Zavrieť

Porady

DP-A a dobrovoľne platenie

Má vplyv na DP A za 2009 dobrovoľne platenie do fondu nezamestnaných /cca 15€/? Ak áno v ktorých riadkoch sa to uvádza?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    doktor01 Pozri príspevok
    Má vplyv na DP A za 2009 dobrovoľne platenie do fondu nezamestnaných /cca 15€/? Ak áno v ktorých riadkoch sa to uvádza?

    r. 33a

    pozri k dobr. poisteniu :

    http://www.porada.sk/1271077-post13.html

    Registráciou k dobr. poisteniu sa toto stáva povinným do zrušenia registrácie.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    A ako je to, keď zamestnávateľ zamestnancovi nevyplatil mzdu ale odvody odviedol? Ako v takomto prípade postupovať pri DP A. PS: Zamestnávateľ vydal potvrdenie a prijme a zaplatených odvodoch ako keby mzdu vyplatil.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    doktor01 Pozri príspevok
    A ako je to, keď zamestnávateľ zamestnancovi nevyplatil mzdu ale odvody odviedol? Ako v takomto prípade postupovať pri DP A. PS: Zamestnávateľ vydal potvrdenie a prijme a zaplatených odvodoch ako keby mzdu vyplatil.
    Vydal nesprávne potvrdenie, čo treba reklamovať.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Vydal nesprávne potvrdenie, čo treba reklamovať.
    Reklamoval som a odpoveď znela: "Pán xy žiadam Vás aby ste ma viackrát neobťažovali, nakoľko podľa mojich informácii moja spoločnosť voči Vám žiadne záväzky nemá."
    PS: Odpoveď zaslal len e-mailom bez zaručeného podpisu
    Vie niekto poradiť ako postupovať ďalej? A ako teraz vyplniť DP A?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak vieš svoje tvrdenie vierohodne dokázať obrátil by som sa v prvom rade na Inšpektorát práce. Bude to zrejme beh na dlhú trať.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Ak vieš svoje tvrdenie vierohodne dokázať obrátil by som sa v prvom rade na Inšpektorát práce. Bude to zrejme beh na dlhú trať.
    Preukázať nevyplatenie mzdy zo strany zamestnanca nie je možne!! Ako sa dá preukázať, že som nič nedostal? Preukázať nevyplatenie (alebo vyplatenie) mzdy podľa môjho názoru može len zamestnávateľ -nakoľko to bola jeho povinosť. Problémom je aj ako vyplniť DP keď riešenie tohto sporu može trvať niekoľko mesiacov až rokov.

    DP-A a dobrovoľne platenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.