Zavrieť

Porady

zaúčtovanie dane z kreditných úrokov

Dobrý deň,
som s.r.o. platca DPH. Na výpise z banky mám jednu položku s názvom: Zaúčtovanie úrokov 0,06 daň z úr.: 0,01. Banka tieto úroky už sama zdanila a na účet mi rovno pripísala 0,05 eur. Chcem sa spýtať ako to mám správne zaúčtovať?

Zatiaľ som to dala ako sumu 0,5 na 22100/66200. Konečný stav na účte 66200 je potom -0,05. Je to tak správne, keď sú to vlastne fin. výnosy, aby boli v mínusovej hodnote?

Tiež neviem, či mám nejako osobitne zaúčtovať aj samotnú daň z úrokov 0,1 na 34100/22100, aj keď tieto úroky už odviedla za mňa sama banka?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    andy24 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    som s.r.o. platca DPH. Na výpise z banky mám jednu položku s názvom: Zaúčtovanie úrokov 0,06 daň z úr.: 0,01. Banka tieto úroky už sama zdanila a na účet mi rovno pripísala 0,05 eur. Chcem sa spýtať ako to mám správne zaúčtovať?

    Zatiaľ som to dala ako sumu 0,5 na 22100/66200. Konečný stav na účte 66200 je potom -0,05. Je to tak správne, keď sú to vlastne fin. výnosy, aby boli v mínusovej hodnote?

    Tiež neviem, či mám nejako osobitne zaúčtovať aj samotnú daň z úrokov 0,1 na 34100/22100, aj keď tieto úroky už odviedla za mňa sama banka?

    Ďakujem.
    0,06 221/662
    0,01 341.XX/221

    Zrážkovú daň zrazenú bankou môžeš v zmysle §43 odst. 7 potom považovať za preddavkovú a uplatniť si ju V DP.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    andy24 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    som s.r.o. platca DPH. Na výpise z banky mám jednu položku s názvom: Zaúčtovanie úrokov 0,06 daň z úr.: 0,01. Banka tieto úroky už sama zdanila a na účet mi rovno pripísala 0,05 eur. Chcem sa spýtať ako to mám správne zaúčtovať?

    Zatiaľ som to dala ako sumu 0,5 na 22100/66200. Konečný stav na účte 66200 je potom -0,05. Je to tak správne, keď sú to vlastne fin. výnosy, aby boli v mínusovej hodnote?

    Tiež neviem, či mám nejako osobitne zaúčtovať aj samotnú daň z úrokov 0,1 na 34100/22100, aj keď tieto úroky už odviedla za mňa sama banka?

    Ďakujem.
    A ostatné výnosové účty máš s akým znamienkom ?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Možno jej SW vykazuje stavy a zostatky strany D s mínusom a MD plusom.

    andy24 je offline (nepripojený) andy24

    andy24
    Žiadne iné výnosy zatiaľ nie sú takže neviem s akým znamienkom by sa ukazovali.

    Prečo mám účtovať aj samotnú daň 0,1, keď tú už odviedla banka a ja som ju vlastne neplatila? Bankové poplatky totiž tiež účtujem bez dane len na 568/221.
    Nestačí teda len 0,05 na 221/662?

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Áno - predpis dane 591/341. A ešte ako ti písali v príspevku č. 2, môžeš si daň z úrokov uplatniť v DP.

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Aj ja mám jeden dotaz čo sa týka zrážkovej dane z kr. úrokov.

    Ak mi banka strhla daň z kr. úrokov a tá mi vysí na účte 341xx a v daňovom priznaní mi vyšla daňová strata. Uvediem túto daň v daňovom priznaní ako preddavok, ktorý mi DÚ nevráti (lebo hodnota dane nie je vyššia ako 3,31EUR).
    Alebo to tam neuvediem, prevediem si zaplatenú daň do roka 2010 a počkám, či si ju budem môcť uplatniť v daňovom za rok 2010?

    Dúfam, že som sa vyjadrila jasne.
    Vďaka za odpovede.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    chanell Pozri príspevok
    Aj ja mám jeden dotaz čo sa týka zrážkovej dane z kr. úrokov.

    Ak mi banka strhla daň z kr. úrokov a tá mi vysí na účte 341xx a v daňovom priznaní mi vyšla daňová strata. Uvediem túto daň v daňovom priznaní ako preddavok, ktorý mi DÚ nevráti (lebo hodnota dane nie je vyššia ako 3,31EUR).
    Alebo to tam neuvediem, prevediem si zaplatenú daň do roka 2010 a počkám, či si ju budem môcť uplatniť v daňovom za rok 2010?

    Dúfam, že som sa vyjadrila jasne.
    Vďaka za odpovede.
    V daňovom priznaní ju uvedieš /DÚ by Ti nemal na základe čoho vykazovať preplatok/, len si ho nepožiadaš vrátiť...necháš visieť na účte 341 a pri prvej možnej príležitosti ju odrátaš od dani na úhradu....

    Mony_k je offline (nepripojený) Mony_k

    Mony_k
    Pripojím sa k otázke a opýtam sa doplňujúco, keď mám tento rok daňovú stratu a zaplatenú daň z bežného účtu 0,90, uvediem to v DP ako preplatok a keď v roku 2010 vykážem zisk, potom v daňovom priznaní uvediem ako zaplatenú daň z bežného účtu 0,90+ daň z bežného účtu 2010? Alebo v roku 2010 uvediem len daň z bežného účtu z roku 2010 a daňový úrad to spočíta aj s údajom z roku 2009? Tu sa obávam, že mi nebude sedieť v daňovom priznaní roku 2010 daň na úhradu.Dúfam, že som to teraz nedomotala.Ide mi ozaj o to, či ten preplatok uvádzať už v roku 2009 alebo kumulatívne až v roku, v ktorom vykážem zisk, aby mi sedela daň na úhradu (po odpočte dane z bežného účtu).

    Siisa je offline (nepripojený) Siisa

    Siisa
    Ja by som sa tiež chcela spýtať ako mám "zlikvidovať" z účtu 341 daň z úrokov, aby sa mi to tam neprenášalo z roka na rok.
    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.