Zavrieť

Porady

názov živnosti

zdravím,pod aku živnosť by ste zaradili navrhy a realizácia interiérov napr.
návrh na zariadenie izby alebo bytu,albo intriér reštaurácie atď.
ďakujem
Usporiadat
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
18.2 Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
18.3 Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
domenico.office Pozri príspevok
18.2 Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
18.3 Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť čo znamená pri 18.3 Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interieérov, kde je dané obsahové vymedzenie .... a na konci je Poznámka: V rámci živnost. opravnenia nieje možné vykonávať jednotlivé remeselné živnosti.
Potrebovala by som vetu za poznámkou vysvetliť nakoľko tomu nerozumiem.
Ďakujem .
Naposledy upravil Ludula : 20.05.10 at 09:10
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Ludula Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť čo znamená pri 18.3 Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interieérov, kde je dané obsahové vymedzenie .... a na konci je Poznámka: V rámci živnost. opravnenia nieje možné vykonávať jednotlivé remeselné živnosti.
Potrebovala by som vetu za poznámkou vysvetliť nakoľko tomu nerozumiem.
Ďakujem .
"Nie je možné vykonávať jednotlivé remeselné živnosti" znamená, že v rámci ohlásenej voľnej živnosti: dokončovacie stavebné práce pri realizácii......nemôžeš robiť žiadne zo stavebných činností remeselných, uvedených v prílohe č. 1 - skupina 113 stavebníctvo, živnostenského zákona.
Ako príklad uvediem: kladenie dlážkových krytín suchou cestou je živnosť voľná ( spadá pod dokončovacie stavebné práce ),ale podlahárstvo je živnosť remeselná, do rozsahu ktorej tiež patrí kladenie dlážkových krytín suchou cestou, ale aj kladenie krytín mokrou cestou a násl. Takže kladenie krytín mokrou cestou už nesmieš v rámci voľnej živnosti robiť, lebo spadá pod remeselnú živnosť podlahárstvo.
3 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Neviem či som to pochopila. Takže ak je názov živnosti 18.3 Dokončovacie stavebné práce pri realizácii....... tak živnostník môže vykonávať práce, ktoré sú v zozname vedľa v obsahovom vymedzení ako sú maliarske , betonárske práce atď.
Ale nemôže robiť murárstvo,tesárstvo atď. ?
Naposledy upravil Ludula : 20.05.10 at 10:54
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Ludula Pozri príspevok
Neviem či som to pochopila. Takže ak je názov živnosti 18.3 Dokončovacie stavebné práce pri realizácii....... tak živnostník môže vykonávať práce, ktoré sú v zozname vedľa v obsahovom vymedzení ako sú maliarske , betonárske práce atď.
Ale nemôže robiť murárstvo,tesárstvo atď. ?
Ano, správne pochopené.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
akina, ďakujem.
Ludula
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Chcem sa opýtať ak má živnostník remeselnú živnosť-tesárstvo môže faktúrovať len práce uvedené pri tejto činnosti ktoré tesárstvo zahŕňa, alebo môže faktúrovať aj práce ktoré sú uvedené vedľa ako voľné živnosti .
Ide mi o to či môže tesár faktúrovať tesárske práce-debnenie základov.
Ďakujem.
0 0
horkoláčik horkoláčik

horkoláčik je offline (nepripojený) horkoláčik

Ludula Pozri príspevok
Chcem sa opýtať ak má živnostník remeselnú živnosť-tesárstvo môže faktúrovať len práce uvedené pri tejto činnosti ktoré tesárstvo zahŕňa, alebo môže faktúrovať aj práce ktoré sú uvedené vedľa ako voľné živnosti .
Ide mi o to či môže tesár faktúrovať tesárske práce-debnenie základov.
Ďakujem.
Môžeš, ak to nie sú železné šalovacie dielce.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
horkoláčik Pozri príspevok
Môžeš, ak to nie sú železné šalovacie dielce.
Ďakujem za tak rýchlu odpoveď.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ludula Pozri príspevok
Chcem sa opýtať ak má živnostník remeselnú živnosť-tesárstvo môže faktúrovať len práce uvedené pri tejto činnosti ktoré tesárstvo zahŕňa, alebo môže faktúrovať aj práce ktoré sú uvedené vedľa ako voľné živnosti .
Ide mi o to či môže tesár faktúrovať tesárske práce-debnenie základov.
Ďakujem.

REMESELNÉ ŽIVNOSTI
kmeňové činnosti
20.
Tesárstvo
zahŕňa:
Ručná a strojná príprava dreva s následným vykonávaním všetkých potrebných tesárskych úkonov (spojov, detailov, výrobkov) a ich osadzovanie podľa výkresov debnení. Zhotovovanie krovov, debniacich prvkov. Výroba a montáž drevených konštrukcií, altánkov, pergôl, drevených blokov pre exteriéry, drevených schodov, stropov, okeníc, zábradlí, okien dverí, zárubní, kladenie tesárskych (palubovkových) podláh z hobľovaných materiálov a plávajúcich podláh. Zhotovovanie podkladov pre strešné krytiny.



Podľa popisu tesár môže vykonávať aj zhotovenie debniacich prvkov pri remeselnej živnosti .

Ale Debnenie základov je už len 40% .

Viď voľné živnosti
VOĽNÉ ŽIVNOSTI
čiastkové súvisiace činnosti


• úpravy dreva (prirodzené a umelé sušenie dreva, nátery a morenie dreva, impregnácia dreva)
• zhotovovanie jednoduchých tesárskych výrobkov (maltovnice, lešenárske kozy, rebríky, rohože, hasnice, ochranné zábradlie, drevené ploty,)
• príprava debnenia pre základy
• obkladanie stien (stropov) dreveným materiálom (hobra, sololit)
• rezanie hranolov a lát
• príprava debnenia pre základy
• montáž ľahko prestaviteľných priečok na báze dreva suchou cestou

Takže môj názor je ak bude fakturovať Tesárske práce -debnenie základov tak bude môcť uplatniť len 40% paušálnych výdavkov .
Naposledy upravil Zita5 : 04.06.10 at 10:56
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Zita5 Pozri príspevok
REMESELNÉ ŽIVNOSTI



kmeňové činnosti

20.
Tesárstvo
zahŕňa:
Ručná a strojná príprava dreva s následným vykonávaním všetkých potrebných tesárskych úkonov (spojov, detailov, výrobkov) a ich osadzovanie podľa výkresov debnení. Zhotovovanie krovov, debniacich prvkov. Výroba a montáž drevených konštrukcií, altánkov, pergôl, drevených blokov pre exteriéry, drevených schodov, stropov, okeníc, zábradlí, okien dverí, zárubní, kladenie tesárskych (palubovkových) podláh z hobľovaných materiálov a plávajúcich podláh. Zhotovovanie podkladov pre strešné krytiny.



Podľa popisu tesár môže vykonávať aj zhotovenie debniacich prvkov pri remeselnej živnosti .

Ale Debnenie základov je už len 40% .

Viď voľné živnosti
VOĽNÉ ŽIVNOSTI
čiastkové súvisiace činnosti


• úpravy dreva (prirodzené a umelé sušenie dreva, nátery a morenie dreva, impregnácia dreva)
• zhotovovanie jednoduchých tesárskych výrobkov (maltovnice, lešenárske kozy, rebríky, rohože, hasnice, ochranné zábradlie, drevené ploty,)
• príprava debnenia pre základy
• obkladanie stien (stropov) dreveným materiálom (hobra, sololit)
• rezanie hranolov a lát
• príprava debnenia pre základy
• montáž ľahko prestaviteľných priečok na báze dreva suchou cestou

Takže môj názor je ak bude fakturovať Tesárske práce -debnenie základov tak bude môcť uplatniť len 40% paušálnych výdavkov .
No práve to som chcela vedieť, že či môže tesár faktúrovať práce ktoré sú čiastkovo súvisiace činnosti - voľná živnosť a sú uvedené vedľa remeselnej živnosti napravo.
Ak si chce uplatniť 60% ako by mal potom faktúrovať debniece práce? Stačilo by písať len tesárske práce?
Ďakujem.
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Ludula Pozri príspevok
No práve to som chcela vedieť, že či môže tesár faktúrovať práce ktoré sú čiastkovo súvisiace činnosti - voľná živnosť a sú uvedené vedľa remeselnej živnosti napravo.
Ak si chce uplatniť 60% ako by mal potom faktúrovať debniece práce? Stačilo by písať len tesárske práce?
Ďakujem.
Ak budeš faktúrovať tesárske práce, môžeš v rámci nich robiť debniace práce, je to v rozsahu živnosti, potom môžeš uplatniť paušál 60%.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zita5 Pozri príspevok
REMESELNÉ ŽIVNOSTI



kmeňové činnosti

20.
Tesárstvo
zahŕňa:
Ručná a strojná príprava dreva s následným vykonávaním všetkých potrebných tesárskych úkonov (spojov, detailov, výrobkov) a ich osadzovanie podľa výkresov debnení. Zhotovovanie krovov, debniacich prvkov. Výroba a montáž drevených konštrukcií, altánkov, pergôl, drevených blokov pre exteriéry, drevených schodov, stropov, okeníc, zábradlí, okien dverí, zárubní, kladenie tesárskych (palubovkových) podláh z hobľovaných materiálov a plávajúcich podláh. Zhotovovanie podkladov pre strešné krytiny.



Podľa popisu tesár môže vykonávať aj zhotovenie debniacich prvkov pri remeselnej živnosti .

Ale Debnenie základov je už len 40% .

Viď voľné živnosti
VOĽNÉ ŽIVNOSTI
čiastkové súvisiace činnosti


• úpravy dreva (prirodzené a umelé sušenie dreva, nátery a morenie dreva, impregnácia dreva)
• zhotovovanie jednoduchých tesárskych výrobkov (maltovnice, lešenárske kozy, rebríky, rohože, hasnice, ochranné zábradlie, drevené ploty,)
• príprava debnenia pre základy
• obkladanie stien (stropov) dreveným materiálom (hobra, sololit)
• rezanie hranolov a lát
• príprava debnenia pre základy
• montáž ľahko prestaviteľných priečok na báze dreva suchou cestou

Takže môj názor je ak bude fakturovať Tesárske práce -debnenie základov tak bude môcť uplatniť len 40% paušálnych výdavkov .
No nie som si celkom istý.

To by nemohol ani klince zatĺkať, lebo to tam nie je vymenované.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marjankaj Pozri príspevok
No nie som si celkom istý.

To by nemohol ani klince zatĺkať, lebo to tam nie je vymenované.
Bože zasa nechytaj za slovíčka .
Zadávateľka sa dopytovala na debnenie základov .Na debnenie základov nepotrebuje mať remeselnú živnosť .
Na debnenie pri krove musí byť remeselná živnosť- jedná sa tesára .Vychádzala som z uvedeného.

Ja nepochopím , ako niekto, ak vykonáva nejakú prácu ,môže napísať niečo iné do popisu , ako by mal.Ja osobne by som takú faktúru ani nepodpísala zo strany objednávateľa,pokiaľ by tam nebola špecifikácia .
Myslí vôbec niekto na možnú reklamáciu ? Podnikateľovi ide o paušálne výdavky, mne ide o skutočne vykonanú prácu .Mňa ako objednávateľa nezaujímajú jeho výdavky .Takto som posúdila daný prípad a v tom duchu som aj odpovedala
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zita5 Pozri príspevok
Bože zasa nechytaj za slovíčka .
Zadávateľka sa dopytovala na debnenie základov .Na debnenie základov nepotrebuje mať remeselnú živnosť .
Na debnenie pri krove musí byť remeselná živnosť- jedná sa tesára .Vychádzala som z uvedeného.

Ja nepochopím , ako niekto, ak vykonáva nejakú prácu ,môže napísať niečo iné do popisu , ako by mal.Ja osobne by som takú faktúru ani nepodpísala zo strany objednávateľa,pokiaľ by tam nebola špecifikácia .
Myslí vôbec niekto na možnú reklamáciu ? Podnikateľovi ide o paušálne výdavky, mne ide o skutočne vykonanú prácu .Mňa ako objednávateľa nezaujímajú jeho výdavky .Takto som posúdila daný prípad a v tom duchu som aj odpovedala

Ale má a ona si chce dať do výdavkov 60% a nie iba 40%.

To nech si potom za tie základy zavolá niekoho iného, kto má na to (voľnú)živnosť. Ak má niekto iba tesárske práce, tak by to potom nemohol robiť(faktúrovať)?
Naposledy upravil marjankaj : 05.06.10 at 09:47
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Ale ona si chce dať do výdavkov 60% a nie iba 40%.
To som ja pochopila , že jej ide o 60%
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Postrehli ste? zmeny v živnostenskom podnikaní od 1.6.2010?
Napr. novou remeselnou živnosťou sa stali: strechár, manikúra a pedikúra http://<br /> http://hnonline.sk/c3...kani-od-1-juna
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
babi2 Pozri príspevok
Postrehli ste? zmeny v živnostenskom podnikaní od 1.6.2010?
Napr. novou remeselnou živnosťou sa stali: strechár, manikúra a pedikúra
http://hnonline.sk/c3-44023670-k00000_d-ake-zmeny-nastali-v-zivnostenskom-podnikani-od-1-juna
http://www.porada.sk/t140632-zmeny-v...na-2010-a.html
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zita5 Pozri príspevok
To som ja pochopila , že jej ide o 60%
Je jednoduché poradiť 40%. Je to v poriadku, ani DÚ nebude namietať. Ale daňovník možno zdaní 20% ktoré by možno nemusel.
V každej remeselnej činnosti sa nájdu práce, ktoré možno zaradiť do voľných. Odstrutkovať skrutky a zatĺcť klince, a tak ďalej. Nakoniec by si nikto nemohol uplatňovať 60%, keby rozpisoval úplne všetky práce.
Možno by sa malo vyjadriť DRSR, a mal by to na papieri. Takto je to iba náš názor.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ospravedlňujem sa za duplicitu, aj som hľadala či to tu už nie je, asi som hľadala zle, nenašla som
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať