Zavrieť

Porady

program SAP

Prosim neviete mi niekto poradit, potrebujem sa naucit pracovat so SAPom. Alebo ako sa dá získať manuál k tomuto programu?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    ak si dáš do vyhľadávania slovo SAP na www.martinus.sk nájdeš tam cca 3 tituly...ťažko poradiť ak neviem v akom module pracuješ - FI/CO, HR-PA, HR-PD, atď. ?...prípadne skús iné kníhkupectvá na webe...ak si užívateľ niektorého z modulov SAP-u dodávateľ tohto SW by mal poskytnúť aj užívateľskú príručku...mám skúsenosti s implementáciou SAP-u u dvoch zamestnávateľov a za každým dodávateľska firma poskytla aj užívateľskú príručku.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    V SAP-e sa da robit kadeco, da sa nadefinovat nespocetne vela modulov... Co na nom potrebujes vediet? Uctovat, evidovat polozky tovarov, riesit incidenty v SAPe......??

    Dodavatel systemu mal dodat aj prirucky k jednotlivim procesom, co v tvojej firme pouzivate. Neviem ci ste zakupili aj testovaci modul, v nom sa naucis pracovat bez dopadu na ostry system, ked nieco spackas.. Vsetko je o tom, co ste si do SAP zalapatili, lebo SAP je tak siroky pojem, ako ked poviem auto...

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    dalid Pozri príspevok
    ... ako ked poviem auto...
    No neviem, či si to náhodou neprehnal :-D Lebo pri slove auto si viem niečo predstaviť.

    SAP, ako ho poznám ja, sa z knihy, z manuálov nikdy nenaučíš. Na SAP potrebuješ dobré, píšem DOBRÉ ŠKOLENIE. A potom skúšať, skúšať a skúšať a to iba vtedy, ak sa Ti bude niekto venovať... Ja osobne nič besnejšie nepoznám

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    TomasHC Pozri príspevok
    A ja ten SAP v praci musim supportovat
    No, nezávidím... Ale ak si v tom dobrý, tak si vo firme kráľ...

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Charon Pozri príspevok
    SAP, ako ho poznám ja, sa z knihy, z manuálov nikdy nenaučíš. Na SAP potrebuješ dobré, píšem DOBRÉ ŠKOLENIE. A potom skúšať, skúšať a skúšať a to iba vtedy, ak sa Ti bude niekto venovať... Ja osobne nič besnejšie nepoznám
    Charon - suhlasim, ale ako tu aj monika74 uviedla, impementator ma dodat aj prirucky, aspon tie zakladne. Ja ked som prisiel do fy, kde uz bol SAP, tak ma zaskolili a vysvetilili procesy s ktorymi budem robit - to trvalo asi 2 dni. Potom som si vytlacil prirucky a asi 1. mesiac som robil iba v testovacom. Potom mi veduci spolu s key userom dali za ulohu spravit nejake procesy v testovacom (samozrejme ze s pomocou priruciek) a ked som to zvladol, dostal som pristup od ostreho systemu. Ved aj preto som v mojom prvom prispevku v tomto vlakne spominal testovaci modul .
    Samozrejme za 4 roky co som vo firme uz boli upgrady, pribudlo CRM-ko, BW-cko, tento rok ma zas nieco pribudnut (ale sa setria naklady, tak neviem..) procesy sa stale upravuju pre potreby firmy a teda pribudaju aj prirucky, pripadne si do tych starych dopisem podstatne zmeny, co pribudli.. Ale je pravda, ze robim stale iba s tou "mojou" castou SAP-u (nazvyme ju obchodno-technickou) a napr. billing nieriesim, iba pri validacii faktur.

    TomasHC - nezavidim

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    no okrem potrebných školení a manuálov je dôležitý aj postoj voči SAP-u - mne pomohlo to, že som v podstate lenivá a pohodlná ..takže prvé o čo som sa na školení zaujímala boli nástroje v SAP-e, ktoré by mi maximálne uľahčili a urýchlili robotu
    ...fakt mi to pomohlo, konzultant len "zíral" ako som rýchlo zvládala paralelnú prevádzku (konkrétne v mzdách) ...šak komu by sa kcelo tráviť dlhé dni v práci

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Charon Pozri príspevok
    No, nezávidím... Ale ak si v tom dobrý, tak si vo firme kráľ...
    Trochu som Vas natiahol - som sice v SAPovom teame, ale staram sa o databazove a aplikacne servere a clustre - o HW, OS, reporting, monitoring... Cize o samotny SAP nie, ale bez nasho timu by si neskrtli

    alan1986 je offline (nepripojený) alan1986

    alan1986
    potreboval by som poradiť s nastavenim variantu zobrazenia ,filtru v LX O3 tak moniturujem si určity material na sklade filter mi urobi vystup na prvej strane regletu toho čo je predmetom zobrazenia od strany 2,3,4 vy uda všetko čo spľna moje kriteria a čo našiel ako zasobu na sklade, ale a to je hlavne nikde mi neuda mi tie materiali ktore nenašiel a tie by som si predstavoval že mi dako zobrazi na prvej strane ako neaktivne nulove .

    vedeli by ste mi s tym poradiť niekto Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.