Zavrieť

Porady

Nezdanitelna cast zakladu dane

Dobrý deň,
Pracujem v dvoch firmách po 4 hodiny denne, ale len v jednej mám uplatnený nezdaniteľný základ dane. Mzda (položka základ dane) je však menšia ako nezdaniteľný základ. V druhej firme platím daň z príjmu z celej mzdy. Mám nárok na vrátenie daní z nevyužitého nezdaniteľného základu? Ak áno, musím oto požiadať daňový úrad? Jedná sa o minulý rok.
ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    xxmxx Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    Pracujem v dvoch firmách po 4 hodiny denne, ale len v jednej mám uplatnený nezdaniteľný základ dane. Mzda (položka základ dane) je však menšia ako nezdaniteľný základ. V druhej firme platím daň z príjmu z celej mzdy. Mám nárok na vrátenie daní z nevyužitého nezdaniteľného základu? Ak áno, musím oto požiadať daňový úrad? Jedná sa o minulý rok.
    ĎAKUJEM.
    Je to tak, NČD môžeš uplatniť iba u jedného zamestnávateľa. U toho, kde máš podpísané vyhlásenie, si do dnešného dňa mohla požiadať o vykonanie RZD. Ak si tak neurobila, musíš podať DP. Máš nárok na celú NČD - 4025,70€. Záleží ešte od toho, aký bol príjem, či máš povinnosť vykonania RZD.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    xxmxx Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    Pracujem v dvoch firmách po 4 hodiny denne, ale len v jednej mám uplatnený nezdaniteľný základ dane. Mzda (položka základ dane) je však menšia ako nezdaniteľný základ. V druhej firme platím daň z príjmu z celej mzdy. Mám nárok na vrátenie daní z nevyužitého nezdaniteľného základu? Ak áno, musím oto požiadať daňový úrad? Jedná sa o minulý rok.
    ĎAKUJEM.
    Od zamestnávateľov dostaneš potvrdenia o príjmoch, kde budú vyčislené príjmy, poistné, daň .... a na základe týchto potvrdení vypíšeš DP typ A, kde príjmy z týchto potvrdená zrátaš spolu ..... a tiež si uplatniš celú NČ čo je pre rok 4025,70 €. Budeš postupovať podľa riadkov, navigujú ťa. Ak ti vyjde preplatok dane, daňový úrad ti vráti.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Pokiaľ si nepožiadala v práci o ročné zúčtovanie dane, tak podaj daňové priznanie, z oboch firiem vypýtaj Potvrdenie o zdanit. mzde a DU Ti vráti preplatok na dani. (v máji)

    Nezdanitelna cast zakladu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.