Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý deň.
Potrebujem sa poradiť, mám taký príklad že Ján bol zamestný v r.2009 do konca augusta a pritom poberal daňový bonus kým jeho manželka bola na materskej dovolenke, potom on od prvého septembra stal sa nezamestnaným, a jeho manželka prvého septembra nastúpila do zamestnania na pracovný pomer, ale ona za tie 4mesiace nepoberala daňový bonus, môže mat nárok na danový bonus dodatočne za tie 4mesiace? a to cez danové priznanie,a manzelka moze zahrnat prijmy jeho manzela do danového priznanie ked ze on ku koncu roka je nezamestnaný ???
dufam ze mi vie dakto poradit...vo pred ďaka :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    katarinka1985 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potrebujem sa poradiť, mám taký príklad že Ján bol zamestný v r.2009 do konca augusta a pritom poberal daňový bonus kým jeho manželka bola na materskej dovolenke, potom on od prvého septembra stal sa nezamestnaným, a jeho manželka prvého septembra nastúpila do zamestnania na pracovný pomer, ale ona za tie 4mesiace nepoberala daňový bonus, môže mat nárok na danový bonus dodatočne za tie 4mesiace? a to cez danové priznanie,a manzelka moze zahrnat prijmy jeho manzela do danového priznanie ked ze on ku koncu roka je nezamestnaný ???
    dufam ze mi vie dakto poradit...vo pred ďaka :-)
    Manželka si uplatní DB v rámci ročného zúčtovanie.
    Manželové príjmy nebude nikam zahrňať. Manžel buď požiada posledného zamestnávateľa o vykonanie ročn.zúčtovania, alebo si podá daňové priznanie typu A (ak mal príjmy len zo závislej činnosti).
    Oplatí sa pouvažovať nad uplatnením vyživovanej osoby, ak manžel, resp. manželka nemal/a vlastné príjmy presahujúce nezd.čiastku.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    pýtate si potvrdenia od manželiek/manželov vašich zamestnancov, že oni v danom období, keď si váš zamestnanec nárokoval bonus, nepoberali bonus?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ewita888 Pozri príspevok
    pýtate si potvrdenia od manželiek/manželov vašich zamestnancov, že oni v danom období, keď si váš zamestnanec nárokoval bonus, nepoberali bonus?

    Nie, ak má podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov, tak za uvedené údaje zodpovedá on. To isté platí aj pre žiadosť o ročné zúčtovanie dane. JE tam uvedené, že čestne vyhlasuje pravdivosť údajov. Nemám dôvod ďalej skúmať, a požadovať nezmyselné potvrdenia, a tým zaťažovať sám seba, ale aj zamestnanca.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    nie,
    ak by uplatňovali obidvaja, je to ich problém, / nesprávne vyplnené tlačivo vyhlásenia za správnosť údajov zodpovedá zamestnanec

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mne to jeden zamestnanec doniesol k RZD, a predstavte si, že poberala aj jeho manželka.. som ho len upozornila, že porušuje zákon a vrátila som mu to..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.