Zavrieť

Porady

Dátum zaúčtovania na bank.účte

Na výpise z bank.účtu (konkr.VÚB) mám dva dátumy. Dátum realizácie a dátum zaúčtovania. Ktorý dátum je pre mňa smerodatný, s ktorým to mám ja v mojom účtovníctve zaúčtovať? Je to dosť rozhodujúce aj ak ide o výpočet prípadných penálov k neskorej platbe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Dátum zúčtovania, kedy mi skutočne banka odpísala peniaze z účtu.
    Pretože napr. cez homebank VUB si môžte dať jednoduchú úhradu napr. DF, ale keďže peniaze nemáte na účte, tak banka Vám zadrží tento pokyn/ myslím asi 3 dni/ a potom to odpíše z účtu. Čiže dôležitý je deň debetu z účtu .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lila
    Dátum zúčtovania, kedy mi skutočne banka odpísala peniaze z účtu.
    Pretože napr. cez homebank VUB si môžte dať jednoduchú úhradu napr. DF, ale keďže peniaze nemáte na účte, tak banka Vám zadrží tento pokyn/ myslím asi 3 dni/ a potom to odpíše z účtu. Čiže dôležitý je deň debetu z účtu .
    So zadržaním pokynu je to tak. Na túto tému sme už viedli debatu. Nie všetky banky uvádzajú na výpise dva dátumy-dátum zúčtovania a dátum realizácie. Ja používam v takomto prípade dátum realizácie-debetu. Deň realizácie môže mať význam v prípade penalizácie napr.zo strany niektorých štátnych inštitúcií. Niektoré neuznávajú dátum príkazu na úhradu (možno totožný s dňom zúčtovania), uznávajú len dátum príchodu peňazí na ich účet (teda neuznávajú ani dátum debetu z môjho účtu ).

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    V Omege odo mňa pýta SW "dátum bankovej operácie" . Kreditné úroky mi program Omega hádže do DPH - 06 Dodanie tovar.a služ. s oslob. od dane bez možn.odpoč.dane §28-41 neovplyvň.koef.
    Ked mám na výpise z Tatrabanky 2 dátumy - dátum sprac. (napr. pri poplatkoch a úrokoch je to vždy posledný deň v mesiaci) a další dátum (zrejme z ktorého je ten výpis) - tento je tak medzi 3.-5.dňom nasledujúceho mesiaca.

    Moja dilema - ktorý dátum uviesť? Konkrétne poplatky a úroky sú "sprac." 30.9., výpis má dátum 3.10.

    Uvažujem správne že asi skôr ten 30.9.? (kvôli DPH)

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    luebchenko
    ... kreditné úroky mi program Omega hádže do DPH - 06 Dodanie tovar.a služ. s oslob. od dane bez možn.odpoč.dane §28-41 neovplyvň.koef.
    ja chcem len toľko, že od 1.1.2005 podľa § 10 ods. 2c) kreditné úroky nie sú považované za dodanie služby

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    vladan
    ja chcem len toľko, že od 1.1.2005 podľa § 10 ods. 2c) kreditné úroky nie sú považované za dodanie služby
    ou ou, pravdu máš to vari mám robiť opravné? šak to nič na sume nemení

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Fany
    Na výpise z bank.účtu (konkr.VÚB) mám dva dátumy. Dátum realizácie a dátum zaúčtovania. Ktorý dátum je pre mňa smerodatný, s ktorým to mám ja v mojom účtovníctve zaúčtovať? Je to dosť rozhodujúce aj ak ide o výpočet prípadných penálov k neskorej platbe.
    Je to stále dátum, keď sa uskutočnil pohyb finančných prostriedkov.
    Buď kredit, alebo debet.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    luebchenko
    V Omege odo mňa pýta SW "dátum bankovej operácie" . Kreditné úroky mi program Omega hádže do DPH - 06 Dodanie tovar.a služ. s oslob. od dane bez možn.odpoč.dane §28-41 neovplyvň.koef.
    uprav si v omege vzor "kreditné úroky" na V - voľný základ a predkontáciu "Typ sumy" tiež na V - voľný základ.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    slnko
    uprav si v omege vzor "kreditné úroky" na V - voľný základ a predkontáciu "Typ sumy" tiež na V - voľný základ.
    Môžete mi, prosím, podať presnejšie know-how, ako na to? Neviem nájsť tie "vzory". Díky moc.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    petovsan
    Môžete mi, prosím, podať presnejšie know-how, ako na to? Neviem nájsť tie "vzory". Díky moc.
    Halóóó, zdatnejší v SW Omega, poradíte, prosím???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.