Zavrieť

Porady

oprava ddňového priznania r.2008

Dobrý deň poraďaci mám nasledovnú otázku, ktorá mi nedá pokoja.Firma s.r.o. účtuje materiál a tovar spôsobom B. V roku 2008 nakúpil tovar, ktorý bol zúčtovaný priamo na účet 504 ale tržbu zaň prijal až v máji 2009. Viem že to nie je správne a preto by som to chcela dať teraz do poriadku. Mám dilému ako urobiť opravu v r.2009. Či mám podať opravné daňové priznanie za rok 2008 alebo to opraviť len cez účet 429 nakoľko v roku 2008 bola vykázaná strata. 429/504??? Alebo len upraviť terajší HV /zisk/ o sumu z roku 2008 na riadku 290 daňového priznania??. Veľmi pekne vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Schmidtova Pozri príspevok
    To mi nikdo nechce poradiť............
    Si ale netrpezlivá.....

    Schmidtova Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďaci mám nasledovnú otázku, ktorá mi nedá pokoja.Firma s.r.o. účtuje materiál a tovar spôsobom B. V roku 2008 nakúpil tovar, ktorý bol zúčtovaný priamo na účet 504 ale tržbu zaň prijal až v máji 2009. Viem že to nie je správne a preto by som to chcela dať teraz do poriadku. Mám dilému ako urobiť opravu v r.2009. Či mám podať opravné daňové priznanie za rok 2008 alebo to opraviť len cez účet 429 nakoľko v roku 2008 bola vykázaná strata. 429/504??? Alebo len upraviť terajší HV /zisk/ o sumu z roku 2008 na riadku 290 daňového priznania??. Veľmi pekne vopred ďakujem
    Z otázky mi je jasné, že k 31.12.2008 nebola vykonaná invetarizácia skladu tovaru. Totiž, ak by bola vykonaná, tak vyskočí stav skladu nepredaného tovaru, ktorý by sa zaúčtoval 132/504 zápisom, a takto by to neostalo v nákladoch.

    Treba podať DDP za rok 2008, ale účtovne to vysporiadať v r.2009 zápisom na účte 429 (znížiť stratu).
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 19.02.10 at 11:11

    oprava ddňového priznania r.2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.