Zavrieť

Porady

prenajom bytu

prosím vas mam k prenájmu bytu nejake otázky:

1. som zaregistrovana na DU, ze prenajimam byt, ked mi odide z neho najomnik a tri mesiace tam nemam nikoho, teda nemám ani prijem z prenájmu - mam povinnost to oznamit DU - u?

2. Ak som zacala prenajimat aj moj druhy byt, je potrebne nieco oznamovat a odovzdat DU? Je tam samozrejme ina zmluva, s inou cenou...

3. ked odovzdávam DP FO, typ B v ktorom mám pijmy zo závislej cinnosti a prijmy z prenajmu nehnutelnosti - dávam ako prilohu potvrdenie o prijme od zamestnavatela a este nieco? myslim tym nieco co suvisi s prijmami z prenajmu nehnuelnosti.

4. ked mam prijmy z prenajmu nehnutelnosti vo výške 2115, tak do DP, oddiel VI., riadok 10, do stlpca prijmy, dám sumu 2115-894,60=1220,40? a do stlpca výdaje /ak uplatnujem pausálne výdavky/ dám sumu 40% z 1220,40, teda 488,10 ?

Ďakujem vám vsetkym...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    brikina Pozri príspevok
    prosím vas mam k prenájmu bytu nejake otázky:

    1. som zaregistrovana na DU, ze prenajimam byt, ked mi odide z neho najomnik a tri mesiace tam nemam nikoho, teda nemám ani prijem z prenájmu - mam povinnost to oznamit DU - u?
    Nie nemáš, aspoň mne tak povedali na DÚ, oznamuješ až vtedy, keď Tvoj úmysel prenajímať spončil.

    2. Ak som zacala prenajimat aj moj druhy byt, je potrebne nieco oznamovat a odovzdat DU? Je tam samozrejme ina zmluva, s inou cenou...
    Nie nemusíš oznamovať, dôležité je oznámiť len začiatok prvej zmluvy a ukončenie nájmu = keď zmeníš úmysel a nechceš už dávať do prenájmu.

    3. ked odovzdávam DP FO, typ B v ktorom mám pijmy zo závislej cinnosti a prijmy z prenajmu nehnutelnosti - dávam ako prilohu potvrdenie o prijme od zamestnavatela a este nieco? myslim tym nieco co suvisi s prijmami z prenajmu nehnuelnosti.
    Nie, nič súvisiace s prenájmom nehnuteľnosti nepridávaš k DP, len v prípade, že vedieš účtovníctvo z titulu prenájmu - viď § 6 ods. 13 - vtedy predkladáš výkazy ako účtovná jednotka

    4. ked mam prijmy z prenajmu nehnutelnosti vo výške 2115, tak do DP, oddiel VI., riadok 10, do stlpca prijmy, dám sumu 2115-894,60=1220,40? a do stlpca výdaje /ak uplatnujem pausálne výdavky/ dám sumu 40% z 1220,40, teda 488,10 ?Áno, prímy sú 1220,40 a výdavky 488,10 alebo 488,20, neviem

    Ďakujem vám vsetkym...
    .......................

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    4. ked mam prijmy z prenajmu nehnutelnosti vo výške 2115, tak do DP, oddiel VI., riadok 10, do stlpca prijmy, dám sumu 2115-894,60=1220,40? a do stlpca výdaje /ak uplatnujem pausálne výdavky/ dám sumu 40% z 1220,40, teda 488,10 ?
    Áno, prímy sú 1220,40 a výdavky 488,10 alebo 488,20, neviem

    no ja to zaokruhlujem matematicky, kedze § o zaokruhlovani nespomina spsob zaokruhlovania paušálnych vydavkov... snad postupujem spravne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.