Zavrieť

Porady

názov živnosti

zdravím,pod aku živnosť by ste zaradili navrhy a realizácia interiérov napr.
návrh na zariadenie izby alebo bytu,albo intriér reštaurácie atď.
ďakujem
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Je jednoduché poradiť 40%. Je to v poriadku, ani DÚ nebude namietať. Ale daňovník možno zdaní 20% ktoré by možno nemusel.
V každej remeselnej činnosti sa nájdu práce, ktoré možno zaradiť do voľných. Odstrutkovať skrutky a zatĺcť klince, a tak ďalej. Nakoniec by si nikto nemohol uplatňovať 60%, keby rozpisoval úplne všetky práce.
Možno by sa malo vyjadriť DRSR, a mal by to na papieri. Takto je to iba náš názor.
Mňa nezaujímajú skrutky a klince ....a myslím že ani Živnostenský Zákon a následne ani Zákon o dani z príjmu
Ja si stojím za svojim čo som napísala .Na prípravu debnenia základov je voľná živnosť "Prípravné práce k realizácii stavby "

Ako tesár by nemal základy robiť , lebo nemá na to predmet činnosti .A ak by aj mal a vykonáva aj voľné živnosti , tak 60% mu neprináleží , lebo nevykonáva len "remeselnú živnosť".
Prečo by som mala radiť 60% ? Ja to beriem z pohľadu účtovníčky ,z pohľadu Živnostenského zákona,z pohľadu Zákona o dani z príjmu , ale aj z pohľadu spotrebiteľa,objednávateľa atď.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ludula Pozri príspevok
Chcem sa opýtať ak má živnostník remeselnú živnosť-tesárstvo môže faktúrovať len práce uvedené pri tejto činnosti ktoré tesárstvo zahŕňa, alebo môže faktúrovať aj práce ktoré sú uvedené vedľa ako voľné živnosti .
Ide mi o to či môže tesár faktúrovať tesárske práce-debnenie základov.
Ďakujem.
Zita5 Pozri príspevok
Mňa nezaujímajú skrutky a klince ....a myslím že ani Živnostenský Zákon a následne ani Zákon o dani z príjmu
Ja si stojím za svojim čo som napísala .Na prípravu debnenia základov je voľná živnosť "Prípravné práce k realizácii stavby "

Ako tesár by nemal základy robiť , lebo nemá na to predmet činnosti .A ak by aj mal a vykonáva aj voľné živnosti , tak 60% mu neprináleží , lebo nevykonáva len "remeselnú živnosť".
Prečo by som mala radiť 60% ? Ja to beriem z pohľadu účtovníčky ,z pohľadu Živnostenského zákona,z pohľadu Zákona o dani z príjmu , ale aj z pohľadu spotrebiteľa,objednávateľa atď.
Ja som reagoval na tento príspevok, a vychádzalo mi z toho, že má v živnosti iba tesárske práce. Tak preto. Inak súhlasím s tebou. My nevieme presne aká je situácia u zadávateľa, vieme iba to, čo nám sám uvedie.
Ak má v živnosti iba tesárske práce, tak by nemal faktúrovať iné.

Doplním iba § zo živnostenského zákona.

§ 63
Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 1659 eur.
Naposledy upravil marjankaj : 05.06.10 at 11:06
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Je potrebné si uvedomiť, že tesárske práce sú širší pojem, zahŕňajú súbor činností a k nim patria aj debniace práce,čiže v tomto prípade nie je potrebná žiadna voľná živnosť navyše / debniace práce /.Činnosť je vykonávaná v rozsahu živnostenského oprávnenia, zákon nie je porušený.
Ak by však v živ.oprávnení bola napísaná len činnosť: debniace práce, čiže voľná živnosť, potom aj faktúrovať môže len túto prácu a upaltňuje paušál 40%.
To je podobný prípad, ako keby som napr. vykonávala predaj na priamu konzumáciu alko, nealko - voľnú živnosť, ale reálne by som mala v živnostenskom oprávnení zapísanú remeselnú živnosť: pohostinská činnosť. Z pohľadu živnostenského zákona je to v poriadku, lebo "predaj na priamu konzumáciu ... je len podmnožinou činností, ktoré obsahuje pohostinská činnosť.
Naposledy upravil akina : 06.06.10 at 09:41
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať