Zavrieť

Porady

Živnosť popri dôchodku

Dobrý deň,
som už dôchodkyňa, ale plánujem si založiť živnosť a poskytovať poradenstvo v oblasti dizajnu. Aké doklady potrebujem k založeniu živnosti a aký poplatok sa platí. Predpokladám, že pôjde o voľnú živnosť.
Okrem iného, nemám vôbec žiadne skúsenosti s vedením akéhokoľvek účtovníctva. Musím mať registračnú pokladňu, alebo mi budú stačiť príjmové doklady.

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň. Neporadím Vám ohľadom toho, aké doklady potrebujete, lebo aj ja som vojenský dôchodca a ešte stále neviem o akú živnosť pôjde a aké budú moje odvody.
    Ale môžem Vám poradiť ohľadom účtovníctva. Registračnú pokladňu nepotrebujete, stačí príjmový a výdavkový pokladničný doklad a vedenie peňažného denníku.Určite budete pracovať v jednoduchom účtovníctve, ale ak nemáte skúsenosti a chcete si účtovať sama, je dobré ak navštívite nejaký rýchlokurz jednoduchého účtovníctva, ktorý trvá asi 3 soboty a stojí okolo 100Eur. Oplatí sa, lebo ušetríte na učtovníčke. Prajem pekný deň.

    Živnosť popri dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.