Zavrieť

Porady

Predaj auta znova

Ahojte,vsetko co som mohla som precitala, ale stale nemam 100% istotu.

Predaj os. vozidla zaradeneho v majetku kupene od neplatcu DPH.
Predavam ho bez DPH. Plati aj v tomto pripade § 47.

Velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Nerozumiem zadaniu ... jedná sa o vývoz do tretích štátov (mimo EÚ)?

    All je offline (nepripojený) All

    All
    Nie, je to v tuzemsku.
    Firma, platca DPH kupila OV od neplatcu DPH a teraz ho chce predat. Myslim si, ze predaj je bez DPH.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Predaj osobného auta je oslobodený podľa § 42 ZDPH.

    Nakoľko v texte sa neuvádza spôsob nadobudnutia, je tam odvolávka na druh tovaru, t.j. osobný automobil, mám za to, že aj v prípade predaja auta, ktoré bolo pôvodne obstarané od neplatiteľa (občana atď.) sa naň vzťahuje uvedený § ZDPH.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 26.09.05 at 13:36

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    V prípade, že platiteľ DPH predá ojazdený úžitkový automobil kúpený od neplatcu pred cca dvoma mesiacmi, je to s DPH? Nedali by sa nejako využiť §-y ohľadom ojazdených áut? (Práve si vyhľadávam túto problematiku na Porade, takže možno v priebehu pol hodinu sama zistím, že sa to nedá, ale zatiaľ to neviem.)
    Totiž - jedna spoločnosť to predala bez DPH, a teraz to musime nejako riešiť.
    Vďaka.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Mirkaska
    V prípade, že platiteľ DPH predá ojazdený úžitkový automobil kúpený od neplatcu pred cca dvoma mesiacmi, je to s DPH? Nedali by sa nejako využiť §-y ohľadom ojazdených áut? (Práve si vyhľadávam túto problematiku na Porade, takže možno v priebehu pol hodinu sama zistím, že sa to nedá, ale zatiaľ to neviem.)
    Totiž - jedna spoločnosť to predala bez DPH, a teraz to musime nejako riešiť.
    Vďaka.
    Ak platiteľ DPH niečo predáva a je jedno od koho to kúpil, musí na to nabaliť DPH. Preto je výhodné aby plátca DPH kupoval od plátcu.
    Pekný večer želám...

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    A ďakujem.

    Skúsia poprerábať zmluvy na firmu, ktorá nie je platiteľom - s bazárom, odkoho pôvodne kúpili auto a následne s firmou, ktorej to predali a z toho by mali odviesť DPH. Dúfajme, že sa to podarí.
    Potrápilo nás to auto trochu, ale aspoň som si prešla § 66, o ktorom som si myslela, že sa netýka firiem, ktoré nie sú obchodníkmi podľa tohto §-u, ale som sa mýlila. A veľmi. Je tam totiž uvedené, že ak platiteľ obstará tovar od obchodníka, ktorý odvádza DPH pri predaji len s rozdielu predajnej a kúpnej ceny, nemá nárok na odpočet DPH a obchodník mu nesmie na žiadnom doklade uviesť výšku DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.