa účtuje najmä bezodplatne prijatý majetok od spoločníkov, členské podiely v družstvách na družstevnú bytovú výstavbu.

    Pozornosť Porady, nech sa páči....

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Firma za rok 2009 dosiahla zisk. Urcitu cast toho zisku chce dat do kapitalovych fondov a ostatok vyplatit konatelom. Je to tak spravne? Myslim tie kapitalove fondy?
    Dakujem

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Priamu súvsťažnosť som nenašla.
    Najprv by sa asi mal vyplatiť podiel spoločníkom.....................431/364
    a potom by mohli urobiť kapitálový vklad do spoločnosti...........355/413

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Naco sluzia kapitalove fondy u jednoosobovej s.r.o.? Ma to vobec zmysel?

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    Ludia, prosím o konkrétny príklad načo je dobré tvorit tieto kapitálové fondy, jediné čo viem že ked ho vytvorím zvíši sa mi vlastné imanie a tým budem mat lepšie postavenie pred bankou pri vybavovaní úveru, určite sa to tvorí aj kôli niečomu inému, ak niekto vie prosím o príklad.
    a ako sa potom tento učet čerpá? aby mi tam zase nebol zostatok do nekonečna dik

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    zatial patram a našla som len že sa dá čerpat na uhradu straty min rokou alebo bežného obdobia. nič viac?

    413 ost.kap.fondy použitie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.