Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia

Ahojte. Chcela by som si len overiť riešenie nasledovného problému:
Zamestnankyňa na materskej dovolenke od 17.05.2009 (pracovný pomer). V 08/2009 jej bola vyplatená zo Sociálneho fondu jednorazová suma pri narodení dieťaťa. V 12/2009 jej bola zo Sociálneho fondu kúpená kolekcia. Obidve plnenia zo SF boli riadne zdanené. Na účely priznania zamestnaneckej prémie jej mám zohľadniť, že poberala posudzované príjmy v mesiacoch január až máj, august a december 2009? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Nárok má. Na vyplatenie resp. nevyplatenie ZP ma vplyv príspevok podľa § 50d a §50e zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti.

    Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

    Pokusam sa vlastne zistit... ...viac Nyyankees
    Teraz som cital ze ak som nezarobil za rok viac ako 4025eur, mam narok na zamestnanecku premiu. Je to tak? Kde ju dostanem, a v akej vyske?

    Ďakujem

    sesi je offline (nepripojený) sesi

    sesi
    Dobrý deň, chcem si niečo ujasniť má nárok na zamestnaneckú prémiu zamestnanec na ktorého bol poskytnutý príspevok podľa § 60 - Príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne alebo chráneného pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov. Podľa mňa má nárok. Kto sa vyjadrí?
    Naposledy upravil sesi : 12.02.10 at 15:41

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nyyankees Pozri príspevok
    Teraz som cital ze ak som nezarobil za rok viac ako 4025eur, mam narok na zamestnanecku premiu. Je to tak? Kde ju dostanem, a v akej vyske?

    Ďakujem
    Na to aby si dostal zamestnaneckú prémiu musíš splniť okrem toho ešte pár dalších podmienok.

    Prajem príjemné čítanie tém na porade. V každej je niečo čo TI pomôže pochopiť.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Nyyankees Pozri príspevok
    Teraz som cital ze ak som nezarobil za rok viac ako 4025eur, mam narok na zamestnanecku premiu. Je to tak? Kde ju dostanem, a v akej vyske?

    Ďakujem
    U svojho zamestnávateľa v ročnom zúčtovaní. Musíš požiadať do 15.2.
    Nárok máš na 4.025,7 - hrubá mzda- poistné x 19%, max. 181€ aj nejaké drobné

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    truch Pozri príspevok
    U svojho zamestnávateľa v ročnom zúčtovaní. Musíš požiadať do 15.2.
    Nárok máš na 4.025,7 - hrubá mzda- poistné x 19%, max. 181€ aj nejaké drobné
    Samozrejme ak jeho príjem bol minimálne 1773 eur, a robil 12 mesiacov tak vie získať to maximum. Ináč je to len alikvotna časť.

    sesi je offline (nepripojený) sesi

    sesi
    ]Dobrý deň, chcem si niečo ujasniť má nárok na zamestnaneckú prémiu zamestnanec na ktorého bol poskytnutý príspevok podľa § 60 - Príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne alebo chráneného pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov. Podľa mňa má nárok. Kto sa vyjadrí?

    Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

    Pokusam sa vlastne zistit... ...viac Nyyankees
    Xanti Pozri príspevok
    Samozrejme ak jeho príjem bol minimálne 1773 eur, a robil 12 mesiacov tak vie získať to maximum. Ináč je to len alikvotna časť.
    DP si robim sam. Od juna do decembra 09 som zarobil cca 3850 v hrubom. Predtym som bol formalne nezamestnany. Ako na to?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nyyankees Pozri príspevok
    DP si robim sam. Od juna do decembra 09 som zarobil cca 3850 v hrubom. Predtym som bol formalne nezamestnany. Ako na to?
    V DP si vyplníš riadky 45a... čistá mzda, 45b... počet mesiacov, 45c ... vyrátaná prémia. V DP je aj vzorec, pri kros hodí sumu samo. Bajočko to u teba vyzerá na cca 70 eur.

    Treba čítať čítať ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.