Zavrieť

Porady

Odstupné - 2x zdanené

Dobrý večer poraďáci. Prosím ak viete niekto vyriešiť tento problém, poraďte. Mám spraviť daňové priznanie pre zamestnanca. Lenže firma, v ktorej pracoval, sa dostala do konkurzu a odstupné bolo vyplatené z garančného fondu. Pokiaľ som sa správne dočítala, tak z odstupného sa neodvádzajú odvody, ale podlieha zdaneniu. Účtovníčka ale spravila to, že hrubé odstupné očistila od dane a čisté odstupné vyfakturovala garančnému fondu. Ten zamestnancom odstupné vyplatil v tej sume. Ale účtovníčka danej firmy čisté odstupné vo výplatnej páske za daný mesiac započítala spat do hrubej mzdy a po 2. krát peniaze zdanila. Lenže teraz je problém v tom, že zamestnancom vydáva potvrdenia o zdaniteľnej mzde bez tých zaplatených daní. príklad namiesto cca 250-300 eur dane za rok tak im tam zadáva daň vo výške cca 5 eur. Podľa mňa ona by im mala vydať potvrdenie aj o dani o ktorú ponížila odstupné pri fakturácii garančnému fondu. Prosím poraďte či rozmýšľam správne, alebo sa mýlim. Tým pádom daňový úrad dostal daň 2x z jedných peňazí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Odstupné - 2x zdanené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.