Zavrieť

Porady

Tlačivo DPH 2010

Poprosím Vás viete mi niekto poradiť do ktorého riadku nového tlačiva DPH idú služby /preprava tovaru) kde je prenesená povinnosť odviesť DPH na oberateľa? Na Daňovom úrade v MA nevedeli?
Andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    deyzi je offline (nepripojený) deyzi

    deyzi
    Myslím, že táto služba sa nepremieta do daňového prinania...účtujem prepravy pre jednu firmu a ja to do daňového priznania neuvádzam nikde...vlani sme mali aj daňovú kontrolu a bolo to OK...nič nám ohľadom toho nevytkli...

    Jarusik je offline (nepripojený) Jarusik

    Jarusik
    Dodanie služieb do ČŠ (vrátane prepravných služieb) sa v daňovom priznaní neuvádza.

    andrea70 je offline (nepripojený) andrea70

    andrea70
    Dobrý deň môžete mi poradiť do akého riadku DP pôjde oprava hnuteľného majetku pre osobu identifikovanú pre daň v EU. Viem že je tam prenos miesta dodania takže faktúrujem bez DPH,
    ide to do SV
    a do riadku 15 ?? DP. Dakujem

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nie, neuvádzate to do r.15 - neuvádza sa to nikde v DP, pretože miesto dodania nie je na území nášho štátu. Uvediete to len do súhrnného výkazu.

    micuska6 je offline (nepripojený) micuska6

    micuska6
    Ide suma z riadku 17 daňového priznania aj do súhrnného výkazu??????
    Ide o prepravnú službu bez DPH (tovar smerujúci do Ruska) fakturovanú slovenskému odberateľovi. Môj program mi to tam dáva, nie som si istá, či je to dobre.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    micuska6 Pozri príspevok
    Ide suma z riadku 17 daňového priznania aj do súhrnného výkazu??????
    Ide o prepravnú službu bez DPH (tovar smerujúci do Ruska) fakturovanú slovenskému odberateľovi. Môj program mi to tam dáva, nie som si istá, či je to dobre.
    Uvedená preprava oslobodená od DPH sa do súhrnného výkazu neuvádza, ale uvádza sa v priznaní k DPH presne ako hovoríš - riadok 17+ súčtový riadok.

    Agerát je offline (nepripojený) Agerát

    Agerát
    Prosím o pomoc skúsené účtovníčky prepravných služieb. Začínam s účtovníctvom, prosím môžete mi doplniť do ktorého riadku v daňovom priznaní uvediem tieto služby (aby som sa mohla skontrolovať)

    DF od zahraničnej zd. osoby s IČ-DPH - preprava CZ-CH
    DF od zahraničnej zd. osoby s IČ-DPH - preprava po EÚ
    DF od tuzemskej zd. osoby s IČ-DPH - prerava CZ-CH
    DF od tuzemskej zd. osoby s IČ-DPH - preprava po EÚ

    Túto otázku som zadala aj do témy "prepravné služby a DPH"...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.