Zavrieť

Porady

Práca v Rakúsku na slovenskú živnosť

Pekný deň,
prosím Vás o radu s takýmto problémom.
Živnostníčka so slovenskou živnosťou pracuje ako upratovačka v Rakúsku od februára 2009. Faktúruje im mesačne.
Bude zdaňovať príjmy normálne na Slovensku alebo nie?
Prečítala som tu toho veľa, ale väčšinou je to v ČR. Ak máte niekto skúsenosť, prosím poraďte.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    saglucka Pozri príspevok
    Pekný deň,
    prosím Vás o radu s takýmto problémom.
    Živnostníčka so slovenskou živnosťou pracuje ako upratovačka v Rakúsku od februára 2009. Faktúruje im mesačne.
    Bude zdaňovať príjmy normálne na Slovensku alebo nie?
    Prečítala som tu toho veľa, ale väčšinou je to v ČR. Ak máte niekto skúsenosť, prosím poraďte.
    Dakujem.
    Nie som si ista, ci moze robit v Rakusku so slovenskou zivnostou ako upratovocka, Rakusko malo rozne restrikcie v porovnani s inymi krajinami EU, v kazdom pripade ak uz AK MA SLOV. ZIVNOST, TYM PADOM DU MA TIEZ NA SLOVENKU, TAKZE DP JEDNOZNACNE PODAVA NA SK.

    Poznam cloveka, co so slov. zivnostou fakturoval 100% do zahranicia, podmienkou bolo, ze viac ako 1/2 roka sa musel fyzicky zdrziavat na uzemi SR, ale islo o inu krajinu a inu cinnost... co samozrejme je dost tazko dokazatelne

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Dakujem pekne. Ona sa urcite 1/2 roka fyzicky zdrziava tu na SR, snad si to overila vsetko ked takto robi. Len nevedela co teraz s danami. Takze si spravi klasicke danove priznanie, a moze si uplatnit pausalne vydavky vo vyske 40%, je to tak, vsak?

    polama je offline (nepripojený) polama

    polama
    Dobry den, viete mi niekto poradit ako postupovat v takomto pripade:

    SZCO(zivn. list vydany na Slovensku, trvaly pobyt na Slovensku) vykonavajuca stolarske prace v Rakusku.

    - subjekt sa zaregistroval na dph (§7a)
    1. v suhrnnom vykaze za 2.Q dava vyfakturovanu sumu za obdobie april, maj, jun? al rozhoduje datum vystavenie faktury?
    2. vo fakture uvadza sumu 2500 + 20% Ust = 3000. co je to Ust? akú sumu mam dat do SV? 2500 al 3000? On tam pravdepodobne plati nejaku dat. Ale neviem co to je, co s tym? A podla faktury som zistila, ze je registrovany aj v rakusku a ma tu pridelene IC. Co s tym, ma nejake povinnosti aj voci Rakusku? A co musi robit tu?
    - nema s tym niekto z vas skusenosti? klient mi k tomu nevie nic povedat a nerozumie sa ani tej fakture (tu mu daju uz hotovu v rakusku).

    - a co dan z prijmu, ako bude postupovat? (vynatie prijmov? al normalne 60% pausal?)

    nadsme je offline (nepripojený) nadsme

    nadsme
    Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania Vás v rámci iniciatívy Enterprise Europe Network pozýva na Konzultačný deň Rakúsko (26. mája 2011) a Konzultačný deň Česko (9. júna 2011), kde získate odpovede na otázky týkajúce sa cezhraničného poskytovania služieb a vysielania pracovníkov do Rakúska a Česka. Viac informácie o bezplatných podujatiach nájdete na webovej stránke agentúry.

    Práca v Rakúsku na slovenskú živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.