Zavrieť

Porady

Kúpa stroja od důchodcu

Ahojte poraďáci,
viete mi poradiť ako je to ak manžel pracuje v zahraničí, a kúpi stroj od důchodcu na Slovensku. Do akej sumy može kúpiť, aby důchodca nemusel podávať daňové priznanie a či může dať celú sumu do odpisov. Je k tomu nejaké tlačivo, alebo stačí kúpno-predajná zmluva.
Ďakujem za skorú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    vstupná cena hmotného majetku sa v 2009 zvýšila na sumu 1700 eur / ak kúpiš majetok do tejto sumy nemusíš odpisovať

    stačí kúpno predajna zmluva

    DP sa nepodáva ak bol celový zdaniteľný príjem pod 2012,85

    od dane je oslobodený predaj hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja majetku , ktorý bol zahrnutý do obchodného majetku a to do piatich rokov od jeho vyradenia z obchodného majetku
    Naposledy upravil jeso : 14.02.10 at 09:20

    majusina je offline (nepripojený) majusina

    majusina
    Ďakujem Jeso, dúfam, že som pochopila správne tú poslednú vetu, že do obchodného majetku by tú vec musel mať zaradenú důchodca.

    majusina je offline (nepripojený) majusina

    majusina
    Ahoj Jeso,
    ešte by som potrebovala vedieť, ak ide o hmotný majetok v hodnotách 150 - 200 € do akej výšky môžem uviesť v DP, aby konečná suma nebola zdanená. Mám nákup od 2 dôchodcov cca 1500 €, môžem použiť obidva príjmy? Počula som, že tá suma je obmedzená, ale nechce sa mi to veriť. Ďakujem

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Od dane je oslobodený predaj hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja majetku , ktorý bol zahrnutý do obchodného majetku a to do piatich rokov od jeho vyradenia z obchodného majetku.

    Cena nie je obmedzená, môžeš použiť obidva príjmy.

    Kúpa stroja od důchodcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.