Zavrieť

Porady

Reklamacia notebooka

zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Reklamovala som notebook u predajcu po 1roku a 11 mesiacoch teda este v mesanej zaruke. Po tyzdni prisiel z opravy no na moje nemile prekvapenie, vymenili pevny disk. Nielenze som sa nedockala niecoho ako snaha ziskat vsetky udaje zo stareho disku, ale naviac mi ho vratili bez operacneho systemu. Pc som kupovala s predinstalovanym OS. Je to bezny postup? Nemam narok nato aby mi tam minimalne nainstalovali OS?
Usporiadat
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

No zalezi ci si dostala aj instalacne medium na OS. Ak nie tak ti ho bud musia dat alebo ti to musia predinstalovat.
Data z disku nie su povinny ti zachranovat, zalohovanie je cisto tvoja zalezitost. Ja zakaznikov na to upozornujem a standardne zalohujem stary disk ak sa len trochu da (co niekedy pri pokazenom disku moze byt problem).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
m.javor m.javor

m.javor je offline (nepripojený) m.javor

Žiaľ musím Vás sklamať. Je to bežný postup, kedy sa notebooky posielajú na reklamačné konanie do centrálnych servisných stredisk kde sa nerieši žiadne zálohovanie dát ako ani reinštalácia OS.
Tento postup je v súlade z všeobecnými záručnými podmienkami výrobcu a je tam napísane že servisné stredisko nenesie žiadnu zodpovednosť za uložené dáta.
Tento problém sa stáva často hlavne u kupovaných produktov v SuperMarketoch, predpokladám že menší predaja by Vás na tento stav upozornil, prípadne by sa po dohode s vami snažil vopred tieto dáta odarchivovať vopred. Čo sa týka OS mali by ste mať inštalačné media pre následnu reinštaláciu, prípadne ak ich nemáte a ste prvý krát spustili notebook tak ste boli vyzvaný na ich vytvorenie počas inštalačného procesu.
Takže žiaľ k pôvodným datam sa už nedostanete a na reinštaláciu OS si nájdite odborníka, ten by si mal vedieť poradiť aj v prípade že nemáte inštalačné média.
Veľa zdaru, a v budúcnosti archivovať,archivovať,archivovať,archivovať,ar chivovať,archivovať,archivovať,archivovať,.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

m.javor Pozri príspevok
Žiaľ musím Vás sklamať. Je to bežný postup, kedy sa notebooky posielajú na reklamačné konanie do centrálnych servisných stredisk kde sa nerieši žiadne zálohovanie dát ako ani reinštalácia OS.
Tento postup je v súlade z všeobecnými záručnými podmienkami výrobcu a je tam napísane že servisné stredisko nenesie žiadnu zodpovednosť za uložené dáta.
Tento problém sa stáva často hlavne u kupovaných produktov v SuperMarketoch, predpokladám že menší predaja by Vás na tento stav upozornil, prípadne by sa po dohode s vami snažil vopred tieto dáta odarchivovať vopred. Čo sa týka OS mali by ste mať inštalačné media pre následnu reinštaláciu, prípadne ak ich nemáte a ste prvý krát spustili notebook tak ste boli vyzvaný na ich vytvorenie počas inštalačného procesu.
Takže žiaľ k pôvodným datam sa už nedostanete a na reinštaláciu OS si nájdite odborníka, ten by si mal vedieť poradiť aj v prípade že nemáte inštalačné média.
Veľa zdaru, a v budúcnosti archivovať,archivovať,archivovať,archivovať,ar chivovať,archivovať,archivovať,archivovať,.
Keď zapnete notebook po prvý x , tak vám vypíše takúto hlášku :

Zalohujte si operačný systém,pripravte si 3 DVD alebo 10 CD....
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Takze ked nemam ziadne instalacne CD, nespustim ani PC a operacny system je strateny...Super, to mi bola cela oprava nanic... Kupovany bol v Nay elektrodom, nebol prave najlacnejsi a to ma hneva najviac. Ked som sa predajcu nieco chcela spytat pri kupe, vedel toho este menej ako ja a precital mi info stroho len z listocka co som zvladla aj sama, takze take poucenie som mala pri kupe...
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Niekedy to ani nevypise len je na disku adresar i386 ... ten si treba odlozit.
Predajcovia na to kaslu raz darmo ... ale mozno by sa dalo instalacne medium dade vyhrabat a ak mas nalepku s OEM licenciou na notebooku tak zinstalnut.
Aky operacny system to presne je?
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Nemam ho pri sebe, ale je to, bola to...Vista Home edition /basic/ a cislo lincencie myslim ze mam na tej nalepke, da sa to este nejako zachranit?
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Treba od niekoho zohnat instalacne mediu toho isteho operacne systemu a nainstalovat s tvojim licencnym klucom co mas na nalepke na notebooku. Nemas niekoho znameho co ma ten isty OS na notebooku?
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Asi ani nie, neda sa to niekde na nete stiahnut a vytvorit?
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Na nalepke by si mala mat aj napisane aky je to pre sne OS, co tam pisu?
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Je doma, ja som v praci...takze pozriem potom
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Jo a vyrobca by ti mal dat k dispozicii instalacne DVD, kluc mas ten je tvoj. Aky typ notebooku to je?
Alebo skontaktovat Microsoft, mozno ti poradia. Mas legalnu licenciu, treba to riesit.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

OK dakujem, posnazim sa s tym nieco spravit a snad to pojde. Este raz vdaka za snahu
0 0
Erricco Erricco

Erricco je offline (nepripojený) Erricco

Pekný večer prajem !

Ja mám tiež notebook v reklamácii a mal by som zopár otázok, kedže s reklamaciami nemám zatial žiadne skusenosti.

Notebook som dal do servisu 20.1.2010 pretože prestal ísť.
Zaujímalo by ma ako je to s tou 30 dňovou reklamačnou dobou, resp. od kedy mi tá doba plynie a hlavne kedy končí ?
Malo by mi prísť nejake vyrozumenie, alebo tam jednoducho musím do 30 dní prísť ja ?
Predajca má nejaký termín dokedy mi môže reklamáciu neuznať, alebo to môže urobiť v priebehu celých 30 dní ?

Dakujem vopred za odpovede, chcem len byť pripravený na všetko, notebook totiž veľmi potrebujem pri práci
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Deň , keď predajca ,alebo servis preberie tovar je začiatok 30-dňovej reklamačnej doby.Predajca Ti nemusí oznámiť žiadné vyrozumenie.Ak prídeš na 31.deň tovar,notebook musí byť v poriadku.Ak nie predajca Ti dá nový notebook ,ten istý typ,alebo vráti peniaze.Reklamácia musí byť vybavená.Je lepšie niekedy servisu nepripomínať reklamáciu a potom zobrať peniaze.O dobu počas ktorej bol notebook v servise sa predlžuje záručná doba.
Naposledy upravil Vlado40 : 12.02.10 at 23:22
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
# Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).
# Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti - závisí to od konkrétneho druhu reklamovaného tovaru).
Naposledy upravil zdenka131 : 12.02.10 at 23:43
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

#
zdenka131 Pozri príspevok
#
Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti)
Ak mi v notebooku vymenia HDD za nový ,nebude sa naň vzťahovať záruka 36 mesiacov ako keby bol nový.Záruka zanikle spoločne s notebookom.
0 0
Erricco Erricco

Erricco je offline (nepripojený) Erricco

Dakujem za vaše odpovede

Už len na upresnenie:

Ak som teda dal notebook do servisu 20.1.2010, tak 30 dní uplynie 19.2 ... počítam dobre ?
Predajca mi notebook, vzal, vypísal mi reklamačný protokol a odvtedy sa mi nikto neozval ... môžu mi teda ešte reklamaciu zamietnuť ? (reklamacia je z mojej strany oprávnena, pýtam sa len aby som mal vo veci jasno)

Ešte raz vám všetkým veľmi pekne ďakujem.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Erricco Pozri príspevok
Dakujem za vaše odpovede

Už len na upresnenie:

Ak som teda dal notebook do servisu 20.1.2010, tak 30 dní uplynie 19.2 ... počítam dobre ?
Predajca mi notebook, vzal, vypísal mi reklamačný protokol a odvtedy sa mi nikto neozval ... môžu mi teda ešte reklamaciu zamietnuť ? (reklamacia je z mojej strany oprávnena, pýtam sa len aby som mal vo veci jasno)

Ešte raz vám všetkým veľmi pekne ďakujem.
Ano 19.2.2010 je 30-ty deň reklamácie.
No môžu sa snažiť zamietnuť oprávnenosť reklamácie, niekedy to skúšajú na neznalých problematiky, a snažiť sa aby si to zaplatil, s tým že to nebola závada na reklamáciu.
Ozvať by sa mali ked bude oprava hotová.
0 0
Erricco Erricco

Erricco je offline (nepripojený) Erricco

to s tým zamietnutím sa pýtam preto, lebo niekde som tu čítal, že na posúdenie reklamácie má predávajúci max. 3 dni a kedže sa mi ani po 20 dňoch nikto neozval, tak by mi reklamáciu už zamietnuť nemali, správne ?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Erricco Pozri príspevok
to s tým zamietnutím sa pýtam preto, lebo niekde som tu čítal, že na posúdenie reklamácie má predávajúci max. 3 dni a kedže sa mi ani po 20 dňoch nikto neozval, tak by mi reklamáciu už zamietnuť nemali, správne ?
Možno sa mýlim ,ale ja osobne o žiadných troch dňoch neviem.Aj na 29 deň Ti môže servis oznámiť ,že reklamáciu neuznáva.Je to v lehote 30 dní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať