Zavrieť

Porady

Darovanie neodpísanej budovy

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, čítala som tu na porade podobný problém týkajúci sa darovania neodpísaného auta, ale chcem sa uistiť, či som to správne pochopila: jún 2009 darovanie neodpísanej budovy (ZC 11285€), ak túto budovu vyradím z podnikania k napr. máj 2009, na základe darovacej zmluvy prepis na katastri , neplatím žiadnu daň? (Potrebujem poradiť mame a tá je už z toho zúfalá).Ďakujem všetkým za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    NAVA Pozri príspevok
    Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, čítala som tu na porade podobný problém týkajúci sa darovania neodpísaného auta, ale chcem sa uistiť, či som to správne pochopila: jún 2009 darovanie neodpísanej budovy (ZC 11285€), ak túto budovu vyradím z podnikania k napr. máj 2009, na základe darovacej zmluvy prepis na katastri , neplatím žiadnu daň? (Potrebujem poradiť mame a tá je už z toho zúfalá).Ďakujem všetkým za rady
    AK skutočne ide o darovaciu zmluvu, tak z toho sa neplatí daň z príjmov.

    NAVA je offline (nepripojený) NAVA

    NAVA
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    AK skutočne ide o darovaciu zmluvu, tak z toho sa neplatí daň z príjmov.
    Ano darovala budovu, v ktorej zrušila svoju prevádzku v roku 2003, prenajímala ju svojej dcére nájom nulový, takže žiadny príjem, len si uplatňovala odpisy. V júni 2009 ju darovacou zmluvou prepísali na katastri na dcéru, no niekto jej poradil, že zo ZC budovy musí aj tak zaplatiť daň a je z toho zúfalá(veď ak by toto platilo tak darca sám sebe uškodí...no nie?). Takže som to správne pochopila a daň platiť nemusí
    Ďakujem veľmi pekne za radu, mamina sa veľmi poteší.

    susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

    Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac susan 111979
    Mám podobný problém, budovu, ktorá bola zaradená v obchodnom majetku - zostatková cena je cca 4300 Eur, mama daruje. Vedie JÚ, ako to tam má správne účtovne vyradiť?? A ako som správne pochopila daň nemusí zaplatiť žiadnu.

    Darovanie neodpísanej budovy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.