Zavrieť

Porady

Daň z príjmu - zrušenie životnej poistky

Dobrý deň, veľmi pekne prosím niekoho ochotného o radu. Od 25.11.2001 až do 30.10.2009 som si platila životnú poistku a aj som si ju uplatňovala každoročne, som zamestnanec. Teraz som ju k 30.10.2009 zrušila a potrebujem poradiť ako si spraviť daňové priznanie. Viem že mám tri roky na dodanenie. Zistila som, že je to treba dodaniť rovnomerne a tu som na bode mrazu. do riadku 35 DP FO typ A mám uviesť všetky sumy za celých tých 9 rokov o ktoré som si znížila základ dane a vydeliť tromi, alebo tam dám sumy za rok 2009, 2008 a 2007 a na budúci rok za dalsie tri roky a na ten treti posledné tri roky? trochu komplikovane to asi vysvetlujem, ale snad ma niekto pochopi... Ďakujeeem velmi pekne za radu už teraz
Naďa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    V zákone je napísané do troch rokov a nie rovnomerne počas troch rokov, takže to môžeš napríklad dodaniť celé v treťom roku.

    naduska129 je offline (nepripojený) naduska129

    naduska129
    Ďakujem veľmi pekne za radu, neviem, kde som videla to rovnomerne. Takže keď si teraz dodaním napr len jeden rok, b ude to v poriadku...

    Daň z príjmu - zrušenie životnej poistky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.