Zavrieť

Porady

PZP-zauctovanie v JU

Zdravim, ako novacik mam problem so zauctovanim PZP v JU za rok 2009.
Poistne mam pravidelne na obdobie od 1.10 do 30.09 nasledujuceho roka a platim ho jednorazovo k 1.10.
Konkretne za obdobie 1.10.2008 do 30.09.2009 to bola suma 105€, a za obdobie 1.10.2009 do 30.09.2010 suma 114€.
Prvy krat si uctovnictvo robim sam, a teraz mam z toho "velku hlavu", ci to mam rozratat a uctovat v r.2009 alikvotnu ciastku z prvej sumy a alikvotnu ciastku z tej druhej? alebo ako?
Vopred dik za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Predpokladám, že PZP = povinné zákonné poistenie. Sumu zaúčtuješ v tom roku, kedy bola uhradená.
    Tak fajn, dakujem :-)
    No a este jedna podotazka k tejto teme. Urcitu dobu som mal Prerusenie Zivnosti. Pocas tej doby bolo aj moje (firemne) auto odhlasene z DU. V tom obdobi som auto pouzival iba na sukromne ucely. Zivnost opät zacala v marci 2010, hned vtedy som auto zahlasil na DU opätovne.
    Mam si teda z rocneho PZP dat do nakladov iba alikvotnu cast? celu sumu asi nie, vsak?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sanchez123 Pozri príspevok
    Tak fajn, dakujem :-)
    No a este jedna podotazka k tejto teme. Urcitu dobu som mal Prerusenie Zivnosti. Pocas tej doby bolo aj moje (firemne) auto odhlasene z DU. V tom obdobi som auto pouzival iba na sukromne ucely. Zivnost opät zacala v marci 2010, hned vtedy som auto zahlasil na DU opätovne.
    Mam si teda z rocneho PZP dat do nakladov iba alikvotnu cast? celu sumu asi nie, vsak?
    V ktorom storočí žiješ? U mňa je stále ešte február 2010.
    marjankaj Pozri príspevok
    V ktorom storočí žiješ? U mňa je stále ešte február 2010.
    No bóóóze, som sa pomylil :-(, myslel som samozrejme rok 2009

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sanchez123 Pozri príspevok
    No bóóóze, som sa pomylil :-(, myslel som samozrejme rok 2009
    Ide to z teba ako z chlpatej deky. Od kedy si odhlásil auto a kedy si ho prihlásil? To sú také oznámenia, ktoré sa posielajú na DÚ. Vari si to mám pýtať od nich?
    Auto odhlasene z DU k 1.01.2008 (sucasne s Prerusenim zivnosti). Pocas obdobia prerusenia zivnosti som vsak firemne auto pouzival na sukromne ucely, tak samozrejme aj PZP som si platil v tom obdobi, akurat som ho nedaval nikde do uctovnictva.
    No a od 1.04.2009 bola zivnost opätovne nahlasena, sucasne aj s nahlasenim auta na DU.
    Otazka teda je, aku sumu z PZP mozem uviest do nakladov za 2009, ked som vlastne auto pouzival na podnikanie iba 9 mesiacov, ale poistku som musel zaplatit za cely kalendarny rok ?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sanchez123 Pozri príspevok
    Auto odhlasene z DU k 1.01.2008 (sucasne s Prerusenim zivnosti). Pocas obdobia prerusenia zivnosti som vsak firemne auto pouzival na sukromne ucely, tak samozrejme aj PZP som si platil v tom obdobi, akurat som ho nedaval nikde do uctovnictva.
    No a od 1.04.2009 bola zivnost opätovne nahlasena, sucasne aj s nahlasenim auta na DU.
    Otazka teda je, aku sumu z PZP mozem uviest do nakladov za 2009, ked som vlastne auto pouzival na podnikanie iba 9 mesiacov, ale poistku som musel zaplatit za cely kalendarny rok ?
    Čo si zaplatil v roku 2008 ti do nákladov nejde a čo si zaplatil 1.10.2009 dáš do nákladov celú sumu.

    Ešte ma napadlo. Čo to máš vlastne za auto? Firemné alebo vlastné? Alebo máš dve?
    Naposledy upravil marjankaj : 17.02.10 at 21:51

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Janko, pomôžem Ti pri výsluchu ?
    sanches 123 nemôžeš si dať ako výdavok OZD tú časť uhradenej poistky, ktorá bola hradená za auto počas Tvojej "nečinnosti".

    Nedostatok informácií = 99% nesprávna odpoveď a to ma .....!

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Melnick Pozri príspevok
    Janko, pomôžem Ti pri výsluchu ?
    sanches 123 nemôžeš si dať ako výdavok OZD tú časť uhradenej poistky, ktorá bola hradená za auto počas Tvojej "nečinnosti".

    Nedostatok informácií = 99% nesprávna odpoveď a to ma .....!
    Už netreba, už sa "priznal". Možno nabudúce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.