Zavrieť

Porady

SHR+živnosť=súbeh ako to účtovať

SHR+živnosť=súbeh ako to účtovať,
zdravim vsetkych a prosim o radu, kto ma skusenosti s hore uvedenym problemom.
Najde sa nieko, kto s takymto pripadom zacinal?
SHR- dotacia, a pouzivania traktora, ktory nie je v majetku SHR-osoba ho vlastni-hoci ziadna zmluva neexistuje....
Zivnost-lizing na stroj, vydavky a prijmy, poradte prosim ako na to...
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

má rozdielne ičo a dič?
0 0
chelsynet chelsynet

chelsynet je offline (nepripojený) chelsynet

zdravim, zistila som, ze od roku 2008 je SHR a bolo mu pridelene ICO, ktore pouziva aj pri zivnosti-ma ho uvedene v ZL ,DIC ma od roku 2009-vtedy aj zivnost.
Takze pouziva to iste ICO na obe cinnosti.
Uz by som bola rada, keby ma niekto pohol, ja som medzitym zistovala info na DU-tam mi povedali ze to mam dat na pausal 40 %.Ako je to v praxi? A mozem pouzit tu tabulku, co beha po porade ako superpomocka?Vdaka
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja mám podobný prípad a vediem tam riadne účtovníctvo, nepoužívam paušál.
0 0
chelsynet chelsynet

chelsynet je offline (nepripojený) chelsynet

dakujem za ochoti komunikovat a možem sa opytat preco to tak robite? mne dnes na DU povedali, ze mam ist na pausal.Preto to overujem, nikdy som to nerobila, na margo tych podvodnikov len tolko, ze ten clovek-SHR maka 18 hodin denne....takze som neskonale sklamana zo zivotnych mudrosti niektorych ludi ....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Komentáre a múdrosti teraz nechajme tak.....
Robím to preto tak, lebo príjmy z poľnohospodárskej činnosti sú príjmami na základe §6 ods.1 kam patria aj príjmy zo živnosti. Vediem jednoduché účtovníctvo a u môjho klienta sa neoplatí uplatniť si 40% paušálnych výdavkov, lebo výdavky má oveľa vyššie. Okrem toho má aj auto na leasing.
0 0
chelsynet chelsynet

chelsynet je offline (nepripojený) chelsynet

ale urobit to mozem na ten pausal?je ochotny zaplatit vyssiu dan-chce uver
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Môžeš.
0 0
chelsynet chelsynet

chelsynet je offline (nepripojený) chelsynet

vdaka, s tymto si uz poradim, horsie by to bolo robit JU-lebo tam je tolko koliznych stavov, ze by to bolo zaujimavejsie ako najnovsi Sherlock Holmes- este raz velmi pekne dakujem :-)ale je este mozne, ze ked zisti aka mi vysla dan, tak skolabuje a bude chciet radsej JU- aj potom mi poradis????
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
chelsynet Pozri príspevok
vdaka, s tymto si uz poradim, horsie by to bolo robit JU-lebo tam je tolko koliznych stavov, ze by to bolo zaujimavejsie ako najnovsi Sherlock Holmes- este raz velmi pekne dakujem :-)ale je este mozne, ze ked zisti aka mi vysla dan, tak skolabuje a bude chciet radsej JU- aj potom mi poradis????
samozrejme, že Ti poradím.....pripíš sem keď niečo budeš potrebovať.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

To sa mi snáď iba sníva ?

Kto vymazal moje príspevky ???

Čo je tu cenzúra ,alebo čo ???
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Laco-monter Pozri príspevok
To sa mi snáď iba sníva ?

Kto vymazal moje príspevky ???

Čo je tu cenzúra ,alebo čo ???
Nie, tu je Etiketa Porady http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Dav Pozri príspevok
Suhlasím, z tým,že je tu etiketa porady.

No pýtam sa ako je možné, aby administrátor diskusie bol zároveň členom porady a súčasne podĺa svojej ľubovole pridával svoje príspevky k jednotlivým diskusiam ???

To nie je porušenie etikety porady ???

Administrator , NEMÁ PRÁVO zapájať sa do diskusií !!

Može len korigovať ich priebeh !!!
0 0
chelsynet chelsynet

chelsynet je offline (nepripojený) chelsynet

ok, a vrela vdaka-konecne mam pocit, ze na porade su aj zive bytosti ...zajtra teda zacnem, ak by predsa nieco chcel menit, ozvem sa.
0 0
chelsynet chelsynet

chelsynet je offline (nepripojený) chelsynet

adminovi robim tap,tap na plece za ferove jednanie-toto predsa nie je politicky kanal alebo vecerna show o celebritach.Je mi luto, ze som rozvirila hladinu, mojou snahou bolo nacerpat potrebne info, preto som na zjavnu provokacku nereagovala a ani v buducnosti nebudem.Uz chapem preco prispevky casovo obmedzujete, co je na skodu pre pracovitych a zrejme dosledok zaskodnickej cinnosti agentov-provokaterov .....
0 0
avošodrak avošodrak

avošodrak je offline (nepripojený) avošodrak

Ja som to tiež skúšala robiť na paušál, ale z toho mi vyšla veľká daň. Okrem SHR ešte aj podniká.
Ja sa chcem spýtať na dotáciu, ktorá mu bola pridelená na rok 2009 na SHR ale prišla mu až teraz vo 2/2010 Dávať to do príjmov v roku 2009? Alebo až v r. 2010? Neviem či sa to časovo rozlišuje.
Prosím, poraďte.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
avošodrak Pozri príspevok
Ja som to tiež skúšala robiť na paušál, ale z toho mi vyšla veľká daň. Okrem SHR ešte aj podniká.
Ja sa chcem spýtať na dotáciu, ktorá mu bola pridelená na rok 2009 na SHR ale prišla mu až teraz vo 2/2010 Dávať to do príjmov v roku 2009? Alebo až v r. 2010? Neviem či sa to časovo rozlišuje.
Prosím, poraďte.
Dotáciu zaúčtuješ do roku 2010 - dátum kedy si ju prijala.
0 0
avošodrak avošodrak

avošodrak je offline (nepripojený) avošodrak

Prosím Vás, keď sme pri tom SHR+živnosť, ja sa chcem spýtať, či si mám dotáciu na SHR z Poľn.platovej agentúry, ktorá bola pridelená na rok 2009, ale prišla až v roku 2010, dávať do príjmov v r. 2009? Alebo až v r. 2010? A ako je to s výdavkami. Musím dokladovať výdavky v celej výške prijatej dotácie? A zdaňuje sa to vôbec?
Robím to prvýkrát, tak mám v tom guľáš.
Poraďte mi prosím:-(
0 0
avošodrak avošodrak

avošodrak je offline (nepripojený) avošodrak

To znamená, že v r. 2009 nemám dávať ani výdavky, čo sa týkajú SHR? Až na budúci rok 2010? Dobre to chápem?
0 0
chelsynet chelsynet

chelsynet je offline (nepripojený) chelsynet

Miška,
takže je to tu:ako som spominala, pokial pojde na pausal vyjde dan-1890 E a to pekna palica a vyskocia preddavky cize 1890:4 a to je tiez sumicka+pribudnu odvody.Takze mi tu prichadza do uvahy skor to JU-pre mna nejasne veci su:SHR
pouziva traktor-kategoria T1, ale nema ho v majetku-ako mam dat do nakladov naftu a opravy a nahr.diely?
dostal dotaciu s PPA v roku 2009 aj ju minul 2009-cize prijem ovplyvnujuci,vydaj ovplyvnujuci?
kupil osivo-neplatil,ale urodu predal a ten, kto ju kupil mu za osivo peniaze odratal a poslal predajcovi osiva-na to ma zmluvy-ako toto riesit?
Zivnost:kupil stroj -priamo sa tyka predmetu zivnosti na lizing ako s tym narabat?
Urobim jedno JU a na strediska rozdelim :1,SHR a 2,zivnost- v DP dam prijmy a vydaje podla cinnosti.To je moja predstava-tak prosim ta porad....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
chelsynet Pozri príspevok
Miška,
takže je to tu:ako som spominala, pokial pojde na pausal vyjde dan-1890 E a to pekna palica a vyskocia preddavky cize 1890:4 a to je tiez sumicka+pribudnu odvody.Takze mi tu prichadza do uvahy skor to JU-pre mna nejasne veci su:SHR
pouziva traktor-kategoria T1, ale nema ho v majetku-ako mam dat do nakladov naftu a opravy a nahr.diely?
dostal dotaciu s PPA v roku 2009 aj ju minul 2009-cize prijem ovplyvnujuci,vydaj ovplyvnujuci?
kupil osivo-neplatil,ale urodu predal a ten, kto ju kupil mu za osivo peniaze odratal a poslal predajcovi osiva-na to ma zmluvy-ako toto riesit?
Zivnost:kupil stroj -priamo sa tyka predmetu zivnosti na lizing ako s tym narabat?
Urobim jedno JU a na strediska rozdelim :1,SHR a 2,zivnost- v DP dam prijmy a vydaje podla cinnosti.To je moja predstava-tak prosim ta porad....
Dotácia je príjem ovplyvňujúci ZD, ohľadom tých zmlúv - musíš všetko zaúčtovať tak ako sa píše v zmluve a čo sa týka leasingu tak si doplň všetky čísla do tejto tabuľky: http://www.porada.sk/t109712-leasing...alizovana.html - je to dobre aj popísané čo kde treba účtovať. Účtovníctvo vedieš jedno rozdelené na strediská.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať