Zavrieť

Porady

údaje na faktúre a nové DPH

Ahojte, čítam tu toho veľa ale už sa nejako zamotávam a keď sa mi niečo pozdáva, nájdem niečo iné a už som vedľa
Preto sa chcem opýtať na pár drobností:
Sme televízia ktorá vysiela na Slovensku ale aj v Čechách (plátca DPH). Fakturujem do Čiech službu (retransmisiu) za šírenie kanálu, v českých korunách ale aj v eurách. Predpokladám že miestom dodania je iný členský štát, takže ja fakturujem bez DPH a nedávam to do žiadneho riadku na priznaní DPH. Otázka: podávam súhrnný výkaz? Aký paragraf mám dať na faktúru aby bolo jasné, že daň neplatíme my (našla som možno 15 odst.1)?
Ako má vyzerať vedenie záznamov v tomto prípade (s možnosťou odpočítania dane, alebo bez možnosti odpočítania dane)?
Uvádzam do týchto záznamov aj služby, ktoré boli dodané zo zahraničia a na ktoré som si uplatnila odpočet ale zaplatila daň (§ 49 a § 69)?
Ak v tom budem mať jasno, budem lepšie spávať))))))
Ďakujem krásne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    To vieš služby ohľadne retransmisie signálu sa tu bežne neriešia.
    Áno aj podľa podľa mňa ide o §15.1, takže faktúra bez DPH pre českého plátcu DPH, pozri si pozorne §73.2h) uvedenie konkrétneho § na faktúre, podľa ktorého je služba oslobodená od DPH sa už na faktúre neuvádza dobrý rok.
    Taktiež nezaškodí si prečítať §80.1d) z ktorého je zrejmé že sa služby §15.1 na na súhrnnom výkaze uvádzajú, a tiež sa dozvieš že na súhrnný výkaz sa uvádza len tovar a služby dodané/poskytnuté platiteľom, takže
    žiaden §49 alebo §69.
    Dúfam ale že ostatné naše televízie lepšie platia svojich účtovníkov.

    údaje na faktúre a nové DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.